کتاب معجزه شکرگزاری – قسمت آخر

26

کتاب معجزه شکرگزاری
نوشته «راندا برن»
مترجم: وامق عسکری
ویراستار: «غلامحسین سالمی»
نشر صدای معاصر

معجزه شکرگزاری

آينده‌ شما

شما زندگيِ خود را مي‌سازيد و قدرشناسي وسيله‌اي است در وجودتان تا زندگيِ بسيار جالب و شگفت‌انگيزي را براي خود رقم بزنيد. شما تا به حال با اجراي تمرينات، بستري را فراهم ساخته‌ايدو به وسيله‌ي قدرشناسي، طبقات بيشتري را بر اين بستر مي‌افزاييد. ساختمان زندگيِ شما هر روز بلندتر مي‌شود تا اينكه ستاره‌ها را لمس مي‌كنيد. بلندا و اوجي كه شما در اثر استفاده از قدرشناسي به آن خواهيد رسيد، بي‌انتهاست و آنچه كه تجربه خواهيد كرد بي‌پايان خواهد بود و مثل ستاره‌هاي آسمان بي‌نهايت!
حرف زدن با قدرداني، نزاكت و خوش‌مشربي ست، نمايش قدرداني، بخشندگي و شرافت است، اما با قدردان زيستن، بهشت به گونه‌اي ملموس در دسترس است.
يوهانس آ. گارتنر (۱۹۱۲-۱۹۹۶)
استاد الهيات، شاعر

راه ايده‌آل براي ادامه‌ي مسير از هم‌اكنون به بعد آن است كه بستر قدرشناسي‌اي را كه بنا كرده‌ايد به خوبي حفظ كنيد و رفته رفته بر آن بستر ساختماني بسازيد تا به انتهاي موردنظرتان دست يابيد. با تمرين هر چه بيشتر قدرشناسي، آن را عميق‌تر احساس خواهيد كرد و وقت كمتري را از شما خواهد گرفت. به عنوان يك راهنما:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

تمرين «قدرشناسي را به خاطر بسپاريد» را سه روز در هفته انجام دهيد، يا اينكه آن رابا دو تمرين ديگر تركيب كنيد. مي‌توانيد با حفظ بستر فعلي به ساختن طبقات زندگي‌ِ خود كمك كنيد تا زندگي‌تان بهتر و بهتر شود. براي مثال، مي‌توانيد تمرين قدرشناسي را به خاطر بسپاريد را در يك روز انجام دهيد، روز بعد تمرين روابط صميمانه را اجرا كنيد و براي روز سوم ثروت، پاداش شكرگزاري را انجام دهيد.
تكرار چهار روز در هفته تمرين قدرشناسي را به خاطر بسپاريد، يا تركيب آن با سه تمرين ديگر به انتخاب خودتان، باعث حفظ قدرشناسيِ شما و تسريع كار مي‌شود.

انجام پنج روز در هفته تمرين قدرشناسي را به خاطر بسپاريد، يا تركيب آن با ۴ تمرين ديگر به انتخاب خودتان باعث مي‌شودكه انرژي مثبت در شادمانيِ شما و يا در هر زمينه‌ي ديگر از زندگي‌تان افزايش يابد.
تكرار شش يا هفت روز در هفته تمرين قدرشناسي را به خاطر بسپاريد يا تركيب آن با هر تمرين ديگر به انتخاب خودتان باعث مي‌شودكه شما به يك كيمياگر واقعي تبديل شويد و هر چيزي را به طلا تبديل كنيد!

پيشنهادهاي تمرين
براي آنكه انرژي مثبت را در زمينه‌هاي مهم زندگي‌تان مثل شادي، سلامتي، روابط و ديگر چيزهايي كه داريد همواره در جريان نگاه داريد، مي‌توانيد تمرين‌هاي ويژه‌اي را در هر زمينه يك بار در هفته تكرار كنيد. هرچند اگر مي‌خواهيد كه اين انرژي را در هر زمينه از زندگي‌تان افزايش دهيد، بايد در آن زمينه تمرين بيشتري انجام دهيد، يا چند روز در هفته تمرين كنيد. اگر حال‌تان خوب نيست، شايد بخواهيد كه تمرين را براي سلامت‌تان هر روز يك بار يا روزي چندبار انجام دهيد.
فكر سازنده‌ي شما
شما مي‌توانيد تمرين فكر سازنده را به برنامه‌ي زندگيِ‌ روزانه‌‌تان تبديل كنيد و افكارتان را هميشه در مدار انرژي مثبت نگاه داريد و شب هنگام پيش از خواب از آن به عنوان وسيله‌اي براي يادآوريِ رخدادهاي خوشايند آن روز مورد استفاده قرار دهيد و براي آنها شكرگزاري كنيد. در طول روز با يادآوريِ چيزهايي كه براي‌شان شكرگزار هستيد، از نيروي تفكر خود بهره بگيريد.

انرژي مثبت شما
مي‌توانيد تمرين انرژي مثبت چون غبار همه را دربرمي‌گيرد را به بخشي از زندگيِ روزانه‌تان تبديل كنيد. غير از اين‌كه مي‌توانيد اين انرژي را همچون غبار بر روي افرادي كه خدمتي به شما ارايه مي‌دهند، بيافشانيد، مي‌توانيد اين تمرين را به گونه‌اي ديگر هم انجام دهيد و
گرد و غبار انرژي مثبت را بر همه كس و همه چيز بپاشيد! اگر رئيس‌تان اندكي ناراحت و غمگين است، مي‌توانيد غبار انرژي را بر او بيافشانيد يا بر هر يك از اعضاي خانواده‌تان يا كساني كه دوست‌شان داريد، آنها كه حال‌شان خوب نيست يا هركس كه با او برخورد مي‌كنيد و در زندگي‌اش به ياري نياز دارد. مي‌توانيد اين انرژي را هرجا مي‌رويد، بيافشانيد، همچنين روي كودكان و نوزادان، گياهان باغ و باغچه، غذا و نوشيدني‌تان، كامپيوتر يا بسته‌ي پستي‌تان پيش از باز كردن آن، كيف پول، اتومبيل، تلفن قبل از آنكه با كسي تماس بگيريد، يا هر شرايط ديگري كه خواستار بهبودش هستيد.

قدرشناسي هرگز پاياني ندارد
من هر روز قدرشناسي را تمرين مي‌كنم و اينكه روزها، ماه‌ها و سال‌ها بدون قدرشناس بودن زندگي كردم برايم متقاعدكننده نيست. قدرشناسي بخشي از زندگيِ ما شده، در تمام سلول‌هاي من وجود دارد و به الگويي در ضمير ناخودآگاه من بدل شده است.

ولي اگر شما گرفتار مسايل زندگي شويد و در برهه‌اي از زمان تمرين قدرشناسي را از ياد ببريد، انرژي مثبت بخار مي‌شود. من از قدرشناسي به عنوان وسيله‌ي سنجش استفاده مي‌كنم كه برايم مشخص كند كه آيا به اندازه‌ي كافي تمرين مي‌كنم يا نه. با دقت به بررسيِ زندگي‌ام مي‌پردازم و اگر احساس كنم كه به اندازه‌ي كافي شادمان نيستم، تمرين قدرشناسي‌ام را افزايش مي‌دهم. اگر مشكل كوچكي در يك بخش از زندگي‌ام اتفاق بيافتد، به سرعت تمرين‌هاي قدرشناسي‌ام را در آن زمينه فزوني مي‌بخشم.

ديگر با ديدن ظواهر كور نمي‌شوم. به جاي آن به دنبال خداوند هستم تا از او براي همه‌ي شرايط زندگي‌ام قدرشناس باشم و مي‌دانم كه هميشه اينجاست و بعد تمام ناخواسته‌ها و ناهنجاري‌ها مانند دود به هوا خواهد رفت!

من به خاطر چيزهاي كوچك شروع به شكرگزاري كردم، و هرچه بيشتر شكرگزار بودم، فراوانيِ بيشتري به زندگي‌ام روي آورد زيرا بر هرچه تمركز كنيد، گسترش مي‌يابد و هنگام تمركز بر خوبي‌هاي زندگي‌تان، مقدار بيشتري از آن را خلق خواهيد كرد. هنگامي كه آموختم صرف‌نظر از آنچه در زندگي‌ام روي مي‌دهد، سپاسگزار باشم، فرصت‌ها، روابط و حتي پول به سمت من سرازير شد.
يكي از شخصيت‌هاي رسانه‌اي

شما در اثر استفاده از تمرين‌هاي قدرشناسي در حال استفاده از قانون خطاناپذير كائنات هستيد كه به فراوانيِ نعمت در زندگي‌تان مي‌انجامد. رسيدن به اين سطح از قدرشناسي به ارتباط شما با كائنات و خداوند متعال بستگي دارد.

كائنات و شما
با قدرداني مي‌تواني به آن پايه‌اي برسي كه فراوانيِ بي‌پاياني را در زندگي تجربه كني. راه رسيدن به اين درجه از قدرداني، از مسير ارتباط با كائنات و يا اگر ترجيح مي‌دهي، روح يا پروردگار مي‌گذرد.

مي‌توانيد به جهان به عنوان پديده‌اي از معجزه‌هاي خودتان فكر كنيد و وقتي به آن مي‌انديشيد، سرتان را بالا بگيريد و به آسمان بنگريد. بي‌ترديد عالم هستي و در رأس آن پروردگار جهان آفرين بالاتر از شما وجود دارد، ولي در خانه‌، پشت سرتان، كنارتان و در هر چيزي و هر كسي نيز وجود دارد. يعني اينكه عالم هستي در وجود شما نيز هست.

آنچه كه در پايين وجود دارد، در بالا هم هست و هر آنچه در بالاست، در پايين نيز هست. تنها با دانستن اين نكته مي‌توانيد معجزه كنيد!
كتيبه‌ي امرالد (3000 تا 5000 سال پيش از ميلاد)

وقتي به اين باور برسيد كه هستي براي شما خلق شده تا شما بيشتر زندگي كنيد، سالم‌تر باشيد، عاشق‌تر باشيد، زيباتر باشيد و از هر آن‌چه كه مي‌خواهيد بيشتر داشته باشيد، باعث مي‌شود كه شما نسبت به خداوند و عالم هستي و هرچه كه در زندگي‌تان دريافت مي‌كنيد احساس خالصانه‌ي شكرگزاري داشته باشيد و به اين صورت شما يك رابطه‌ي شخصي بين خودتان و خداوند و عالم هستي برقرار كرده‌ايد.

هر اندازه كه براي آنچه دريافت مي‌كنيد، نسبت به خداوند شكرگزاريِ خالصانه‌تري داشته باشيد، رابطه‌تان با او نزديكتر مي‌شود و به اين صورت است كه مي‌توانيد با استفاده از نيروي شكرگزاري به فراوانيِ پايان‌ناپذير و بي‌انتها دست يابيد.

شما دريچه‌هاي قلب و ذهن‌تان را به سوي معجزه‌ي شكرگزاري گشوده‌ايد و با آن بر هركس نيز كه با شما در ارتباط است تأثير مي‌گذاريد. به اين صورت به دوست عالم هستي و درصدر آن خداوند متعال تبديل مي‌شويد. شما به كانالي براي نزول موهبت‌هاي فراوان خداوند بر زمين بدل مي‌شويد. وقتي به كائنات نزديك مي‌شويد و نزديكيِ آن را با خودتان احساس مي‌كنيد، ‌از آن لحظه به بعد، جهان از آنِ شما خواهد بود و چيزي نيست كه نتوانيد به آن تبديل شويد يا آن را نداشته باشيد يا انجام دهيد!

شكرگزاري جواب است
قدرشناسي درمان تماميِ روابط سخت و شكست خورده، نداشتن پول و بيماري و ناراحتي‌هاست. قدرشناسي ترس، نگراني، اندوه و يأس را از بين مي‌برد و با خود شادي، شكيبايي، مهرباني، دلسوزي و فهم و آرامش ذهن را به همراه مي‌آورد. قدرشناسي راه حل مشكلات را به شما نزديك مي‌سازد و فرصت‌هايي مناسب براي دستيابي به آرزوهاتان در اختيارتان قرار مي‌دهد.

قدرشناسي راز هر موفقيتي است و دَرها را بر روي ايده‌هاي جديد و كشف‌هاي تازه مي‌گشايد، همانطور كه دانشمندان بزرگ همچون نيوتن و انيشتين اثبات كردند. فرض كنيد كه همه‌ي دانشمندان از آنها پيروي مي‌كردند؛ آنگاه جهان به سوي قلمرو فهم و شعور و رشد و پيشرفت هدايت مي‌شد. ديوار محدوديت‌هاي فعلي فرومي‌شكست و اكتشافات تغييردهنده‌ي زندگي، در عرصه‌هاي تكنولوژي، فيزيك، پزشكي، روانشناختي، ستاره‌شناسي و هر زمينه‌ي علميِ ديگر به دست مي‌آمد.

اگر قدرشناسي در مدارس به يك موضوع اجباري تبديل شود، ما نسلي از بچه‌ها را خواهيم ديد كه تمدن‌مان را به سوي دستاوردهاي شگرف، و اكتشافات و محو ناسازگاري‌ها، پايان جنگ‌ها و صلح پايدار رهنمون مي‌شوند.

ملت‌هايي كه در آينده دنيا را رهبري مي‌كنند آنهايي هستند كه رهبران‌ و مردم‌شان شكرگزارترين‌اند. شكرگزاريِ افراد يك مملكت باعث باليدن و ثروتمندشدن آن كشور مي‌شود و كاهش چشمگير مرض و بيماري، رونق گرفتن تجارت، توليد بيشتر، شادي و صلح فراگير را براي آن ملت در پي خواهد داشت. فقر ناپديد مي‌شودو هيچ انسان گرسنه‌اي پيدا نخواهد شد، چراكه يك ملت شاكر هيچ‌گاه چنين امري را برنخواهند تافت.
با فزوني گرفتن شمار افرادي كه نيروي فوق‌العاده‌ي قدرشناسي را درك مي‌كنند، اين انرژي با شتاب بيشتري دنيا را فرا مي‌گيرد كه اين مسأله به انقلاب شكرگزاري منجر خواهد شد.

قدرشناسي را با خود همراه داشته باشيد
هرجا كه مي‌رويد قدرشناسي را با خود ببريد. اشتياق، رويارويي‌ها، اعمال و موقعيت‌هاي زندگي‌تان را با نيروي قدرشناسي بياميزيد تا همه رؤياهاتان به حقيقت بپيوندد. در آينده، اگر روند زندگي شما را در موقعيتي چالش برانگيز قرار داد كه فكر كرديد هيچ كنترلي بر آن نداريد و هر كاري كه مي‌كنيد نمي‌توانيد از موقعيت بازنده رهايي يابيد، به جاي نگراني يا ترس، به شكرگزاري روي بياوريد و براي چيزهاي ديگري كه در زندگي‌تان هست شكرگزاري كنيد. وقتي شما در زندگي‌تان با قدرشناسي به وضوح از خداوند ياري و كمك مي‌طلبيد، شرايط اطراف در موقعيت چالش برانگيز به صورت شگفت‌انگيزي تغيير مي‌كند و ديگرگون مي‌شود.

«ما به او (انسان) راه را نشان داديم: خواه قدرشناس باشد، خواه نباشد. مسئول خودش است.» – «قرآن مجيد»

واژه‌ي سپاسگزارم را بگوييد. آن را بلند بگوييد و اگر مي‌توانيد از فراز بام‌ها فرياد بزنيد، آن را براي خود زمزمه كنيد، آن را در ذهن خود بگوييد، يا آنكه آن را در قلب‌تان احساس كنيد. از امروز به بعد هرجاكه مي‌رويد، قدرشناسي و نيروي آن را با خود به همراه ببريد. براي داشتن يك زندگيِ سرشار از فراواني‌ها و شادماني، جواب بر لب‌هاي شماست، در قلب شماست و آماده و منتظر است تا شما قدرشناسي را به عمل تبديل كنيد!

درباره‌ي راندا برن
راندا راه خود را با فيلم راز آغاز كرد كه ميليون‌ها نفر در كره‌ي زمين آن را ديدند. او كتاب راز را دنبال كرد كه كتابي پرفروش در سطح جهان است و هم اكنون به 47 زبان در سراسر گيتي در دسترس همگان قرار دارد و بيش از 20 ميليون نسخه از آن به چاپ رسيده است.

راز ۱۹۰ هفته در ليست پر فروش‌ترين‌هاي روزنامه‌ي نيويورك تايمز باقي ماند و اخيراً‌ توسط روزنامه‌ي يو. اس. اِي تودي به عنوان يكي از بيست كتاب پُر فروش در 15 سال اخير معرفي شده است.

راندا، خط شكنيِ خود را با انتشار كتاب قدرت در سال ۲۰۱۰ ادامه داد كه اين كتاب هم در ليست كتاب‌هاي پرفروش نيويورك تايمز قرار دارد و هم اكنون به 43 زبان زنده‌ي دنيا در دسترس خوانندگان است.


   
26 نظرات
 1. فرید می گوید

  عالی،
  عالی،
  عالی،
  .
  .
  .
  و باز هم عالی.

 2. سپیدار می گوید

  سلام. ممنون از شما آقای دکتر به خاط زحمتی که کشیدین و تمام کتاب رو در اختیار خوانندگان قرار دادین. من چند بار رفتم تا کتاب رو بخرم ولی هیچ کدام از کتابفروشی ها نداشتند. ولی خدا رو شکر، از طریق نوشته های شما تمام کتاب رو در اختیار دارم. بازهم ممنون از شما. در پناه خداوند زنده و پایدار باشید.

 3. محمد می گوید

  سلام آقای دکتر ممنوم که این کتاب خوب رو تو سایتتون قرار دادین حالا که اینقدر خوب هستید کتاب قدرت رو هم بذارید تو سایتتون باز هم ممنونم

 4. شیدا می گوید

  سلام-منم بسیاربسیارسپاسگزارم از لطف و محبتتون

 5. سارا می گوید

  سگاسگزارم…. :))

  1. الهه می گوید

   واقعا ممنون هستم ازتون

 6. الهه می گوید

  خیلی ممنون واقعا عالیه این مطالب برای تمام عمر آدم مرسی

 7. baran می گوید

  بابت مطالب و کتاب های فوق العاده ای که به اشتراک می گذارید سپاسگذارم…

 8. zhina می گوید

  به خاطر اشتراک گزاری این کتاب از نویسنده و ناشر و یک پزشک بعد از خدا سپاسگزارم .

 9. الهه می گوید

  بابت تمام احساستان و زحماتتان متشکرم

 10. لیلا می گوید

  سلام و سپاس بخاطر سایت ارزنده تان امیدوارم پیروز باشید از مطالب این کتاب بی نهایت لذت بردم .خداقوت

 11. loving می گوید

  ‏‎ ‎مرسی.مرسی.مرسی.همشو مو به مو اجرا کردم وحالا دارم جواب میگیرم

 12. ستاره می گوید

  بسیار عالی بود امیدوارم که همیشه موفق باشید و به خاطر زحماتتون بسیار سپاسگزارم.

 13. مریم می گوید

  سپاس گزارم

 14. naser می گوید

  بسیار خوب

 15. zahra می گوید

  مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 16. zahra می گوید

  ممنون

 17. Mahyar.Phz می گوید

  azatoon bekhatere site alitoon mamnoonam. Zendegim kolan taghyir kard

 18. شکیبا می گوید

  سپاسگزارم از کار زیباتون واینکه توتستم استفاده کنم .

 19. یا علی می گوید

  از اینکه این کتاب رو در اختیار ما قرار دادید بی نهایت سپاسگذارم، بدنبال اون در سایتهای مختلف می گشتم اما هیچ دانلودی نداشت، بازم ممنون

 20. الهام می گوید

  سلام مرسی ممنون از وقت گذاشتن برای گذاشتن این کتاب

 21. اعظم می گوید

  سلام
  بسیاربسیارسپاسگزارم از لطف و محبتتون

 22. الی می گوید

  سپاسگزارم به خاطر زحماتتون

 23. عاطفه می گوید

  باسلام وعرض ادب
  بسیار بسیار سپاسگذارم بابت کتاب ارزنده ای که در اختیارمون قرار دادید.
  بازم متشکریم

 24. اسکندری می گوید

  سلام وخداقوت
  سپاسگزارم – سپاسگزارم – سپاسگزارم

 25. سارا می گوید

  خدا خیرتون بده خیلی این کتابو دوست داشتم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.