توشیبا در حال ساخت دوربینی کوچک به سبک لایترو

پیش از این در یک پزشک در مورد دوربین لایترو برایتان نوشته بودم، دوربین جالبی که بعد از گرفتن عکس با آن می‌توانید روی نقطه مورد نظرتان در عکس مجددا فوکوس کنید، به این ترتیب اگر با دوربین خود عکس چهره دوستتان را گرفته باشید، در آینده وقتی عکس را مرور می‌کنید، می‌توانید روی صحنه پشت سر او دقیق شوید و مثلا ببینید روی تابلوی مغازه پشت سر او چه چیزی نوشته شده بود. چنین چیزی با دوربین‌های معمولی ممکن نیست، اما لایترو یک دوربین معمولی نیست!

12-27-2012 08-09-55 PM

حالا تصور کنید که چنین چیزی با دوربین‌های گوشی‌های موبایل هم ممکن می‌شد، این دقیقا کاری است که شرکت توشیبا در حال انجام آن است، آنها در حال ساخت یک دوربین هستند که با داشتن آرایه‌ای از نیم میلیون لنز کوچک، تصویری روی حسگر تشکیل می‌دهد که شبیه تصاویر لیترو است.

احتمال استفاده از چنین فناوری‌ای در گوشی‌های موبایل زیاد است، همان طور که شاید شنیده باشید، استیو جابز در واپسین ماه‌های زندگی خود با رئیس شرکت لایترو -رن انجی- ملاقات کرده بود تا ببیند امکان استفاده از این فناوری در آی‌فون وجود دارد یا نه.

12-27-2012 08-08-44 PM

انتظار می‌رود این دوربین در مارس سال ۲۰۱۴ آماده شود. لایترو حدود ۴۰۰ دلار قیمت دارد و نمی‌شود همیشه آن را همراه داشت، اما دوربین توشیبا را که انتظار می‌رود مکعبی یک سانتیمتر مربعی باشد و به مراتب ارزان‌تر باشد، می‌توان همیشه همراه داشت.

نظرات

  1. سلام
    من قبلا هم براتون پیام دادم. من این دوربین رو تهیه کردم میخاستم ببینم واسه شما چطوری میتونم ازش یک پست بفرستم.

  2. این پست برای سالپیشه.تا حالا حتما این دوربین ساخته شده.اخباری از این دوربین جدید ندارید؟

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.