عجیب‌ترین عکسی که از استیو جابز گرفته شده

8

عکس‌هایی که چهره‌ای دیگر از افراد مشهور را نمایش می‌دهند، کم نیستند. ما در این عکس‌های حالتی متفاوت با وضعیت معمول این بزرگان را می‌بینیم.

برای مثال عکس مشهور اینشتین را در حالی که زبان خود را بیرون آورده است، حتما دیده‌اید.

01-28-2013 02-56-11 AM

این عکس دقیقا در شب ۱۴ مارس سال ۱۹۵۱ گرفته شده است، در این شب همکاران و دوستان اینشتین در کلوپ پرینستون گرد آمده بودند تا تولد ۷۲ سالگی اینشتین را جشن بگیرند. عکاسانی از سراسر آمریکا هم به محل آمده بودند.

مراسم تمام شده بود و قرار بود که دکتر فرانک آیدلوت -رئیس سابق پژوهشکده مطالعات پیشرفته- اینشتین را به خانه‌اش برسانند. زمانی که اینشتین به سمت خودرو می‌رفت تا سوار شود، عکاسی به سمت او رفت تا یک عکس دیگر از او بگیرد، این عکاس «آرتور ساسی» نام داشت، او قصد داشت اینشتین را متقاعد کند تا لبخند بزند، اینجا بود که اینشتین در مراسم بارها لبخند زده بود، ناگهان زبانش را بیرون آورد، عکاس به سرعت عکس گرفت، اما بقیه عکاسان صحنه را از دست دادند.

دبیران نشریه‌ای که ساسی در آن کار می‌کرد، قبل از انتشار عکاس، بسیار بحث کردند، در نهایت عکس منتشر شد و مبدل به یکی از محبوب‌ترین عکس‌هایی شد که از اینشتین گرفته شده است. حتی خود اینشتین درخواست  ۹ نسخه چاپ‌شده عکس را کرد.

در نسخه اصلی عکس، چهره دکتر آیدلوت و همسرش هم دیده می‌شود، اما خود اینشتین برای اینکه بتواند عکس را به صورت کارت پستالی برای دوستانش بفرستد، آن را برش داد.

این عکس، تبدیل به یکی از تصاویر شاخص دانشمند بزرگی شد که ظاهر نامرتب‌اش را جهانیان با آن موهای بلند و عادت نداشتن به پوشیدن جوراب و کمربند و کراوات فراموش نمی‌کنند!


خب، اشتباه نکرده‌اید! در این پست قرار است در مورد عکس عجیب استیو جابز صحبت کنیم، قسمت بالا، فقط مقدمه‌ای برای ورود به مطلب اصلی بود.

عکس عجیب جابز دقیقا این عکس است، اشتباه نکرده‌اید این عکس فتوشاپی نیست:

 

nosejobs

در این عکس در پشت جابز، مدلی از سنگ مشهور روزتا دیده می‌شود که پیش از این در یک پزشک در مورد آن توضیحاتی داده‌ام، جابز در این عکس عینک «گروچو مارکس» را به چشم زده است.

برادران مارکس پنچ برادر کمدین آمریکایی بودند که از دهه ۱۹۲۰ تا دهه ۱۹۶۰ در تئاتر و سینما و تلویزیون فعال بودند و محبوبیت زیادی داشتند. بر اساس حالت چهره یکی از آنها به نام گروچو مارکس، عینک‌-بینی‌هایی ساخته شده است که برای شوخی و خنده گاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

عینک‌-بینی‌ عینک‌-بینی‌

جان برونلی، نویسنده مقاله سایت cultofmac، این عکس جالب جابز را به صورت تصادفی در کابینت‌ها یکی از رستوران‌های مشهور سیلیکون ولی دید و تصمیم گرفت که در مورد این عکس تحقیق کند.

مشخص شد که صاحب رستوران -جیمی مک‌نیون- جابز ۲۴ ساله را شخصا می‌شناخته و زمانی در آماده‌سازی نخستین خانه او به او کمک کرده بود. آن زمان هم جابز علایم سخت‌گیری و وسواس در انتخاب طرح‌ها و رنگ‌ها را از خود نشان می‌داد و برایش سخت بود که مثلا رنگ دیوارها را انتخاب کند.

این عکس مشهوری است که از جابز در همین خانه گرفته شده است:

 

استیو جابز

ب

عد از اتمام کار جابز همراه مک‌نیون و دوست‌دخترهایشان به رستورانی در «مانتین ویو» رفتند. در اینجا بود که پیشنهاد شد برای خنده و شوخی عینک گروچو مارکس بر چشم بزنند. ولی جابز در این موقعیت حاضر به این کار نشد و عینک را به صورت ناخوشایندی در دست گرفت.

به همین خاطر زمانی که در انتهای سال ۲۰۱۲، مک‌نیون فهمید که جابز در موقعیتی دیگر حاضر به این کار شده است، برایش جالب به نظر آمد و پرینت عکس را سفارش داد تا در رستورانش نصب شود.


خب، بالاخره به قسمت اصلی داستان می‌رسیم!

در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی، تام زیمبروف، عکاسی بود که از چهره‌های شاخص «سیلیکون ولی» برای نشریات عکس می‌گرفت. او در آن زمان یک رونامه‌نگار-عکاس بود، البته در میانه دهه ۱۹۹۰ او با بیرون داد یک اپلیکیشن مخصوص عکاسی، مسیر شغلی خود را تغییر داد.

اما در دهه ۱۹۸۰ او فقط یک عکاس بود. او در آن زمان عادت داشت بعد از گرفتن عکس‌های اصلی برای نشریات، یک عکس هم برای آرشیو شخصی خود بگیرد، در این عکس او از سوژه‌های می‌خواست که عینک گروچو مارکس بر چشم بگذارند.

عکس جابز با عینک و بینی گروچو مارکس، در سال ۱۹۸۹ گرفته شده است، در این زمان زیمبروف قرار بود که از چهره رئیس شرکت NeXT عکسی بگیرد تا برای روجلد یک مجله استفاده شود.

برای همین زیمبروف به دفتر شرکت رفتن، وقتی او رسید، جابز هنوز وارد شرکت نشده بود، او دید که اتاق جابز کوچک است و فضای مناسبی برای عکاسی ندارد. ناگهان چشمش به نسخه بدلی سنگ روزتا خورد، و تصمیم گرفت از همین سنگ در عکسش استفاده کند.

به اعتقاد او سنگ روزتا در دوره باستان در حکم یک تبلت کامپیوتر بود و قرار دادن جابز در کنار آن به نظرش بسیار هوشمندانه می‌آمد.

او سنگ را از روی دیوار برداشت و به لابی شرکت آورد و روی زمین گذاشت. بعد از چد ساعت به دفتر آمد و شاهد تغییر دکور شد، کارکنان را با لحن خاصش هنگام عصبانیت مؤاخذه کرد. عکاس توضیح داد و جابز عذر خواست.

آن دو ظرف چند ساعت، عکس‌های مورد نظر را گرفتند. در انتها جابز درخواست عکاس را قبول کرد و عینک گروچو مارکس را روی صورتش گذاشت.

عکس خنده دار از استیو جابز

این عکس گرفته شد، اما ۲۳ سال تمام، در گمنامی سر کرد تا اینکه بعد از مرگ جابز در اکتبر سال ۲۰۱۱، زیمبروف، عکس را آرشیو درآورد، ‌تا پیشنهاد کند عکس در کتابی که در ایتالیا منتشر شود.

انتظار می‌رود این عکس به زودی پول‌ساز هم بشود، از همین حالا هم می‌شود به صورت اینترنتی، پوسترهای ۲۵ دلاری آن را سفارش داد!

این عکاس، عکس جالبی دیگر هم دارد، عکسی که در ان جورج لوکاس و یودا هم عینک و بینی گروچو مارکس به صورت زده‌اند!

 جورج لوکاس و یودا

متفاوت فکر کنید، از کودک شدن و از تغییر رویه نهراسید، استیو جابز در این عکس لحظه‌ای این گونه شده است، سال‌ها بعد، زمانی که او آخرین محصول انقلابی‌اش -آی‌پد- را هم معرفی می‌کرد، بسیار بودند کسانی که این «آی‌فون بزرگ» را احمقانه می‌دانستند، اما در کوتاه‌زمان چیز دیگری مشخص شد.

عکس خنده دار از استیو جابز

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /
8 نظرات
 1. شایان می گوید

  بند آخر را طوری نوشته اید انگار کودک شدن و از تغییر رویه نهراسیدن در این عکس، خواست خود جابز بوده است. خوب است خودتان نوشته اید پیشنهاد عکاس بوده. این شیفتگی شما نسبت به اپل دیگر بدجوری توی ذوق می زند دکتر.

  1. Arash می گوید

   کاملا با نظر آقا شایان مخالفم
   قبل از آیفون کدام برند گوشی های هوشمند فول تاچ(مثل تمامی گوشی های امروزی) می زد
   حتی خود استیو جابز در روز معرفی آیفون گفت:”اپل امروز موبایل رو دوباره اختراع کرد”
   حقیقتی که شاهدش هستیم
   کدام برند تبلت ها رو قبل از آیپد آمدن و تونستن موفق بشن
   کدام دستگاه ها سونسور های نظیر ژیسکوپ داشتن
   و…
   شیفتگی آقای دکتر از روی تعصب رو برندی نیست…

 2. hadi می گوید

  -آی‌پد- را هم معرفی می‌کرد، بسیار بودند کسانی که این «آی‌فون بزرگ» را احمقانه می‌دانستند

  هنوزم عده استند که می دانند و دارن تبلت ۷ اینچی درست می کنند

 3. علی می گوید

  «به اعتقاد او سنگ روزتا در دوره باستان در حکم یک تبلت کامپیوتر بود و قرار دادن جابز در کنار آن به نظرش بسیار هوشمندانه می‌آمد.»

  بین تاریخ ثبت عکس و عرضه‌ی آیفون چندین سال فاصله وجود دارد!!

 4. علی می گوید

  اصلاحیه‌ی کامنت بالا:

  بین تاریخ ثبت عکس و عرضه‌ی “آی‌پد” چندین سال فاصله وجود دارد!!

 5. علی می گوید

  استیو جابز واقعا یه اعجوبه بود.

 6. freeman می گوید

  مرسی ممنونم از مطلب پر بارتون

 7. محمدرضا می گوید

  زبون انیشتین جالب تره D:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.