عجیب‌ترین عکسی که از استیو جابز گرفته شده

8

عکس‌هایی که چهره‌ای دیگر از افراد مشهور را نمایش می‌دهند، کم نیستند. ما در این عکس‌های حالتی متفاوت با وضعیت معمول این بزرگان را می‌بینیم.

برای مثال عکس مشهور اینشتین را در حالی که زبان خود را بیرون آورده است، حتما دیده‌اید.

01-28-2013 02-56-11 AM

این عکس دقیقا در شب 14 مارس سال 1951 گرفته شده است، در این شب همکاران و دوستان اینشتین در کلوپ پرینستون گرد آمده بودند تا تولد 72 سالگی اینشتین را جشن بگیرند. عکاسانی از سراسر آمریکا هم به محل آمده بودند.

مراسم تمام شده بود و قرار بود که دکتر فرانک آیدلوت -رئیس سابق پژوهشکده مطالعات پیشرفته- اینشتین را به خانه‌اش برسانند. زمانی که اینشتین به سمت خودرو می‌رفت تا سوار شود، عکاسی به سمت او رفت تا یک عکس دیگر از او بگیرد، این عکاس «آرتور ساسی» نام داشت، او قصد داشت اینشتین را متقاعد کند تا لبخند بزند، اینجا بود که اینشتین در مراسم بارها لبخند زده بود، ناگهان زبانش را بیرون آورد، عکاس به سرعت عکس گرفت، اما بقیه عکاسان صحنه را از دست دادند.

دبیران نشریه‌ای که ساسی در آن کار می‌کرد، قبل از انتشار عکاس، بسیار بحث کردند، در نهایت عکس منتشر شد و مبدل به یکی از محبوب‌ترین عکس‌هایی شد که از اینشتین گرفته شده است. حتی خود اینشتین درخواست  9 نسخه چاپ‌شده عکس را کرد.

در نسخه اصلی عکس، چهره دکتر آیدلوت و همسرش هم دیده می‌شود، اما خود اینشتین برای اینکه بتواند عکس را به صورت کارت پستالی برای دوستانش بفرستد، آن را برش داد.

این عکس، تبدیل به یکی از تصاویر شاخص دانشمند بزرگی شد که ظاهر نامرتب‌اش را جهانیان با آن موهای بلند و عادت نداشتن به پوشیدن جوراب و کمربند و کراوات فراموش نمی‌کنند!


خب، اشتباه نکرده‌اید! در این پست قرار است در مورد عکس عجیب استیو جابز صحبت کنیم، قسمت بالا، فقط مقدمه‌ای برای ورود به مطلب اصلی بود.

عکس عجیب جابز دقیقا این عکس است، اشتباه نکرده‌اید این عکس فتوشاپی نیست:

 

nosejobs

در این عکس در پشت جابز، مدلی از سنگ مشهور روزتا دیده می‌شود که پیش از این در یک پزشک در مورد آن توضیحاتی داده‌ام، جابز در این عکس عینک «گروچو مارکس» را به چشم زده است.

برادران مارکس پنچ برادر کمدین آمریکایی بودند که از دهه ۱۹۲۰ تا دهه ۱۹۶۰ در تئاتر و سینما و تلویزیون فعال بودند و محبوبیت زیادی داشتند. بر اساس حالت چهره یکی از آنها به نام گروچو مارکس، عینک‌-بینی‌هایی ساخته شده است که برای شوخی و خنده گاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

عینک‌-بینی‌ عینک‌-بینی‌

جان برونلی، نویسنده مقاله سایت cultofmac، این عکس جالب جابز را به صورت تصادفی در کابینت‌ها یکی از رستوران‌های مشهور سیلیکون ولی دید و تصمیم گرفت که در مورد این عکس تحقیق کند.

مشخص شد که صاحب رستوران -جیمی مک‌نیون- جابز 24 ساله را شخصا می‌شناخته و زمانی در آماده‌سازی نخستین خانه او به او کمک کرده بود. آن زمان هم جابز علایم سخت‌گیری و وسواس در انتخاب طرح‌ها و رنگ‌ها را از خود نشان می‌داد و برایش سخت بود که مثلا رنگ دیوارها را انتخاب کند.

این عکس مشهوری است که از جابز در همین خانه گرفته شده است:

 

استیو جابز

ب

عد از اتمام کار جابز همراه مک‌نیون و دوست‌دخترهایشان به رستورانی در «مانتین ویو» رفتند. در اینجا بود که پیشنهاد شد برای خنده و شوخی عینک گروچو مارکس بر چشم بزنند. ولی جابز در این موقعیت حاضر به این کار نشد و عینک را به صورت ناخوشایندی در دست گرفت.

به همین خاطر زمانی که در انتهای سال 2012، مک‌نیون فهمید که جابز در موقعیتی دیگر حاضر به این کار شده است، برایش جالب به نظر آمد و پرینت عکس را سفارش داد تا در رستورانش نصب شود.


خب، بالاخره به قسمت اصلی داستان می‌رسیم!

در دهه 1980 و 1990 میلادی، تام زیمبروف، عکاسی بود که از چهره‌های شاخص «سیلیکون ولی» برای نشریات عکس می‌گرفت. او در آن زمان یک رونامه‌نگار-عکاس بود، البته در میانه دهه 1990 او با بیرون داد یک اپلیکیشن مخصوص عکاسی، مسیر شغلی خود را تغییر داد.

اما در دهه 1980 او فقط یک عکاس بود. او در آن زمان عادت داشت بعد از گرفتن عکس‌های اصلی برای نشریات، یک عکس هم برای آرشیو شخصی خود بگیرد، در این عکس او از سوژه‌های می‌خواست که عینک گروچو مارکس بر چشم بگذارند.

عکس جابز با عینک و بینی گروچو مارکس، در سال 1989 گرفته شده است، در این زمان زیمبروف قرار بود که از چهره رئیس شرکت NeXT عکسی بگیرد تا برای روجلد یک مجله استفاده شود.

برای همین زیمبروف به دفتر شرکت رفتن، وقتی او رسید، جابز هنوز وارد شرکت نشده بود، او دید که اتاق جابز کوچک است و فضای مناسبی برای عکاسی ندارد. ناگهان چشمش به نسخه بدلی سنگ روزتا خورد، و تصمیم گرفت از همین سنگ در عکسش استفاده کند.

به اعتقاد او سنگ روزتا در دوره باستان در حکم یک تبلت کامپیوتر بود و قرار دادن جابز در کنار آن به نظرش بسیار هوشمندانه می‌آمد.

او سنگ را از روی دیوار برداشت و به لابی شرکت آورد و روی زمین گذاشت. بعد از چد ساعت به دفتر آمد و شاهد تغییر دکور شد، کارکنان را با لحن خاصش هنگام عصبانیت مؤاخذه کرد. عکاس توضیح داد و جابز عذر خواست.

آن دو ظرف چند ساعت، عکس‌های مورد نظر را گرفتند. در انتها جابز درخواست عکاس را قبول کرد و عینک گروچو مارکس را روی صورتش گذاشت.

عکس خنده دار از استیو جابز

این عکس گرفته شد، اما 23 سال تمام، در گمنامی سر کرد تا اینکه بعد از مرگ جابز در اکتبر سال 2011، زیمبروف، عکس را آرشیو درآورد، ‌تا پیشنهاد کند عکس در کتابی که در ایتالیا منتشر شود.

انتظار می‌رود این عکس به زودی پول‌ساز هم بشود، از همین حالا هم می‌شود به صورت اینترنتی، پوسترهای 25 دلاری آن را سفارش داد!

این عکاس، عکس جالبی دیگر هم دارد، عکسی که در ان جورج لوکاس و یودا هم عینک و بینی گروچو مارکس به صورت زده‌اند!

 جورج لوکاس و یودا

متفاوت فکر کنید، از کودک شدن و از تغییر رویه نهراسید، استیو جابز در این عکس لحظه‌ای این گونه شده است، سال‌ها بعد، زمانی که او آخرین محصول انقلابی‌اش -آی‌پد- را هم معرفی می‌کرد، بسیار بودند کسانی که این «آی‌فون بزرگ» را احمقانه می‌دانستند، اما در کوتاه‌زمان چیز دیگری مشخص شد.

عکس خنده دار از استیو جابز


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عکس‌های قدیمی از کلاس‌های تایپ دهه 1950 تا 1970 – زمانی که تایپ یک مهارت پایه بود و چه بسا با…

در تاریخ آموزش آمریکا، در یک برهه دبیرستان‌های آمریکا برای آموزش یک مهارت ضروری برای ورود به دنیای مدرن تجهیز شدند: تایپ کردن. ظهور کلاس‌های تایپ در دبیرستان‌های ایالات متحده، فصلی جذاب در تاریخی آموزش بود.شروع  آموزش تایپ را می‌توان در…

نمونه‌هایی از بازسازی و دکوراسیون جدید خانه که می‌توانند الگویی برای ما باشند

به سبب نوع معماری، خانه‌های ما معمولا خیلی زود دمده یا به اصطلاح کلنگی می‌شوند. شرکت‌‌های بازسازی خانه مدتی است بسیار زیاد شده‌اند.اما شک و تردید زیادی در مورد میزان کارایی بسیاری از آنها وجود دارد. برخی از آنها اصلا به تقویم کاری متعهد…

خودکشی دسته جمعی در دمین آلمان در پایان جنگ جهانی دوم

خودکشی دسته جمعی در دمین به رویداد غم‌انگیزی اشاره دارد که در پایان جنگ جهانی دوم در شهر دمین آلمان رخ داد. در اواخر‌آوریل و اوایل ماه مه 1945، هنگامی که نیرو‌های شوروی در حال پیشروی به سمت شهر بودند، بسیاری از ساکنان آن، از جمله زنان،…

مجموعه عکس‌های پرتره زیبا هیلاری گولد از افراد مسن سندرم داون، پیش‌فرض‌های ذهنی ما را به چالش می‌کشد

یک مجموعه عکس با معنا و زیبا گرفته شده توسط هیلاری گولد، با عنوان «من اینجا هستم» این تصور نادرست مردم را به چالش می کشد که افراد مبتلا به سندرم داون تا سنین پیری نمی‌توانند زندگی گنند.برای مثال هیلاری گولد، عکس پرتره جوآن، زنی 84 ساله…

روسای جمهوری آمریکا به صورت تصاویر خیالی شبیه گیم‌های رل پلیینگ ژاپنی!

توجه: تصاویر را میدجرنی ساخته و سازنده ظاهرا فارغ از سمت و سوی سیاسی و فقط یک نوع بیان هنری دست به این کار زده است.جو بایدن:دونالد ترامپ:باراک اوباما:جورج دبلیو بوش:بیل کلینتون:جورج بوش پدر:…

ایده‌های خوب و خلاقانه برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضای بیرونی خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی و اداری

آیا تا به حال به دنبال الهام گرفتن برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضاهای بیرونی منزل خود بوده‌اید. آیا دوست داشته‌اید بتوانید به نوعی طبیعت را در فضاهای کوچک حیاط آپارتمان یا خانه ییلاقی خود ادغام کنید.در این صورت مجموعه این پست می‌تواند…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
8 نظرات
 1. شایان می گوید

  بند آخر را طوری نوشته اید انگار کودک شدن و از تغییر رویه نهراسیدن در این عکس، خواست خود جابز بوده است. خوب است خودتان نوشته اید پیشنهاد عکاس بوده. این شیفتگی شما نسبت به اپل دیگر بدجوری توی ذوق می زند دکتر.

  1. Arash می گوید

   کاملا با نظر آقا شایان مخالفم
   قبل از آیفون کدام برند گوشی های هوشمند فول تاچ(مثل تمامی گوشی های امروزی) می زد
   حتی خود استیو جابز در روز معرفی آیفون گفت:”اپل امروز موبایل رو دوباره اختراع کرد”
   حقیقتی که شاهدش هستیم
   کدام برند تبلت ها رو قبل از آیپد آمدن و تونستن موفق بشن
   کدام دستگاه ها سونسور های نظیر ژیسکوپ داشتن
   و…
   شیفتگی آقای دکتر از روی تعصب رو برندی نیست…

 2. hadi می گوید

  -آی‌پد- را هم معرفی می‌کرد، بسیار بودند کسانی که این «آی‌فون بزرگ» را احمقانه می‌دانستند

  هنوزم عده استند که می دانند و دارن تبلت 7 اینچی درست می کنند

 3. علی می گوید

  «به اعتقاد او سنگ روزتا در دوره باستان در حکم یک تبلت کامپیوتر بود و قرار دادن جابز در کنار آن به نظرش بسیار هوشمندانه می‌آمد.»

  بین تاریخ ثبت عکس و عرضه‌ی آیفون چندین سال فاصله وجود دارد!!

 4. علی می گوید

  اصلاحیه‌ی کامنت بالا:

  بین تاریخ ثبت عکس و عرضه‌ی “آی‌پد” چندین سال فاصله وجود دارد!!

 5. علی می گوید

  استیو جابز واقعا یه اعجوبه بود.

 6. freeman می گوید

  مرسی ممنونم از مطلب پر بارتون

 7. محمدرضا می گوید

  زبون انیشتین جالب تره D:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.