از خودروسازی تا تولید اپ؛ آئودی و کاهش مصرف باتری

6

صرفه‌جویی در مصرف انرژی چه برای افزایش طول عمر باتری گجت‌ها باشد و چه برای پیشگیری از آلودگی فزاینده طبیعت اطراف‌مان، این روزها به بحثی داغ و پرطرفدار تبدیل شده است.  پیش از دوران کنونی وابستگی به ابزارهای دیجیتال و سعی در حفظ ته‌مانده‌های شارژ باتری‌ها، این صنایع خودروسازی بودند که بیش از هر چیز برای کاهش آلودگی به کاهش مصرف سوخت خودروها علاقه نشان دادند. این تلاش‌ها هنوز هم ادامه دارد و میزان مصرف سوخت به یکی از فاکتورهای  کلیدی در بازار خودرو تبدیل شده است.

Audi Logo

آئودی هم در این میان سعی کرده است با عرضه سیستم یا فناوری‌ای به نام Start-Stop (که البته شاید بهتر بود نام آن برعکس انتخاب می‌شد) سعی کرده است در این زمینه پیشتاز باشد. این سیستم به صورت خودکار در هنگام بی‌کار بودن ماشین، مثلا در یک توقف طولانی پشت چراغ خطر، موتور خودرو را خاموش کرده و دوباره در هنگام نیاز به حرکت آن را روشن می‌کند.  این شرکت اکنون با عرضه یک اپ اندروییدی قصد دارد همین سیستم را به دنیای تجهیزات الکترونیک نیز تعمیم دهد. این اپ که به کمک DDB Spain در بارسلونا توسعه داده شده است، Start-Stop نام دارد و از طریق Google Play هم قابل دانلود است.

Start-Stop

این اپ سایر اپ‌هایی را که برای مدت طولانی در پس‌زمینه در حال اجرا بوده‌اند زیر نظر می‌گیرد و به کاربر هشدار می‌دهد که این اپ‌ها را ببندد.  می‌گویند بهترین ایده‌ها، ساده‌ترین ایده‌ها هستند. شاید بتوان این اصطلاح را به این شکا تعمیم داد:

«بهترین ایده‌ها، ساده‌ترین ایده‌ها و با ساده‌ترین شیوه اجرا هستند.»

ایده آئودی نه تنها جذاب و ساده است، بلکه ارزش برندش را بالاتر برده و در عین حال شعار و مزیت اصلی محصولات آئودی (یعنی کم مصرف بودن خودروهایش) را به شیوه‌ای نو معرفی می‌کند. نحوه کار این اپ را می‌توانید در این ویدیو ببینید.

منبع (+)

 
6 نظرات
 1. دانیار می گوید

  مطلب بسیار جالبی بود. آئودی در زمینه تولید “دوچرخه برقی” هم هنر خود را به رخ علاقمندان این برند کشیده است. دعوت می کنم در از این لینک بازدید کنید:

  http://goo.gl/xOET1

 2. فرشاد می گوید

  این اپ برای بررسی اپ‌های پس‌زمینه نیاز داره که خودش در پس‌زمینه باقی بمونه. در واقع خودش تئوری خودش رو در درجه اول نقض میکنه! ولی ارزشش رو داره که یک اپ سبک و کم مصرف (از نظر اشغال منابع گجت از قبیل CPU و RAM) بجای چندین اپ پر مصرف در حال اجرا باقی بمونه.

 3. علي می گوید

  دکتر من از این مطلب شگفت زده شدم الان 🙂

 4. آیدین می گوید

  با Real APK Leecher که شما معرفی کرده بودید دانلود کردم 🙂 و دارم استفاده میکنم
  هنوز نمیتونم بگم نرم افزار خوبیه یا نه ولی قطعا میتونم بگم خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم

 5. احسان می گوید

  سلام
  من هیچ وقت نتونستم فلسفه خاموش کردن موتور خودرو در زمان های بسیار کوتاه برای کم کردن مصرف سوخت را بفهمم. این کار استهلاک موتور را به شدت افزایش میده ضمن این که اگه مدت زمان خاموش بودن موتور در حد چند ده ثانیه باشه شاید حتی مصرف سوخت را بیش تر هم بکنه چون وقتی شما تمام موتور را به حال سکون در میارید برای این که دوباره به شرایط کاری برگرده انرژی بیش تری مصرف میشه تا این که تو این مدت موتور روشن بوده باشه

  1. فرهاد می گوید

   این سوال در ابتدای معرفی این سیستم از طرف مجلات خودرویی معتبر مطرح شد. ولی شرکتهای خودروسازی پاسخ دادن که استهلاک موتور هنگام روشن شدن فقط وقتی که موتور سرده زیاده و در مورد موتور گرم صدق نمیکنه، فقط کمی به استارتر فشار میاد. در مورد انرژی زیاد مصرفی هنگام روشن شدن هم باید بگم که انرژی مصرفی خودرو بنزینه و تو تستی که مجله ماشین چند وقت پیش رو ال۹۰ انجام داد، اینکار مصرف سوخت خودرو در ترافیک رو به شدت کاهش میده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.