اپلیکیشن مدیریت ایمیل Mailbox به آی‌پد آمد

4

سرانجام نسخه آی‌پد Mailbox هم آماده شد و حالا کاربران آی‌پد هم می‌توانند از این اپلیکیشن مدیریت ایمیل استفاده کنند.

در ماه فوریه بود که این اپلیکیشن برای نخستین بار در دسترس کاربران قرار گرفت، تنها ظرف یک ماه تعدد کاربران این اپلیکیشن به یک میلیون نفر رسید، داشتن این همه کاربر برای اپلیکیشنی که در رده گیم طبقه‌بندی نمی‌شود و با آن می‌توان فقط ایمیل‌ها را مدیریت کرد، نشان می‌دهد که این اپلیکیشن باید چیزهای شگفت‌انگیزی در خود پنهان کرده باشد.

اما اتفاق غیرمنتظره این بود که دراپ‌باکس تنها بعد از یک ماه از عرضه میل‌باکس، این اپلیکیشن را با مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار خرید!

همان طور که فیس‌بوک و اینستاگرام، علیرغم مالکیت فیس‌بوک بر اینستاگرام در کنار هم فعالیت می‌کنند، میل باکس هم با اینکه حالا متعلق به دراپ باکس است، به صورت مستقل فعالیت می‌کند.

mailbox-app-iphone-600x320

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

مشخص نیست که از زمان خریداری شدن توسط دراپ باکس، چه تعداد کاربر بر جمع کاربران میل باکس اضافه شده‌اند، اما تردیدی نیست که میل باکس یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها شده است.

کاربران اندروید نگران نباشند، به زودی میلی باکس برای اندروید هم خواهد آمد و ایمیل یاهو را هم پوشش خواهد داد.

اما چرا میل باکس، این همه محبوب شده است؟

۱- زیبایی بصری: میلی باکس نسبت به سایر کلاینت‌های ایمیلی خیلی زیباتر طراحی شده است.

۲- کارایی در عین سادگی: میل باکس به کاربر اجازه می‌دهد با سوایپ کردن هر ایمیل به سمت راست و چپ کارهای مهمی را خیلی سریع انجام بدهد.

– اگر شما ایمیلی را کمی به سمت راست سواپ کنید، آن را آرشیو خواهید کرد.

05-26-2013 09-40-00 AM

– اگر کمی بیشتر به سمت راست سوایپ کنید، ایمیل را حذف خواهید کرد.

– من شخصا عادت بدی دارم، گاهی که سرم شلوغ است و حوصله و توان پاسخ به ایمیل‌ها را ندارم، دوست دارم ایمیل‌ها را چک کنم، با اینکه ایمیل‌های را که باید پاسخ بدهم یا بعدا دوباره بخوانم، ستاره می‌زنم، اما در موارد زیادی یادم می‌رود، پاسخ ایمیل‌ها را بدهم.

ویژگی سوایپ به سمت راست، بی‌شک این مشکل من را حل می‌کند:

اگر کاربر میل باکس، ایمیلی را که کمی به سمت راست سوایپ کند، می‌تواند بعدا در تاریخی که خودش صلاح می‌داند، دوباره ایمیل را به صورت تر و تازه در بالای ایمیل‌های دریافتی ببینید. به این ویژگی snooze گفته می‌شود.

برای مثال شما اگر در ساعت شلوغ کار ایمیل مهمی بگیرید و بخواهید شب در حین صرف چای، سر فرصت دوباره ایمیل را بخوانید و به آن پاسخ بدهید، می‌توانید با همین سوایپ به راست، کار را خیلی ساده و بی‌دردسر انجام بدهید.

05-26-2013 09-39-07 AM

– کاربر می‌تواند با سوایپ «طولانی» به سمت راست، ایمیل‌ها را وارد فهرست‌های مختلف کند. مثلا او می‌تواند ایمیل‌ها را وارد فهرست «بعدا باید بخرم»، «بعدا باید بخوانم» یا هر فهرست دیگری که خودش صلاح می‌داند بکند.

مؤسس و رئیس فعلی میل باکس جنتری آندروود است، همان طوری که خود آقای آندروود توضیح می‌دهد، کلید اصلی موفقیت میل باکس، نگرشی بود که به یک کلاینت موبایل خوب ایمیل داشت.

05-26-2013 09-31-57 AM

او دوست داشت کلاینتی کاملا متفاوت بسازد، کلاینتی که کاربران در آن به سادگی با سوایپ به راست و چپ، ایمیل‌ها را مدیریت کنند.

میل باکس با درد آن دسته از کاربران می‌خورد که دوست دارند، همیشه «اینباکس صفر» داشته باشند! آندروود می‌گوید که ۴۰ درصد کاربران میل باکس، دست کم یک بار در هفته اینباکس خود را صفر می‌کنند!

اگر کاربر iOS هستید، کلاینت اصلی جی‌میل را فراموش کنید، توصیه می‌کنم میل باکس را نصب کنید و لذت ببرید!

05-26-2013 09-40-45 AM

   

پستهای اخیر

معرفی کتاب: همه ماجرا‌های ریچارد فاینمن

من ریچارد فاینمن را با مجله دانشمند شناختم. مخصوصا آن زمان که فاجعه شاتل چلنجر رخ داده بود و فاینمن در نقش یک قهرمان و دانشمند -کارآگاه سرپرستی تیمی را به عهده داشت که متوجه علت بروز فاجعه شده بود. یک سری مقالات از او خواندم و در ذهنم تبدیل…

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…
4 نظرات
 1. کیان می گوید

  آدم حسرت میخوره ایده های ساده یدفعه به این شدت موفق میشن. ۱۰۰ میلیون دلار در یک ماه!!! تصورش هم مشکله!

  چیزی شبیه به بردن جایزه بزرگ (jackpot)

 2. مهدی می گوید

  متاسفانه لیبل ها و لیست های موجود در جیمیل رو ساپورت نمیکنه و همه ایمیل های غیر موجود در اینباکس را در ارشیو نگه می دارد
  به نوعی ایمیل های فرستاده شده و لیبل خورده و ارشیو شده باهم قاطی می شوند
  فقط به درد صفر کردن اینباکس و به تعویق انداختن خواندن ایمیل ها می شود
  کسانی که از فیلتر استفاده کرده اند عملا ایمیل های ان بخش را از دست خواهند داد
  امیدوارم در ورژن های بعدی این مشکل حل شود

 3. Sadeq008 می گوید

  جالبه که گوگل با اون همه سر و صدا شرکت سپرو رو خرید ولی هیچ کاری نتونست بکنه و یه ستارت آپ کلشو خوابوند :))
  منتظرم ببینم جانی برای iOS چیکار میخواد بکنه…
  شایعه شده میل رو کامل می خواد تغییر بده

 4. امید می گوید

  مهمترین قابلیت جیمیل برای من، لیبل گذاری هست. ولی توی این اپلیکشن اصلا نمیشه از این قابلیت استفاده کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.