استیو جابز و «وینی خرسه»!

3

هفته پیش دادگاهی در مورد تعدیل قیمت کتاب‌های الکترونیک فروشگاه اپل برگزار شد، در جریان این دادگاه «ادی کیو» از اپل حضور یافته بود و در لابلای شهادت‌های خود جزئیات جالبی را عنوان کرد.

یکی از نکات جالب این بود که خود جابز در مراحل اول متوجه قابلیت‌های آی‌پد به عنوان یک کتابخوان عالی نبود و حتی مخالف این قضیه بود، تا اینکه «ادی کیو» موفق شد او را قانع کند.

نکته جالب دیگر در مورد شیوه فیزیکی و ملموس ورق زدن کتاب‌ها بود که طبق اظهارات «کیو» مشخص شد، گنجاندن این ویژگی ایده خود جابز بوده است.

iBooks-page-curl-screenshot-600x438

نکته جالب دیگر در مورد چرایی انتخاب کتاب «وینی خرسه» به عنوان یک کتاب رایگان در اپلیکیشن‌های آی‌بوک بود که مشخص شد، انتخاب این کتاب هم کار خود جابز بوده! البته نه به این خاطر که جابز تعلق خاطری به این کتاب دارد، بلکه به خاطر اینکه این کتاب مصور زیبا، می‌توانست قابلیت‌های آی‌پد را به عنوان یک کتابخوان به خوبی بنمایاند.

البته در جریان معرفی آی‌پد یک، وقتی دموی آی‌بوک معرفی شد، از کتاب True Compass نوشته تد کندی استفاده شد، چون جابز به خانواده کندی‌ها علاقه داشت، در این کتاب خاطرات تد کندی در مورد ترور دو برادر بزرگ‌ترش یعنی جان و رابرت کندی درج شده است.

Featured92

منبع

 
3 نظرات
 1. دارکوب می گوید

  کتاب های الکترونیک هم موجب صرفه جویی انرژی هم صرفه جویی مکان می شوند. اما باز هم به نظر من حسی که خواندن از روی کتاب کاغذی به انسان دست می دهد با کتاب خوان و امثال آنها تکرار شدنی نیست.

  در یکی از پست هاتون از علوم پایه پزشکی که به صورت الکترونیک هستند نام بردید. میشه بگید از کجا میشه تهیه شون کرد؟

 2. فرشاد می گوید

  چرا مشتریان باید مجبور باشند به زور سلیقه‌های شخصی جابز رو تحمل کنند؟

  1. Yeki می گوید

   خوب شما از ibook استفاده نکن!که مجبور نباشی سلیقه شخصی جابز رو تحمل کنی
   و یه نکته دیگه که چرا مردم باید سلیقه مهندسای سایپا رو تحمل کنن شاید یکی بخواد پرایدش دوتا در داشته باشه رنگش هم صورتی با خال های قرمز باشه 😉

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.