اینجا، جایی است که «پریسم» فرانسه اطلاعات شهروندان را ذخیره می‌کند

4

ظاهرا یک راه خوب برای یافتن نقاط حساس نظامی و امنیتی، این است که نقشه گوگل را بالا و پایین کنید و مناطقی را که عمدا محو شده‌اند، پیدا کنید. یکی از نقاطی که محوشده در پاریس قرار دارد.

زمانی که شماری از اعضای اتحادیه اروپا به برنامه پریسم آمریکایی‌ها اعتراض کردند، سکوت «فرانوسا اولاند» -رئیس جمهور فرانسه- تأمل‌برانگیز بود، اما حالا روزنامه لوموند دلیل این سکوت را فاش کرده است: برنامه مشابه خود فرانسوی‌ها!

لوموند به نقل از یک منبع آگاه امنیتی، نوشته است که سازمان امنیت فرانسه DGSE، اطلاعاتی با حجم ده‌ها میلیون گیگابایت را در ساختمانی مجهز به یک ابررایانه ذخیره می‌کند.

07-08-2013 10-59-48 AM

این ساختمان که در نزدیکی یک ساختمان ورزشی برای شنا قرار دارد، در ظاهر استخر شنا نام دارد، اما در باطن این ساختمان کار دیگری می‌کند.

07-08-2013 11-00-10 AM

تا فوریه سال ۲۰۱۱ در نقشه گوگل، این ساختمان کاملا مشخص بود، اما از این زمان محو شد.

07-08-2013 11-00-38 AM

مانند NSA، در مورد DGSE هم اطلاعات گردآوری شده هم شاما اطلاعات اینترنتی و هم سابقه تماس‌های تلفنی شهورندان است، توصیفی که لوموند می‌کند، این برنامه را مطابق قوانین فرانسه غیرقانونی نشان می‌دهد. اطلاعات تماس‌های تلفنی که جمع می‌شود، شامل فهرست تماس‌های هر شخص و طول مدت تماس‌های او است.

07-08-2013 11-01-14 AM

البته مقامات فرانسوی، ماهیت غیرقانونی برنامه‌های نظارتی خود را منکر شده‌اند، ولی لوموند می‌گوید که ۷ نهاد امنیتی فرانسه به این اطلاعات دسترسی دارند.

منبع

 
4 نظرات
 1. hgh می گوید

  فهرست تماس‌های هر شخص و طول مدت تماس‌ها… اینارو که تو ایران خودمون هم به صورت کاملا آشکار دارن ذخیره میکنن . هیچ دوشواری هم نیست 🙁

  1. فرشاد می گوید

   ضبط خود مکالمه در صورت تشخیص کلمات خاص توسط نرم افزار تشخیص گفتار رو هم اضافه کنید!

 2. علی می گوید

  این خارجی ها خوشی زده زیر دلشون. اینکارها برای امنیت خودشون هست نه اینکه اونها رو به جرم انتقاد از دولتشون بازداشت و بعد بکشنشون.

 3. سروش می گوید

  یه شهروند فرانسوی اگه با القاعده، طالبان یا الشباب رابطه نداشته باشه از چی باید بترسه؟ از لو رفتن فانتزی‌هاش ؟!

  حتا اگه سخت‌ترین انتقادها رو هم بکنن دولت کاریشون نداره. مثل … نیست که …. دولت‌ها برای محافظت از شهروندانشون حریم خصوصی‌شون رو زیر و رو می‌کنن.

  ولی خوب اطلاعاتی که به درد نمی‌خوره چی میشه؟ به نظر من یک … نیست که فضولی کنه. هر چیز به دردنخور خصوصی دور ریخته میشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.