آی‌فون ۵s، دو برابر آی‌فون ۵c فروش دارد

1

وقتی آمار فروش و سود اپل در سه ماه اخیر منتشر شد، خبرنگاران از تیم کوک پرسیدند که آیا نگران نیست که بازار گوشی‌های موبایل «های اند» بیش از حد اشباع شده است. تیم کوک موافق این نظر نبود و اعتقاد نداشت که میزان فروش‌ گوشی‌های های اند به قله خود رسیده است، او باور نداشت که اپل به زودی یک کاهش فروش را شاهد خواهد بود.

در ماه سپتامبر امسال، اپل آی‌فون ۵s و آی‌فون ۵c را رونمایی کرد، اولی یک گوشی پرچم‌دار بود و دومی که ۱۰۰ دلار ارزان‌تر از ۵s بود، با بدنه پلاستکی و توان پردازشی کمتر، گوشی «مید رنجی» بود. بعضی‌های تصور می‌کردند که ممکن است آی‌فون ۵c با آن رنگ‌های متنوع باعث شود که فروش آی‌فون ۵s تحت الشعاع قرار بگیرد. اما در همان زمان هم تحلیلگران با این حدس موافق نبودند.

حالا بر اساس یک نظرسنجی در آمریکا که توسط CIRP انجام شده، مشخص شده است که ۶۴ درصد فروش گوشی اپل را آی‌فون ۵s تشکیلی می‌دهد و آی‌فون ۵c تنها ۲۷ درصد فروش را دارد، آی‌فون ۴s هم ۹ درصد بازار را دارد.

به این ترتیب میزان فروش آی‌فون بیش از دو برابر فروش آی‌فون ۵c است.

10-15-2013 06-23-13 PM

خیلی جالب است که سال پیش زمانی که آی‌فون ۵ وارد بازار شده بود، آی‌فون ۴s حدود ۲۳ درصد فروش داشت. ما انتظار داشتیم که آی‌فون ۵c به خاطر تازه بودنش، اندازه یکسان صفحه نمایشش و جذابیت‌های ظاهری، در مصاف با پرچم‌دار موفق‌تر عمل کند، اما حالا معلوم شده است که مردم تمایل زیادی به خرید آی‌فون ۵c ندارند.

البته گمان می‌رود که وقتی التهاب بازار کاهش پیدا کند، سهم آی‌فون ۵c بیشتر شود.

10-15-2013 06-23-37 PM

منبع

 
1 نظر
  1. دنیا می گوید

    like my friend

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.