فیلم «بهترین پیشنهاد» ساخته جوزپه تورناتوره: معرفی و تحلیل

37

چه دانستم که این سودا مرا زین سان کند مجنون-  دلم را دوزخی سازد، دو چشمم را کند جیحون

مولوی – دیوان شمس

نام تورناتوره را که می‌شنویم به نام فیلم‌های مالنا، افسانه ۱۹۰۰ و سینما پارادیزو می‌افتیم، شاهکارهایی به یادماندنی که برای همیشه در ذهنمان نقش بسته‌اند و بسیاری از ماها چند بار نگاهش کرده‌ایم، آنها را به دوستانمان توصیه کرده‌ایم و حتی اگر فرصتی هم برای بازبینی آنها نداشته باشیم، هر بار موقعیت‌اش پیش بیاید، روایت‌های عاشقانه آنها را در «ذهن» مرور می‌کنیم و اگر در زندگی‌مان عاشقی‌های قابل اعتنایی را تجربه کرده باشیم، عشق‌های خود را در قالب آنها تخیل می‌کنیم!

11-8-2013 10-45-23 AM

اما اعتراف می‌کنم که بعد از دیدن این فیلم‌ها، سینمای توناتوره را فراموش کرده بودم، شاید به خاطر اینکه ۳ فیلمی که از آنها یاد کردم، آنقدر کامل بودند که که تصور نمی‌کردم، تورناتوره بتواند بار فیلمی هم‌رده آنها بسازد، درست به همین خاطر نه فیلم «باریا» او را دیدم و نه فیلم «زن ناشناس‌»اس را که در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۰۶ ساخته شده‌اند و شاید آنها را در فرصتی دیگر ببینم.

اما در اینحا می‌خواهم در مورد فیلم «بهترین پیشنهاد» یا The Best Offer تورناتوره بنویسم که در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است.

11-8-2013 10-51-01 AM

در همان آغاز نوشته، توصیه می‌کنم اگر فیلم را ندیده‌اید، این یادداشت را نخوانید و اگر دوست داشتید، این نوشته را بوک‌مارک کنید تا بعد از دیدن فیلم، بخواندیش!

در فیلم «بهترین پیشنهاد» «جفری راش» در نقش «ویرژیل اُلدمن» بازی می‌کند، که یک کارشناس و برگزارکننده حراج‌های هنری سطح بالا است و از این محل به ثروت قابل توجهی رسیده است و یک زندگی تجملی دارد. او علیرغم این جایگاه، کاملا تنها و بی‌کس است، خود را وقف کارش کرده است و اعتبار زیادی در مجامع هنری دارد، طوری که حتی می‌تواند با شیطنت، نظر خود را تحمیل کند و یک اثر هنری اصل را جعلی ارزشیابی کند و بعد در حراج با یاری دوست‌اش، اثر اصل را با کسر کوچکی از قیمت‌اش، بخرد  و راهی مجموعه‌ خصوصی‌اش کند.

الدمن، علیرغم تنهایی، مجموعه‌ای از پرتره‌های هنری بانوان را دارد و آنها را دوست دارد، مجموعه‌ای که در اتاقی با سطح امنیتی بالا از آنها نگهداری می‌کند و داشتن این مجموعه به ما گوشزد می‌کند که شاید در اعماق قلب الدمن، هنوز شعله‌ای نهفته باشد!

11-8-2013 10-52-47 AM

زندگی یکنواخت الدمن تا زمان تماس زن جوان مرموزی به نام کلیر با بازی سیلویا هوکس ادامه داشت، او ظاهرا قصد فروش مجموعه هنری پدر و مادرش درگذشته‌اش را دارد، اما این زن اصلا خود را نمی‌نمایاند، تا اینکه متوجه می‌شویم مبتلا به یک فوبیا با نام آگورافوبیا یا ترس از حضور در مکان‌ها باز است. «کلیر» به همین خاطر سال‌های طولانی خودش را در اتاقی در یک ویلا حبس کرده است، در همان ویلایی که آثار هنری در آنها نگهداری می‌شوند.

چیز جالب در فیلم بهترین پیشنهاد، چند لایه بودن آن است، یعنی هر کس به فراخور سطح فکری و علایق و سلیقه‌های خود می‌تواند با فیلم ارتباط برقرار کند، حتی استنباط شما از فیلم بستگی دارد که تا دقیقه چندم فیلم را دیده باشید، فیلم تا قبل از چرخش داستانی آخر، یک فیلم رمانتیک تمام‌عیار می‌نماید، با دیدن این چرخش داستانی، فیلم ناگهان جنایی و تریلر می‌شود و باز هم در انتهای فیلم، شما را به حال و هوایی دیگر می‌برد!

شما ممکن است مفتون رومنس فیلم شوید و پیگیری عشق دو انسان با تفاوت سنی زیاد را دوست داشته باشید، عشقی که در ابتدای کار عاشق روی دلدار را هم ندیده است و به افسانه‌های پریانی می‌ماند!، عشقی دو آدم غریب، اما ظاهرا آشنا، یکی گرفتار فوبیا و دیگری گم‌شده در علایق‌اش و گریزان از ارتباط جمعی! این عشق است که بادی «کلیر» را از زندان فیزیکی و روحی‌اش به در آورد و مرد را از دام تارهای زندگی حرفه‌ای‌اش برهاند.

از سوی دیگر فیلم ممکن به مذاق هنردوستان هم خوش بیاید، چون در فیلم در سکانس‌های متعددی آثار هنری مشهوری به نمایش درمی‌آیند، مثل پرتره دختر جوان اثر پتروس کریستوس، یا تابلویی از رافائل.

11-8-2013 9-17-20 AM

فیلم را ممکن است حتی دوست‌داران فناوری و گوشی‌های موبایل هم دوست داشته باشند! آنجا که الدمنی که هرگز گوشی موبایل نداشت، یک گوشی هوشمند اندرویدی می‌خرد!

11-8-2013 9-25-31 AM

اما داستانک جالب فیلم درباره «ژاک ووکانسن» است، در فیلم بهترین پیشنهاد، الدمن با جمع‌آوری قطعات و چرخدنده‌ها و پوسته‌های یک ربات مکانیکی آدم‌واره، با کمک دوستش، آن را سر هم می‌کند و رباتی درست می‌کند که می تواند دست و صورت و حتی چشم‌اش را حرکت بدهد و با یک سیستم ضبط و پخش مکانیکی حرف بزند!

جالب است بدانید که این ووکانسن، کاراکتری تخیلی نیست، ژاک ووکانسن، بین سال‌های ۱۷۰۹ تا ۱۷۸۲ می‌زست، او یک مخترع فرانسوی بود.

11-8-2013 10-39-04 AM

ووکانسن، دهمین فرزند یک دستکش‌باف فقیر بود، در جوانی تمایل پیدا کرد که ساعت‌ساز شود، بعدها عاشق مکانیک شد و با مطالعه آناتومی بدن انسان توانست، اسباب‌های مکانیکی بسازد که از حرکات فیزیولوژیک طبیعی تقلید می‌کردند.

او در ۱۸ سالگی نخستین نمایشگاه خود را برگزار کرد و در آن تعدادی از آدم‌واره‌ها یا اندرویدهای خود را به نمایش گذاشت، از جمله آدم‌واره‌هایی که میز شام حضار را می‌چیدند و تمیز می‌کردند! اما یک مقام دولتی مدعو، کارهای او را کفرآمیز دانشت و دستور تخریب آنها را داد.

در سال ۱۷۳۷، او یک ربات  مکانیکی فلوت‌نواز ساخت که می‌توانست ۱۲ آهنگ را بنوازد، در آن زمانه که اختراعاتی مثل این در حکم اسباب‌بازی بودند، فاوت‌نواز او چیزی انقلابی بود.

از اختراعات و ابداعات دیگر او می‌توان به یک نوازنده دایره زنگی اشاره کرد. اما یکی از مشهورترین آثار او یک اردک مکانیکی بود که در هر بال او ۴۰۰ قطعه مکانیکی متحرک داشت، این اردک می‌توانست بال‌هایش را تکان بدهد و حتی دانه‌هایی را که می‌خورد هضم کند و دفع کند! البته ظاهرا! چون اردک مکانیکی مخزنی مخفی از مدفوع داشت!

11-8-2013 9-51-44 AM

11-8-2013 9-51-33 AM

در سال ۱۷۴۱ او از طرف دولت فرانسه مأمور شد تا به وضع صنایع ریسندگی فرانسه که از انگلیس و اسکاتلند عقب افتاده بود، سر و سامان بدهد، او نخست بعضی از کارها را خودکار کرد و در سال ۱۷۴۵، نخستین ماشین خودکار ریسندگی را ساخت.

ووکانسن، حتی بعد از آن در کاری نبوغ‌آمیز سعی کرد که ماشین پارچه‌بافی‌ای درست کند که طرح‌ها را با کارت‌های پانچ، ببافد. فناوری‌ای که تازه نیم قرن بعد از او، توسط ژوزف ماری ژاکارد، عملی شد. اما طرح او به خاطر عدم استقبال بافندگان، پی گرفته نشد، کارگران بافندگی‌ها در خیابان‌ها طرف ووکانسن سنگ می‌انداختند.

همان طور که اشاره کردم، در فیلم «بهترین پیشنهاد»، ربات مکانیکی سخنگو به تدریج سر هم می‌شود، اما به هر حال برای نمایش در فیلم، این ربات باید ساخته می‌شد، جالب است بدانید که ربات را شخصی به نام راب هیگس برای تورناتوره ساخت.

11-8-2013 9-59-37 AM

بعضی از سکانس‌های فیلم بسیار زیبا هستند و گویی که می‌خواهند استعاره‌ای را نمایش بدهند، مثل پنهان شدن الدمن در پشت مجسمه آدم حوا برای اینکه بتواند برای نخستین بار رخ یار را ببیند.

یا همین آدم‌واره مکانیکی که باید حقیقتی را به الدمن گوشزد و یادآوری کند:

در اندرون هر چیز تقلبی، چیزی اصلی نهفته است!

همین جمله است که در نهایت الدمن – این پیر صنعای انگلیسی را- در پیرانه‌سری در سودای ملاقات دوباره با کلیر، راهی کافه شب و روز می‌کند! و سکانس و لحظه دیدنی آخر فیلم را باعث می‌شود!

11-8-2013 9-57-24 AM

از سکانس‌های زیبای دیگر فیلم می‌توان به جایی اشاره کرد که در آنجا الدمن موزه خصوصی خود را به کلیر نشان می‌دهد که می‌شود از آن تعابیری عاشقانه هم داشت، به مانند نمایان کردن زیبایی و یا اسرار درون در وقت خلوت و لحظات خودمانی در برابر کسانی که دوستشان داریم.

11-8-2013 10-11-46 AM

– پس من اولیش نبودم، تو زن‌های دیگه هم داشتی؟

– آره، همه‌شون رو دوست داشتم، و اونا هم منو دوست داشتن، اونها به من گفتند که برای تو صبر کنم.

11-8-2013 10-12-33 AM

باز جفری راش در فیلم درخشان‌تر از بقیه است، موسیقی فیلم هم زیباست، نگاهی به عوامل ساخت فیلم، چیزی جالب به ما نشان می‌دهد، موسیقی فیلم را انیو موریکونه بزرگ ساخته است!

چو این تبدیل‌ها آمد نه هامون ماند و نه دریا – چه دانم من دگر چون شد که چون غرق است در بی‌چون
چه دانم‌های بسیار است لیکن من نمی‌دانم – که خوردم از دهان بندی در آن دریا کفی افیون

11-8-2013 10-53-17 AM

11-8-2013 10-46-10 AM

11-8-2013 10-31-56 AM

11-8-2013 10-30-43 AM

فیلم بهترین پیشنهاد

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

داستان پسر دو سر بنگال، آن هم به صورتی تقریبا دیده نشده!

در ماه مه ۱۷۸۳، در روستای کوچکی به نام Mundul Gaut، در بنگال هند، یک کودک عجیب به دنیا آمد. او دو سر داشت. مامایی که به زایمان کمک می کرد از ظاهر کودک چنان وحشت زده شد که سعی کرد با انداختن او به داخل آتش این هیولا را بکشد. خوشبختانه…

حداقل مجازات کسانی که این چیزها را طراحی کرده‌اند، زندان است!

طراحی خوب در هر عرصه‌ای چه فضای وب، معماری، وسایل خانگی و صنعتی و گجت‌ها مهم است. یک طراح باید بتواند خود را جای کاربران نهایی بگذارد و حدس بزند که در استفاده از وسیله یال محل چه مشکلاتی پیش خواهد آمد یا در شرایط مختلف و با گذشت زمان چه…

وقتی به رویدادهای تاریخی مهم و مکان‌های مشهور از زاویه دید متفاوتی بنگریم (گالری عکس)

همیشه زاویه دید خیلی مهم است. ما در مورد برخی از رخدادهای مهم تاریخ، همیشه یک یا چند عکس شاخص در ذهنمان است، در صورتی که همان عکس‌ها پشت صحنه‌های جالبی داشته‌اند که از آنها غافل شده‌ایم. به صورت مشابهی روتین‌ترین عکس‌های از بناهای مشهور،…

دو اینفلوئنسر سفر در واقع با یک تلویزیون ساده، سفر جعل می‌کردند و هیچ خبری از عکس واقعی در محیط…

دو عکاس به نام مانوئل بختر و و مانوئل رومز رام تصاویر خیره کننده‌ای خلق کردند که آنها را در حال پیاده‌روی در برف، کمپینگ در کوه‌ها و پرواز با هواپیما به سوی مقصدی دور نشان می‌دهد. اما در واقع آنها از در هنگام ثبت همه این عکس‌ها از اتاق…

۸ خودروی جذاب تاریخی که توسط طراحان ایتالیایی بازطراحی و جاودانه شدند

ایتالیا خانه‌های طراحی معروفی دارد. Pininfarina ،Bertone ،Touring ،Giugiaro و Vignale برخی از مهم‌ترین نام‌های طراحی خودرو هستند. در این خانه‌های طراحی، همه‌چیز از جمله خودرو طراحی می‌شود. چه خودروهایی که تجاری و قابل تولید باشند؛ چه…

واکسن گارداسیل چیست؟ چه وقت و چه کسانی باید آن را تزریق کنند؟

گارداسیل واکسنی است که به محافظت در برابر انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) کمک می‌کند، که یک عفونت شایع مقاربتی است که می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مختلف از جمله زگیل تناسلی و برخی از انواع سرطان شود. این واکسن برای جلوگیری از…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

37 نظرات
 1. مینو می گوید

  مرسی دکتر. حتما در اولین فرصت فیلمو میبینم. مدتیه کتاب معرفی نکردید. اگه یه کتاب خوب هم پیشنهاد بدید دیگه عالی میشه.

 2. سیامک شاهپسند می گوید

  مثل همیشه عالی بود ، در ضمن با نظر خانم مینو در ارتباط با معرفی کتاب جدید ، شدیدا موافقم. راستی آقای دکتر شما هم مثل خانم مجیدی در استارت آپ ویکند تبریز حضور پیدا میکنید؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   متأسفانه فرصت نیست.

 3. buffalO می گوید

  دکتر لطفا لینک دانلودش رو هم بذارین

  1. داشاکل می گوید

   این لینک ۸۵۰ مگابایت و یه فیلم ناقصه!
   هیچ چیزی تنفر برانگیز تر از کلی وقت صرف دانلود یه فیلم نیمه تمام و قطع شدن فیلم وسط کار نیست. جناب دکتر مجیدی لینکهایی که در بخش نظرات گذاشته میشه درسته که کار شما نیست اما ما به اعتبار شما روشون کنترل میکنیم حداقل خواهش من اینه که قبل از تایید نظرات یه کنترل روی لینکها داشته باشین حداقل.
   لینکهایی که کاربر میلاد هم گذاشته فایل اجرایی هستن که خطر ویروسی بودن به شدت وجود داره و به هیچ کس توصیه نمی‌کنم دانلود کنه.
   جناب دکتر مجیدی لطفاً لینک درست رو خودتون بذارید.

   1. علیرضا مجیدی می گوید

    اون کامنت را حذف کردم. یک پزشک سایت دانلود نیست و به دلایلی از گذاشتن لینک دانلود معذور هستم، اما همین قدر بگویم که سایت‌های فارسی دانلود نسبتا خوبی داریم که با یک جستجوی ساده به آنها می‌رسید و با پرداخت چند هزار تومان می‌توانید فیلم و سریال دانلود کنید. مسئولیت دانلود و یا خرید به عهده خود کاربر است.

 4. سید عماد رضوی می گوید

  بوکمارک می کنیم :))

  دکتر اینترنتت قویه فرت و فرت فیلم جدید دانلود می کنیا !

 5. mina می گوید

  ممنونم دکتر .
  پاراگراف اول پست منو به اوج همون لذتی رسوند که موقع تماشای این سه فیلم معرفی شده برده بودم . امیدوارم بتونم به زودی فیلم رو پیدا کنم و ببینم . از اطلاعاتی که راجع به ووکانسن هم دادین متشکرم . و امیدوارم پستهای این جنسیتون زیاد بشن . پاینده باشید.

 6. علی می گوید

  حتما سعی میکنم فیلمو تهیه کنم و ببینم. سلیقه دکتر حرف نداره

 7. ashkan می گوید

  دیدم، عالی بود. موسیقی محشر موریکونه، بازی بی نقص استاد راش.
  ممنون از پیشنهادت. البته داستان و توییست قصه قابل پیش بینی بود اما از ارزش های فیلم چیزی کم نمی کنه! چون به نظر من اینجور فیلم ها دغدغه این رو ندارند که شما رو سورپرایز کنند. درک مفاهیم عمیق فیلم و لذت بردن از آنها مورد نظر سازنده است. راستی دیدن فیلیپ جکسون (سربازرس جپ پوآرو!) هم خاطره انگیز بود. بازی دختر خانم فیلم اما به نظرم اصلا جالب نبود، البته هرکسی نمیتونه جلوی جفری راش دووم بیاره!

 8. pouya می گوید

  دکتر معمولا فیلمها رو چطوری تهیه می کنین؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   دانلود می‌کنم.

   1. محمد می گوید

    سرقت فرهنگی آیا؟! 🙂
    نوشته ی فوق العاده ای بود.

 9. علیرضا پارسی می گوید

  فیلم بسیار زیبا و درگیرکننده ای بود. فضاسازی مثل همیشه خوب تورناتوره باعث میشه که علیرغم زمان حال بودن فیلم یه حسی بی زمانی به بیننده دست بده و توی فیلم غرق بشیم. با اینکه فیلم در بار اول یه وجه تعلیق و غافل گیری داره ولی اگر یه بار دیگه ببینید فیلم نشانه ها و کلکهای کوچکی رو در گوشه کنار برای لذت بیشتر تماشاگر مهیا کرده. مطمئنم که از کشفهای کوچکتون در بار دوم لذت خواهید برد.

 10. محمد می گوید

  فیلم رو دیدم. فیلم خوبی بود اما در حد آثار قبلی کارگردان نبود.

  هشدار : خطر لو رفتن داستان! 🙂

  در فیلم «کلیر» و «رابرت» و در راس اونها «بیلی» از همون مسیری برای فریب «ویرژیل» و نفوذ به حریم شخصی‌ش استفاده می‌کنن که خودش بهش دچاره: «ترس از اجتماع»!
  همونطور که ویرژیل بخاطر ترسی که از جامعه داره تا حالا حتی موفق به ازدواج هم نشده، کلیر هم وانمود می‌کنه که از جامعه فراریه. به نظر میاد عشق پیرمرد (ویرژیل) به دختر (کلیر) بیشتر هم‌ذات‌پندارانه باشه. علی‌رغم تلاشی که دختر برای کشوندن پیرمرد به سمت خودش داره (وقتی بهش میگه انگار تو لوازم خونه‌م رو بیشتر از خودم دوست داری) پیرمرد حتی ایده‌ای برای جذب کردن دختر نداره. تا جایی که مجبور میشه از رابرت کمک بگیره…
  البته در تمام این مدت بیلی هم همه سعی‌ش رو کرده بود که ذهن ویرژیل رو به تابلوها مشغول نگه داره. و در آخرش هم که بهترین تابلوش رو به اون تقدیم می‌کنه؛ تابلویی که حتی بعد از انجام سرقت و مشخص شدن قضایا هم ویرژیل اون رو نمی‌سوزنه!
  فقط من متوجه نشدم چرا وقتی دوست دختر رابرت قضیه شنیدن اسم کلیر از زبان رابرت رو برای ویرژیل گفت، ویرژیل هیچ اقدامی نکرد و تقریبا بدون اینکه پیگیر ماجرا بشه و فقط با انگیزه سر هم کردن ربات مجددا به سمت رابرت اومد؟!
  در ضمن آیا واقعا برای گول زدن پیرمرد به این همه نقشه نیاز بود؟! «بیلی» که خودش تقریبا نفوذ کافی رو برای انجام سرقت داشت! مستخدمین هم که گویا متوجه چیزی زا سرقت نشده بودن!!

  در نهایت فکر می‌کنم با نشانه‌هایی که در فیلم دیدیم پیرمرد کم کم عشق واقعی خودش رو در دختر (و شاید دختر در ضمیر بی‌آلایش پیرمرد) پیدا کرد. وقتی که کلیر به ویرژیل میگه که هر اتفاقی بیفته اون رو دوست خواهد داشت و البته ویرژیل که در پایان فیلم (کافه شب و روز) کماکان منتظر اومدن دختر می‌مونه…

 11. بهنام می گوید

  سلام دکتر جان
  بوکمارک کردم و درحال دانلود هستم
  راجع به کتاب جدید یه پیشنهاد دارم “مسئله اسپینوازا” یه رمان روانشناختی – فلسفی از نویسنده معروف “اروین یالوم”
  شاید باورش سخت باشه ولی همین دیروز که در حال یه مسافرت طولانی بودم ۳۵۰ صفحشو خوندم ، اگه مایل بودید بهم بگید معرفی کتابو براتون بنویسم بفرستم یا خودتون معرفی کنید

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   ممنونم می شوم.

 12. بهنام می گوید

  ” این جذاب ترین رمانی است که من در این سالها خوانده ام. اروین یالوم داستانی آموزنده و تاثیرگذار خلق کرده است. من با اشتیاق فراوان «مساله اسپینوزا» را توصیه می کنم. ”
  سر آنتونی هاپکینز

  ” بی شک اروین یالوم نامدارترین نویسنده داستانهای روانکاری در جهان امروز است. من فکر نمی کردم او اثری برتر از رمان «وقتی نیچه گریست» و «درمان شوپنهاور» بیافریند ولی او این کار را کرد. «مساله اسپینوزا» یک شاهکار است.”
  مارتین سلیگمان، رییس سابق انجمن روانشناسی آمریکا

 13. فرشاد می گوید

  بازم عالی مثل همیشه!

 14. محمد می گوید

  فیلم رو دیدم. فوق العاده بود واقعا ممنون از معرفی این شاهکار

 15. maryam می گوید

  ممنون بابت این پست خوبتون.

 16. Mehdi می گوید

  سلام
  فیلم رو دیروز دیدم، عالی بود اما به نظرم اقتباس آزادی از فیلنامه قبلی یعنی Thomas Crown Affair, The بود!!
  خیلی شبیه هم هستن، و البته اون هم بسیار جذاب و عالی هست.
  اگر وقت کردین این رو هم ببینین، شاید نظر بنده رو تایید کردین.
  Thomas Crown Affair, The
  John McTiernan
  ۱۹۹۹

 17. نیما می گوید

  دکتر متنی که درباره فیلم نوشت هبودی خیلی جذاب بود و منو تشویق کرد با اینکه متن و داستان فیلم ور متوجه شدم فیلم رو ببینم
  یا دانلودش کنم البته کلی از حجم اینترنتم میره
  یا از یه جایی گیرش بیارم

  1. نیما می گوید

   دکتر می خوام دانلودش کنم
   یه خورده از نظر حجمی اینترنتم رو قلقلک میده 🙁

 18. عباس ملکشاه می گوید

  باید اعتراف کنم که فیلم فوق العاده ای بود و من هم درست بعد از تماشای فیلم تو اولین فرصت این پست را خوندم و حظ دوچندان بردم

  ممنون از معرفی فیلم و همچنین تذکری که ابتدای پستتون درباره اول دیدن فیلم و بعد خوندن این پست گذاشتید

 19. آرزو می گوید

  پیشنهاد فوق العاده ای بود. جمعه خوبی شد.

 20. .javad می گوید

  ممنون از بهترین پیشنهاد شما که بهترین پیشنهاد بود.

  عالی بود.

 21. لیلا می گوید

  واقعا عالیی بود. جمعه ما رو هم ساختین. بعد از دیدن فیلم یه راست اومدم و پستتون رو خوندم. اطلاعاتی که در مورد فیلم داده بودین خیلی جالب بود. ممنون بابت بهترین پیشنهادتون.

 22. Dr. Ritalin می گوید

  پیشنهادتون مثل همیشه عالی بود. مخصوصا که مدتها بود استاد از ذهن و ضمیرم پاک شده بود و اصلا خبر نداشتم که کار جدیدی ازش اکران شده. موسیقی موریکونه بی نظیر بود و احساسات رو به شدت قلقلک می داد. بعد از گذشت دو سوم از فیلم و در اوج احساسات عاشقانه بیننده تقریبا مطمئنه که یه جای کار می لنگه اما انگار دلش نمی خواد باور کنه. این همون احساسیه که فقط توناتوره می تونه تو آدم زنده کنه. مثل همون کاری که تو سینما پارادیزو با آدم می کنه.
  از دیدن فیلم در عین اینکه (باز مثل سینما پارادیزو و مالنا) غمگین شدم اما بسیار لذت بردم.

 23. داشاکل می گوید

  از نوشته‌های فرهنگی شما خیلی بیشتر از نوشته‌های تکنولوژی لذت می‌برم. کمتر وبلاگی پیدا میشه که خواننده‌هاش اینقدر ازش راضی باشن این جای افتخار برای شما و سپاس برای خواننده ها داره. در دورانی که وب فارسی تبدیل شده به کوهی از آشغالهای کپی پیست شده.
  وقتی فکر میکنم این یه دلیل بیشتر نمیتونه داشته باشه اینکه شما یک پزشک هستید. عادت کرده به سخت کار کردن و خوب کار کردن با هدف بدون عیب بودن این تو خون پزشکهای خوبه.
  اما دو تا پرسش:
  ۱- ‫اگه وبسایتی هست که فیلمهای خوب و جدید رو معمولاً از اونجا دانلود میکنید لطفاً آدرسشو بذارید. من معمولاً از tinymoviez با آخرین آدرسش که
  http://www.tinymoviez51.org هست میگیرم اما این فیلم رو نداشت.
  ۲- شما الان از کدوم راه به وب آزاد دسترسی دارین؟ لطفاً برام میل بزنید.

  ممنون

 24. آقای کلاغ می گوید

  سلام
  چند وقت پیش وقتی این مطلب را در خبرخوانم دیدم. ترجبح دادم برای از دست ندادن داستان خواندنش را بگذارم برای بعد از دیدن.
  امشب فرصت شد و این فیلم را دیدم،
  چند نکته.
  ممنون بابت فیلم
  . ارتباط خوب شناخت کلیر و تکمیل شدن ربات ، گویل خود جورجیل کامل میشد.
  آن خانم کوتاه قامت کافه که همه چیز را به خاطر داشت (دوست داشتم اینجا چیزی در باره اش بخوانم)
  موسقیفیلم عالی بود.
  حقیقت پشت حقه بزرگ فیلم باعث شد زیاد عصبانی نشوم.

 25. مسلم می گوید

  دکتر جان من فیلم را برای دانلود گذاشته ام اما این را هم بگم که محدود کردن تورناتوره به دو فیلم بی انصافی است، فیلم ۱۹۰۰ هم کم فیلمی نیست، اما فیلم دیگری دارد که بعضی جاها از شاهکار پارادیزو هم جلوتر میزند فیلمی به اسم “تشریفاتی ساده” با بازی رومن پولانسکی من از شبکه چهار دیدم . فیلمی که هر صحنه اش را باید با دقت و وسواس میدیدی . با آغاز و پایانی استثنایی . خلاصه گفتم خودتان ببینید و لذتش را ببرید

 26. امید می گوید

  فیلم خوبی بود

 27. شهرام می گوید

  یک بار دیگر عاشق این کارگردان بزرگ شدم … بعد از دیدن تمام اثارش….. فیلم فوق العاده ای بود…مخصوصا ده دقیقه اخر فیلم که من هم به مرز جنون رسیدم همانند بازیگر فیلم….پیشنهاد میکنم همه اثار این استاد بزرگ را ببینند….با تشکر

 28. دکترپریسا جهانلو می گوید

  با سلام
  از خواندم مطلب شما در مورد فیلم بهترین پیشنهاد لذت بردم.
  سری هم به ما بزنید اگر به سینما+روان علاقه دارید.

  http://www.filmdarmani20.com

 29. زهرا حسنی می گوید

  فیلم که خیلی عالیه، ولی خوب پیچیدگی هایی که داره باعث میشه آدم جذب بشه و لحظه به لحظه سکانس ها رو ببینه
  تشکر از نقد عالی تون ،
  پاینده باشید

 30. دیانا می گوید

  سلام اقای دکتر … پاراگراف اول نوشته شما خیلی خوب بود من این فیلم را همان سالهای اغازین ساخت دیده بودم وخوشم نیامد ولی این پست شما منو ترغیب کرد دوباره فیلم را ببینم توضیحات شما راجع به ووکانسن هم بسیار عالی بود از نقطه نظرات دوستان هم ممنونم بنظرم این تبادل اطلاعاته که یک پزشک را خوب کامل ودلنشین میکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5