مجله اپلیکیشنی یک پزشک : از مشاوره گرفتن تا نوشتن ایده ها

18

در قسمت‌های قبلی مجله‌های اپلیکیشنی، اپلیکیشن های بسیاری را در موضوعات مختلف بررسی کردیم وبه اپ‌های جدید و قدیمی پرداختیم. از این پس هرهفته، نگاهی می‌اندازیم به جدیدترین اپ‌ها و اپ‌هایی که رایگان شده‌اند و در هر قسمت‌، اپلیکیشن‌هایی با موضوعات متفاوت را بررسی می‌کنیم. دراین قسمت هم به چند اپ با موضوعات نوشتن، ذخیره تودوها و همچنین ایده گرفتن می‌پردازیم و البته یک پیشنهاد ویژه هم خواهیم داشت.

 

Prompts

pr1

همانطور که قبلا هم گفتم، اسمارتفون‌ها و اپهایشان، فرصت جدیدی را برای تولید محتوا به ارمغان آورده‌اند و یکی از بزرگترین امکانات آنها، به خصوص تبلت‌ها قابلیت نوشتن با آن‌هاست. البته شاید به خاطر معرفی این حد از اپ‌های نوشتن کمی دلگیر شوید اما باور کنید این اپ واقعا ارزش معرفی را دارد! حال چرا ارزشش را دارد؟ اینطور بگویم که این اپ کمی به شما تقلب ‌می‌رساند.

pr2

ظاهر اپ بسیار ساده‌ست و از طراحی ios7 پیروی می‌کند، پس اگر اپلیکیشنی ساده و زیبا می‌خواهید، اصلا نگران این مورد نباشید و به‌یاد داشته باشید که اپلیکیشن در قسمت تنظیمات، طیف گسترده‌ای از فونت‌ها را دراختیارتان می‌گذارد، پس اگر دوست دارید نوشته‌هایتان کمی طعم نوشته‌های قلم و جوهر های گذشته را داشته باشد، خیالتان راحت باشد.

pr4

بخش تنظیمات اپ را که کنار بگذاریم، ‌می‌رسیم به بخش اصلی اپ که همان صفحه نوشتن اپ هست. (در قسمت تنظیمات اپ، بخشی با نام Starting linse هست که به آن می‌پردازیم) پس برای همراهی با ما، برروی + تپ کنید.همانطور که مشاهده می‌کنید، تقریبا هیچ چیز اضافه‌ای در صفحه وجود ندارد و فقط گزینه به اشتراک گذاری است که بسیار به چشم می‌آید اما با همین سادگی، یک آیکون به شکل علامت رعد و برق وجود دارد که به نظرم می‌تواند نویسندگی را در شما متحول کند، پس قبل از این‌که توضیحی بدهم، یک بار برروی آن تپ کنید.

تپ کردید؟ احتمالا برایتان چند کلمه به نمایش درآمد. کلمات را نزد خودتان نگه دارید و به هدف اصلی آن توجه کنید: راهنمایی برای شروع و ادامه نوشتن! بله، درست است ویژگی اصلی این اپ، همین است. برنامه‌نویس های اپ به خوبی متوجه شده اند که مشکل اصلی بسیاری در نوشتن، شروع آن است و به زیبایی هرچه تمام، راهی را پیش روی کاربران گذاشته اند: اپلیکیشنی ساده و زیبا اما بسیار کاربردی.

pr3

pr5

جدا از قابلیت بالا، بخشی در تنظیمات هم وجود دارد که ویژگی دیگر و وفوقوالعاده این اپ به شمار می‌رود : Starting linse. پس ابتدا به بخش تنظیمات بروید و این قسمت را فعال کنید و بعد دوباره برروی + تپ کنید؛ همان‌طور که می‌بینید در صفحه آغازین، چند کلمه ای نوشته شده است و از شما می‌خواهد که آن‌را ادامه بدهید.

اگر بخواهم جمع‌بندی در رابطه با این اپ داشته باشم، باید بگویم که داشتن اپی که در لحظات نیاز، راهنمایی‌ای کوچکی به شما برساند و حتی نوشته‌تان را برایتان آغاز کند، آرزویی‌ست که گذشتگان حتما حسرت آن‌را می‌خورند.

دانلود اپلیکیشن Prompts برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

برای اندروید هم دو اپلیکیشن مشابه این اپ وجود دارد : Writing Prompts (لینک دانلود) و (لینک دانلود)

ChoiceMap

ch1

گذشت دورانی که افراد خانواده و فامیل دورهم جمع می‌شدند، همدیگر را پندواندرز می‌دادند و از هم مشاوره می‌گرفتند. این روزها، ما از شبکه های اجتماعی مشاوره می‌گیریم، البته مشاوره که چه عرض کنم، بیشتر نظر می‌گیریم! این که لباسمان خوب است، نمره هایمان در چه سطحی‌اند و آیا چیز مورد علاقه‌مان ارزش خریدن را دارد یا نه. به‌هرحال جدا از این‌ها، داشتن اپلیکیشنی که به ما مشاوره بدهد و مشاورش هم خودمان باشیم، این روزها نعمتی محسوب می‌شود.

ch2

کار ChoiceMap بسیار ساده است. ابتدا موضوعی‌را انتخاب می‌کنید و با دادن 4 یا تعداد بیشتری بخش نظرسنجی، مشاوره‌را در آن بخش شروع می‌کنید. خود اپلیکیشن هم، موضوعات بسیاری را پوشش می‌دهد و اگر قادر به یافتن موضوع مورد نظرتان نشدید، اصلا نگران نباشید چرا که خودتان می‌توانید آن‌را بسازید.

دانلود اپلیکیشن ChoiceMap برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

CraftGawker

cr

بسیاری از وقت آزاد من، به چرخیدن در اینستاگرام، پینترست، فنسی و اپ‌هایی از این دست خلاصه می‌شود چرا که گاهی اوقات، ایده‌هایی را می‌بینم که در عین سادگی، نه تنها می‌توانند بخش‌هایی از زندگی مرا راحت‌ترکنند بلکه حتی می‌توانند برایم پول‌ساز هم باشند. یا حتی گاهی همین تصاویر را می‌بینم و به فکرم می‌‌آید که من هم می‌توانم عکسی مشابه آن بگیرم و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراکش بگذارم.

با گفتن تمام این‌ها، می‌خواهم بگویم که داشتن یک اسمارتفون و اینترنت می‌تواند واقعا برای ما کاربردی و حتی پول‌ساز باشد چرا که این روزها، کارهای دستی واقعا جایگاه ویژه‌ای در معادلات اقتصادی بعضی از کشورها دارند و افراد با ساختن این کارها و به اشتراک گذاشتنشان در شبکه‌های مختلف، برندهایی برای خود می‌سازند و اپلیکیشن CraftGawker هم یکی از همین اپ‌هاست که می‌تواند برای شما ایده‌ساز بزرگی باشد.

موضوعات اپلیکیشن، بخش‌های مختلفی را شامل می‌شود و نیازی به نگرانی‌ای در رابطه با موضوع دلخواهتان وجود ندارد و تنها ایراد این اپ، طراحی قدیمی آن است که با وجود مطرح شدنش توسط استور اپل، احتمالا بزودی شاهد بروز شدنش خواهیم بود.

دانلود اپلیکیشن CraftGawker برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

پیشنهاد ویژه – Dooo

do1

طراحی زیبا و بی‌نظیر رابط کاربری، سرعت بسیار بالا و فوقوالعادی کاربردی؛ این‌ها ویژگی‌های اپلیکیشنی است که هرچقدر از آن بگویم کم گفته ام. اپلیکیشنی که 1.99 دلار قیمت دارد و به تازگی رایگان شده‌است، واقعا ارزش معرفی را دارد به خصوص که قبلا هم اپ‌های تودو را معرفی کرده‌ام و در مورد این اپ، مجبورم که استثنایی قائل شوم.

dooo

بعد از نصب اپ، با صفخه‌ای ساده روبرو می‌شوید اما صبر کنید، این همه‌چیز نیست. برای شروع کافی‌ست برروی منوی وسطی در پایین تپ کنید. صفحه‌ای ساده‌تر از صفحه قبلی را می‌بینید که با سرعت بسیارآماده نوشتن تودوهای شماست و حتی به زیبایی بسیار، قابلیت تعیین آلارم را هم در خودش جا داده‌است. نوشتن برایتان کافی نیست؟ خوب برروی سه نقطه یا همان منوی کناری نوشتن تپ کنید تا امکاناتی همچون عکاسی یا افزودن عکس، نقاشی و افزودن مکان برایتان به نمایش درآیند و اگر ضبط سریع صدا را هم می‌خواهید، برروی منوی اولی از چپ تپ کنید تا در محیطی با طراحی فوقوالعاده زیبا، صدای دلخواهتان را ضبط کنید.

هنوزهم امکانات این اپ فوقوالعاده تمام نشده اند و می‌توانم به جلوه‌های صوتی بسیار زیبای آن و افکت‌های اعمال برروی تودوها اشاره کنم که برای مشاهده آن‌ها می‌توانید برروی تودوتان، به چپ یا راست سویپ کنید.

do2

همه این‌هارا که کنار بگذاریم، می‌رسیم به بخش مورد علاقه‌ من. در صفحه اصلی اپ، به سمت راست سویپ کنید تا بخشی مشابه بخش بالارا مشاهده کنید. می‌بینید که اپ به زیبایی هرچه تمام، موضوعات مختلفی را دسته بندی کرده‌است تا شما به سرعت بین آن‌ها جابه‌جا شوید و نوشته مورد علاقه‌تان را در آن قسمت بیافزایید. این بخش هم به زیبایی طراحی شده‌است و نه تنها می‌توانید بخش هایی که علاقه‌ای به آنها ندارید را پاک کنید بلکه می‌توانید خودتان هم دسته بندی‌های جدیدی را اضافه کنید.

خلاصه که این اپ نه تنها طراحی بسیار زیبایی دارد بلکه می‌تواند به انتخاب شماره 1 شما برای نوشتن تودوهایتان هم تبدیل شود چرا که هم بسیار سریع است و هم‌اینکه دسته‌بندی ها، قابلیت جستجو و تنظیماتش، می‌توانند کار نوشتن تودوهای شمارا بسیار دلچسب‌تر، ساده‌تر و سریع‌تر کنند پس به‌هیچ وجه دانلود و تست این اپلیکیشن به تازگی رایگان شده را فراموش نکنید.

دانلود اپلیکیشن Dooo برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

چگونه با بند کفشی که ارّه بود، مدادی که قطب‌‌‌‌‌‌‌‌نما می‌‌‌‌‌‌‌‌شد و کارت بازی که نقشه راه بود، اسرای انگلیسی در جنگ جهانی دوم فرار می‌کردند؟

در سال 1939، به جاسوسان انگلیسی دستور داده شده بود که اگر احیاناً دستگیر شوند حتماً در صدد فرار برآیند. یک‌‌‌‌‌‌‌‌ روز افسر فرمانده به کلایتون ‌‌‌‌‌‌‌‌هاتون گفت: افراد ما…

هایپریون، ماه اسفنجی زحل

تصور کنید که به جای ماه خودمان، وقتی شب‌ها سرمان را بلند می‌کردیم، همچنین منظره‌ای می‌دیدیم، هیچ فکر کرده‌اید در این صورت چقدر ادبیات و ضرب‌المثل‌های ما نسبت به حال حاضر…

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
18 نظرات
 1. شایان می گوید

  این اپلیکیشن dooo که پولی شده که

 2. ماه بیگم می گوید

  چرایهمه تمرکزتون روی ios بوده؟
  پس اندروید چی؟

  1. سینا سلماسی می گوید

   اول اینکه واقعا عذر میخوام که اکثر اپها برای ios بودن اما دو تا دلیل دارم که امیدوارم قانع کننده باشن:
   – من این هفته خیلی سخت میتونستم اپی به خصوص برای اندروید دانلود کنم و همش وی پی—انم قطع میشد و همینکه اپ جالبی رو پیدا نکردم و همونطور که میدونید همه اپهارو خودم تست میکنم و نمیخوام که از ترجمه ها و سایر جاها استفاده کنم.

   – مورد بعدی اینکه باور کنین اکثر اپهای کاربردی و تازه اول برای ios میان و خیلی سخت که اپهای جدید و خلاقی رو برای سیستم عامل های دیگه پیدا کرد و حتی من با اینکه اپ های بسیار پرسروصدایی مثل paper هم عرضه شدن اما بررسیشونو نگه داشتم برای موقعی که حداقل برای اندروید هم بیان و جدا از همه اینا، مطمئن باشین که خیلی از این اپها بزودی برای سایر سیستم عامل ها هم عرضه میشن و هدف ما از معرفی این اپها، سیستم عاملشون نیست بلکه کاربرد اپهاست و قطعا خیلیاشون بزودی برای سیستم عاملی مثل اندروید هم میان.

   1. ماه بیگم می گوید

    سپاس از توجهتون و تلاشتون.

 3. saeid می گوید

  اپلیکیشن dooo در حال حاضر مجانی نیست. احتمالا دوباره برگشته به حالت اول . به هر حال ممنون

 4. مرتضی می گوید

  بهتر بود تیتر مطلب رو میگذاشتین نرم افزارهای مخصوص ios

  1. طراحی داخلی منزل می گوید

   همیشه ios حرفه اول رو میزنه دوسته من

 5. مصطف ایزدی می گوید

  عالی بود ممنون … !

 6. sajji می گوید

  سلام
  مرسی مطلب خوبی بود
  سینا جان onever چی شد؟

 7. حمید می گوید

  ممنون آقای سلماسی.
  آقای سلماسی سایت Onever تونو تعطیل کردین؟
  خیلی حیف شد.

  1. مهرداد می گوید

   حیف اون سایت…حیف…
   🙁

 8. همراه سنتر می گوید

  ممنون واقعا مطالبه جالبی بود

 9. مهرداد می گوید

  ممنون از مطالب بسیار خوبتون آقای سلماسی عزیز.
  من مطالب بسیار خوبی رو در سایت قبلیتون دیده بودم که اگر ممکنه میخوام خواهش کنم یه جا دیگه اون مطالب رو آپلود کنید. من واقعاً تا حالا ندیده بودم یه سایت با کل مطالبش یهو از رو اینترنت پاک بشه و اثری ازش نمونه! من کلی از مطالب مفید سایتتون رو بوکمارک کرده بودم! جناب سلماسی خواهشمندم به این درخواست بنده و خیلی از مخاطبان دیگه تون عمل کنید. سایت تعطیل، قبول. مطالب قبلیش چی؟ باور کنید از وقتی که اثری از سایتتون نموند، از ترسم هر مطلبی رو که میبینم به جای اینکه آدرس سایت رو تو مرورگرم بوکمارک کنم، صفحه رو روی هاردم ذخیره میکنم!
  موفق و پیروز باشید. ضمناً مطلب هفته پیشتون در مورد ساخت محتوا رو هر روز دارم میخونم! خیلی انگیزه دادید! عالی بود!

 10. ADIOS می گوید

  باز هم مثل همیشه عالی بود سینا جان
  میبینم که همه از onever میگیرن سینا جان؟! جواب هات هم قانع کننده نیستا واقعا حیف اون سایت که بستوندیش

 11. پایان نامه علوم حسابداری می گوید

  باسلام دانلودش کردم خیلی جالب بود متشکرم از زحمات شما

 12. سامانه پیام کوتاه می گوید

  خیلی جالب بود ، نصبش کردم و بابت زحماتتون تشکر

 13. مهدی می گوید

  دوستان دیگه “Onever” برنمیگرده!!! پس انقدر پی‌اش رو نگیرین
  حتماً مشکلی واسه سینا پیش اومده بوده خو
  😉

 14. خرید کاغذ دیواری می گوید

  واقعا سایته کاملی دارید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.