خبر داغ: فلیپ‌بورد زایت را خرید

5

بیشتر کسانی که به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند از اپلیکیشن‌های گردآوری و نمایش خبر مثل زایت و فلیپ‌بورد استفاده می‌کنند. این دو اپلیکیشن از نظر کارکرد تا حد زیادی به هم شبیهند، اما تفاوت‌هایی هم با هم دارند.

مهم‌ترین برتری زایت بر فلیپ‌بورد این است که متوجه علایق کاربران می‌شود و وقتی کاربر چند بار با آن کار کرد، دردفعات بعدی سعی می‌کند از منابع خبری و موضوعات مورد علاقه او، بیشتر خبر برای او نمایش دهد.

فلیپ‌بورد اما، اپلیکیشنی است که موضوعات بسیار متنوع‌تری را از منابع خبری بسیار گسترده‌تری پوشش می‌دهد و از نظر اقتصادی بسیار قوی‌تر و بهتر از زایت عمل می‌کند.

خبر داغ دیروز این بود که مالک زایت یعنی شبکه خبری CNN، زایت را به فلیپ‌‌بورد فروخته است. فلیپ‌بورد به عنوان بخشی از تعهدات معامله قبول کرده است که برای CNN، مجله‌های اختصاصی درست کند.

ارزش این معامله به ۶۰ میلیون دلار می‌رسد و مبلغ آن به تدریج از محل آگهی‌ها به CNN پرداخت خواهد شد.

3-6-2014 9-28-39 AM


به این خبر از زوایای مختلفی نگاه کرد:

– برای ما کاربران ایرانی شاید این خبر خوب نباشد، چون تا حدود ۶ ماه بعد زایت تعطیل خواهد شد و از آنجا که بارگزاری فلیپ‌بورد در ایران به خاطر سرعت پایین اینترنت در ایران دشوارتر است، ما یک اپلیکیشن خوب خبری را از دست خواهیم داد.

– اما از دید کلی، با این کار فلیپ‌بورد آمیزه‌ای خواهد شد از خوبی‌های زایت و خود. مشکل فلیپ‌بورد این بود که حجم گسترده‌ای از اخبار در مورد یک موضوع به خصوص را می‌توانست نمایش بدهد، اما فناوری خوبی برای «شخصی» کردن این اخبار نداشت. با انجام این معامله این مشکل برطرف خواهد شد.

– از سوی دیگر این معامله کلا در ابعاد ده‌ها میلیون دلاری نشان می‌دهد که چقدر کار گردآوری هوشمندانه اخبار در جهان امروز، می‌تواند پرسود و مهم باشد.

منبع: + و +

 

 
5 نظرات
 1. saeed می گوید

  جناب دکتر مجیدی عزیز،
  چند وقتی بود قصد داشتم بهتون میل زده و درخواست که فید خود را برای فیلیپ برد اختصاصی کنید به طوری امکان ورق زدن صفحات در آن وجود داشته باشد وقتی این موضوع را منتشر کردید گفتم چه بهتر این مطلب را اینجا منتشر کنم.
  به نظرم یک فراخوان مانند آن چیزی که برای طراحی قالب وبلاگتان زدید، میتواند ایده خوبی باشد.

 2. مکتوم می گوید

  سلام
  این وسط تکلیف کسایی که با زایت کار میکردن چی میشه؟

 3. نادان نسبی می گوید

  حیف شد، سادگی و کارآمدی زایت حالا در سنگینی و قابلیتهای بی مصرف فلیپ بورد گم خواهد شد.

 4. علی می گوید

  نتیجه گیری خوبی بود
  اینکه هوشمند بودن نرم افزار چقدر مهمه

 5. سعید زارعیان می گوید

  به نظرم فلیپ برد کمی از دیوایس های زمان خودش جلوتره. نیاز به صفحه نمایش های بزرگ و با کیفیت و پردازنده قوی و اینترنت مناسب داره.
  امیدوارم که تغییراتش در جهت مثبت باشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.