مجله هفتگی یک پزشک : از کتابی به ظاهر کودکانه تا بازگشت جک

9

این‌بار هم با دستی پر به سراغ جمعه‌های شما آمده‌ایم و از فیلم و سریال تا کتابی کمیک‌وار را برایتان آماده کرده‌ایم و همچون هفته‌های قبل سری هم به عکاسان خلاق داخلی و خارجی میزنیم و صدالبته ایده هفته‌را هم فراموش نکرده‌ایم. این جمعه‌را هم همراه با قهوه‌ای داغ باما باشید.

سریال هفته

241

بی‌تردید 24 جزو آن دسته از سریالهاییست که ما ایرانی‌ها خاطرات زیادی با آن داریم و سالهاست که تماشایش می‌کنیم. بدون شک خیلی از شماها از نمایش فصل جدید این سریال آگاهید اما بسیاری را دیده‌ام که هنوز از فصل 9 این سریال خبری ندارند و فکر می‌کنند که 24 در فصل 8 به پایان رسید، به‌همین خاطر سریال این هفته را به فصل جدید 24 اختصاص دادم چون به‌نظرم این فصل واقعا ارزشی چندبرابر دارد.

242

همه‌چیز خشن‌تر شده‌است! به‌نظرم این بهترین شعاری‌ست که می‌توان برای فصل جدید 24 در نظر گرفت چراکه دیگر رحمی نه درجک باقی‌مانده نه‌در دشمنان او و به‌شخصه این مورد را نکته‌ای مثبت در 24 میبینم چرا که 24 باید هم این‌طوری باشد.

243

نکته‌ای جالب در مورد فصل 9 سریال، محل ساخت سریال است که این‌بار نه در ایالات متحده بلکه در لندن اتفاق می‌افتد، شهری که بسیاری از فیلم‌دوستان این روزها شاهد ساخت اکثر سریال‌ها و فیلم‌ها در آن هستند و به‌شخصه از این مورد بسیار راضی‌ام چرا که زیبایی‌های لندن حال‌وهوای خاصی به سریالی بزرگ مثل 24 می‌دهند. به‌هرحال 24 توضیح زیادی نمی‌خواهد چراکه اکثریت ما جک و دوستانی همچون کلوئی را می‌شناسیم و می‌ماند تروریست‌های فیلم که این‌بار واقعا به سیم آخر زده‌اند! تماشای این‌ فصل را به‌هیچ وجه از دست ندهید.

فیلم هفته

n1

سوال اول، آیا Javier Bardem را می‌شناسید؟ سوال دوم، آیا فیلم No Country For Old Men را دیده‌اید؟ اگر جوابتان به‌هر دوسوال بله است باید به شما تبریک گفت اما اگر Bardem را نمی‌شناسید یا فیلم را ندیده‌اید، مشکلی نیست چرا که هنوز هم دیر نشده و وقت برای دیدن این فیلم واقعا زیبا باقی مانده.

n3

فیلم، داستان زیبایی دارد و به‌جرات می‌گویم که از تماشای این داستان تاحدودی عجیب و نامتوازن سورپرایز می‌شوید چرا که خشونت بی حدواندازه فیلم، واقعا شمارا میخکوب می‌کند و لحظات پایانی فیلم به خود می‌گویید آیا این واقعا Javier Bardemای است که من می‌شناسم!

n2

از داستان فیلم چیز زیادی نمی‌گویم اما کل فیلم برروی یک کیف پول می‌گردد، کیف پولی که منجر شده هر دقیقه‌ از فیلم یک‌نفر رنج بکشد، کشته شود و برای زنده ماندنش شیرخط انداخته شود. به‌شخصه توصیه می‌کنم اگر این فیلم را ندیده‌اید، حتما جمعه‌ی خودرا به دیدنش اختصاص دهید چرا که گاهی اوقات باید سری به‌دنیای افرادی زد که تشخیص دیوانه یا سالم بودنشان برعهده بیننده است.

کتاب هفته

m1

به‌نام روی جلد خوب دقت کنید! نام بزرگمهرحسین پور که می‌آید، یک‌چیز هرچقدر هم ساده باشد بازهم پراز معنا و مفهوم است. کتاب را که در کتابفروشی فروزش دیدم با خودم گفتم که این دیگر چیست، آیا نام نویسنده را اشتباه دیده‌ام اما در خریدش تمام تردیدهایم را کنار گذاشتم و به سرعت کتاب را تهیه کردم تا بر افکار پیچ وتاب خورده‌ام پایان دهم.

m2

به‌داستان کتاب به‌هیچ وجه نمی‌پردازم چرا که کاملا مشخص است و به مشکلات موجود می‌پردازد اما اگر بخواهم به طراحی، شخصیت‌های کتاب و به‌طور کل ظاهر آن بپردازم، باید بگویم که این کتاب جزو آن دسته از کتاب‌هاییست که‌حرف‌های زیادی در زمینه کتاب‌های کمیک‌وار و مصور دارد و باید آفرینی بزرگ به بزرگمهر گفت که تغییری اساسی به سبک کتاب‌های خشک و خسته‌کننده ما داده‌است و امیدوارم که شاهد محصولات بیشتری مشابه این کتاب باشیم.

خلاصه بگویم، کتاب من گوساله‌ام، کتاب داستانی برای کودکان 8 – 9 ساله نیست و درک بزرگ‌هارا می‌خواهد تا به اصلش پی برد:

m3

عکس‌های هفته

a1

بعضی اوقات تصاویری را می‌بینیم که در نگاه اول به نظر فتوشاپی و غیرواقعی می‌آیند اما وقتی می‌فهمیم که نه، اینطوری نیست و تصاویر کاملا واقعی هستند جا می‌خوریم و به‌دنبال کارهای بیشتری از عکاس می‌گردیم. یکی از این عکاسان، Lukas Furlan هست که وقتی تصاویرش را در وبلاگ abduzeedo دیدم، به‌شدت تحت تاثیر کارهایش قرار گرفتم و به‌جرات می‌گویم که بعضی از عکس‌هایی که او گرفته واقعا باشکوه و زیبا هستند. (برای تماشای تصاویر بیشتری از او می‌توانید از لینک بالا استفاده کنید)

a2

a3

a4

این‌هفته هم دو عکاس خوب اینستایی داریم. اولین عکاس و به عبارتی اکانت‌ما، Dreamy_touch نام دارد، اکانتی سرشار از انرژی و پراز جمله‌های زیبا که همراه با تصاویری فوقوالعاده از اشیا و خوراکی‌ها، به‌شما قدرتی برای تغییر زندگی‌تان می‌دهند!

dr

منظورم از تغییر چیست؟ هرگاه عکسی همچون عکس‌های این اکانت می‌بینیم، اگر کمی اراده و خلاقیت داشته‌باشیم، ماهم تشویق به گرفتن و ساختن چنین تصاویری می‌شویم اما این آحر ماجرا نیست. تلاش برای گرفتن چنین تصاویری مارا به سوی چیزهای جالب، پرانرژی و هرازگاه خوردنی‌های سالم و خوشمزه سوق می‌دهند و این بی‌شک چیز خوبی‌ست. به‌هرحال این اکانت و عکاس برای من منبعی برای خلاقیت و تغییر بوده و امیدوارم که برای شماهم همینطور باشد.

اما برویم به سراغ عکاس ایرانی‌مان. من همیشه ایرانی‌های خلاق را دوست داشته‌ام، ایرانی‌هایی که کارهای زیبایی خلق می‌کنند، ایرانی‌هایی که ذهن خلاقشان را برای ساخت چیز‌هایی زیبا به‌کار می‌برند و اکانت Scribblediet یکی ازآن‌هاست.

sc

اکانتی که در آن، با نقاشی خلاق و هنرمند روبروییم که در دفترچه بزرگ و به‌ظاهر قدیمی‌اش نقش و نگارهای زیبایی می‌افکند. توصیه می‌کنم که بادیدن اکانت و اکانت بالایی، شماهم خلاقیتتان را به کار بگیرید.

 اپلیکیشن‌های هفته

bz

پیاده‌روی را می‌توان یکی از ساده‌ترین و درعین حال مفیدترین کارها برای حفظ سلامتی و تناسب اندام دانست و چه‌چیزی بهتر از اپلیکیشنی که به‌اندازه خود پیاده‌روی ساده‌باشد و به‌همان اندازه انرژی بخش و مفید؟ اپلیکیشن Breeze جزو اپلیکیشن‌های قدم‌شمار به‌حساب می‌آید و بااین‌که از این اپ‌ها به‌اندازه کافی پیدا می‌شود اما به‌شخص این اپ را انتخاب کرده‌ام و به‌نظرم بهترین اپی‌هست که می‌توانید برای شمارش گام‌هایتان از آن استفاده کنید.

طراحی اپلیکیشن نه‌تنها بسیار ساده است بلکه زیبایی خاصی هم دارد که باعث می‌شود هرروز به آن سری بزنید و تلاش کنید تا به هدف آن روز که تعداد گام‌ها باشد، برسید. به‌هرحال، این روزها حال‌وهوا ورزشی است و چه‌چیزی بهتر از تکنولوژی تا شمارا تشویق به ورزش و پیاده‌روی کند؟

دانلود اپلیکیشن Breeze برای سیستم‌عامل : ios (لینک دانلود)

قیمت : رایگان

این‌روزها برای ما به خصوص ما ایرانی‌ها روزهای ویژه‌ای هستند و همه جلوی تلویزیون می‌نشینیم و از تماشای فوتبال‌ها به خصوص مسابقات کشورمان لذت می‌بریم. اما این جام‌جهانی یک ویژگی خاص دارد و آن ترکیب فوقوالعاده‌اش با تکنولوژی به‌خصوص اپلیکیشن‌هاست. اپلیکیشن‌هایی که سیرتاپیاز بازی‌هارا به شکلی کاملا رایگان جلوی چشم ما می‌آورند و باعث شده‌اند که حداقل بازی‌های ساعت 2:30 را بیخیال شویم!

br

به‌شخص از اپلیکیشن FIFA برای اطلاع از اخبار جام‌جهانی استفاده می‌کنم و ازآنجا که سیستم نوتیفیکیشنی بسیارخوبی دارد، آن‌را به بقیه هم توصیه می‌کنم. البته جدا از این قابلیت، امکانات اصلی و مهمی همچون جدول کامل بازی‌ها براساس ساعت هرکشور، رتبه‌بندی تیم‌ها و اخبار کامل بازی هارا هم در خود جاداده است. به‌طور کلی، دو اپلیکیشن زیر را (ios و اندروید یکی هستند) تست کرده‌ام و به‌نظرم از همه بهتر هستند. بازهم اگر اپلیکیشن خوبی برای آگاهی از جام‌جهانی و حواشی آن سراغ دارید، حتما معرفی کنید.

دانلود اپلیکیشن‌های مخصوص جام‌جهانی برای سیستم‌عامل‌های : ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود) – ویندوزفون (لینک دانلود)

آیا یک فونت می‌تواند دنیارا تغییر دهد؟

rymaneco

اخیرا ویدئویی را مشاهده کرده‌ام که به نظرم نه‌تنها بسیار خوش‌ساخت و جالب کارشده‌است بلکه پیام بسیار جالبی راهم همراه خود دارد: یک فونت می‌تواند دنیارا تغییر دهد! همه‌چیز در خود فیلم توضیح داده شده، اما اگر نمی‌خواهید فیلم را ببینید باید بگویم که این فونت به‌خاطر نوع طراحی‌اش، صرفه‌جویی بسیاری در چاپ می‌کند و این یعنی مصرف کمتر جوهر و در نتیجه مصرف کمتر نفت وکاهش تولید دی‌اکسیدکربن. پیشنهاد میکنم حتما این فیلم را مشاهده کنید.

لینک تماشا در یوتیوب | لینک دانلود

 لینک دانلود فونت | اطلاعات بیشتر

 ایده‌ی این جمعه

coffee

باقهوه بیشتر ارتباط برقرار کنید! ایده‌ی این هفته شاید کمی ساده به‌نظر برسد اما اصلا اینطوری نیست و دلیل و دلایلش را ذکر می‌کنم. اول از همه این‌که کافئین زیاد چیز خوبی نیست اما خوردن به‌اندازه‌اش هم ضرری ندارد به‌خصوص اوایل صبح یک فنجان قهوه که باشیر هم ساخته شده باشد نه تنها بد نیست بلکه هم انرژی مضاعفی به‌شما می‌دهد هم‌اینکه از شیر چیز بهتری پیدا نمی‌شود!

از طرفی قهوه بوی بسیار خوبی هم دارد و اینکه اتاقمان را بابوی قهوه پر کنیم، انرژی عجیب و خاصی را به‌خصوص سحرهنگام می‌دهد. اما همه‌این‌هارا که‌کنار بگذاریم، به هدف اصلی می‌رسیم: خلاقیت! کل فرایند تهیه یک قهوه تا طراحی و ترکیب آن با سایر مواد، بسته به علایق شما، یک فرایند بسیار جالب و روحیه دهنده‌است که از گرفتن عکس‌های خلاقانه تا هنربه‌خرج دادن برای طراحی رویه‌ی آن‌را شامل می‌شود و چه‌چیزی بهتر از یک جمعه‌ی خوشمزه و خلاقانه به‌ما روحیه و انرژی می‌دهد؟

cup

اما مواد لازم برای تهیه یک قهوه و جمعه‌ای لذت بخش چه‌چیزهایی را شامل می‌شود؟ بی‌تردید اولین مورد، خود قهوه است که این کاملا به سلیقه‌خودتان بستگی دارد. مورد بعدی قهوه‌جوش است که بسته به طراحی و هزینه، گزینه‌های متفاوتی را می‌توان انتخاب کرد اما به‌شخص قهوه‌جوش‌های مسی را پیشنهاد می‌کنم که مزه خاصی به قهوه می‌دهند.

c2

مواد بعدی اما مهم‌ترند به خصوص برای کسانی که به عکاسی علاقه خاصی دارند. اگر بسته‌بندی قهوه شما زیاد طراحی جالبی ندارد، خودتان دست به‌کار شوید و بسته‌بندی دلخواه خودتان را بسازید، به‌خصوص که بسته‌بندی‌های کاغذی در عکاسی بسیار پرطرفدار هستند. مورد بعدی فنجان مورد استفاده هست که هرچقدر طراحی و اشکال خاصی داشته‌باشد، زیبایی بیشتری به‌عکس شما می‌دهد. مواد بعدی هم بسته به سلیقه شما از شیر و شکلات تا حتی بستنی را می‌توانند شامل شوند.

cf

توصیه می‌کنم که در این مورد از اپهایی همچون Coffee و Flat Coffee و صدالبته مقالات وبلاگ آیکافی استفاده کنید و نه‌تنها یک قهوه خوشمزه تهیه کنید بلکه عکسی زیبا بگیرید و بابقیه به‌اشتراک بگذارید. در ضمن ویدئوهای خلاقانه و جالب یوتیوب راهم به‌هیچ‌وجه فراموش نکنید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

سخت است باور کنیم که این عکس‌ توهم‌برانگیز، واقعا عکس است و نقاشی نیست – چرا علیرغم هوش مصنوعی…

اخیراً توجه زیادی به جهان‌های فانتزی ایجاد شده در هنر هوش مصنوعی شده است. با این وجود عکاسی هنوز قدرت و تازگی خاص خودش را دارد و می‌تواند جادو کند و صحنه‌های فانتزی خیره‌کننده ایجاد کند.برخی از عکس‌های تارین گلدمن -عکاس آفریقای جنوبی-…

در جریان قرار و ملاقات (برای انتخاب همسر) چه آداب معاشرت و نکاتی را باید رعایت کنیم؟

آداب قرار ملاقات به مجموعه‌ای از رفتار‌ها و انتظارات قابل قبول اجتماعی اشاره دارد که معمولاً هنگام قرار ملاقات رعایت می‌شود. در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:وقت‌شناس باشید: به موقع برسید یا به طرف دیگر…

کارخانه متروکی در پرتغال با ماشین‌های کلاسیک قدیمی در آن کشف شد و سوژه عکاسی شد

متروک بودن هم زیبایی خاص خودش را دارد. خانه و هتل و امارت متروک انگار یک تونل زمان است. یک موزه خاک گرفته دست نخورده.اما این بار کارخانه‌ای با ده‌ها ماشین کلاسیک رها شده در پرتغال با کوشش عکاسان سوژه شده.«داخل این ساختمان صنعتی دو…

انگار این شخصیت‌های تاریخی و اسطوره‌ای همین الان عکس گرفته‌اند! استفاده از هوش مصنوعی برای بازسازی…

ما بسیاری از شخصیت‌های تاریخی را تنها به صورت طراحی‌های محو و مجسمه‌ها و سردیس‌ها را دیده‌ایم. حالا تصور کنید که این شخصیت‌ها دوباره زنده می‌شدند و با آرایش صورت و مو و ریش امروزی و لباس‌های مدرن به عکاسخانه می‌رفتند.این کاری است که یک…

تنهاترین درخت جهان در کجاست؟

در جزیره دورأفتاده کمپبل، واقع در بیش از ۶۰۰ کیلومتری جنوب  نیوزلند، صنوبر منفرد سیتکا روییده که به عنوان تنهاترین درخت روی زمین شناخته شده است.نزدیکترین درخت نزدیک به آن آن بیش از ۲۲۰ کیلومتر دورتر، در جزایر اوکلند است، در حالی که…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت وازلین ساج / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو / مجتمع فنی تهران /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
9 نظرات
 1. ستار. م می گوید

  نقش Javier Bardem در این فیلم جز شخصیت‌های ماندگار تاریخ سینما است.

 2. azar می گوید

  ایده مجله یک پزشک خیلی ایده خوبی هست امیدوارم ادامه بدید و متنوع تر هم بشه مثلا بخش موسیقی هم اضافه کنید

 3. نیلوفر می گوید

  عاشق این بخش یک پزشکم. خدا قوت

 4. آریا می گوید

  ممنون.

 5. ماه بیگم می گوید

  سینا جان خدا قوت
  عالی بود.

 6. حمید رضا گنجی می گوید

  جالب بود . ممنون

 7. siamak gol می گوید

  هیچوقت 24 رو ندیدم (نمیدونم چرا!!)
  .
  امام لامصب اون No Country For Old Men رو دیدم… اوووف. کل فیلم یه طرف اون لحظه ای که پای نقش منفی تیر میخوره یه طرف!. لامصب گلوله میرسه به استخون پاش یعد تو استخونو میبینی!!!! خیلی هم هیجان داره. پیشنهاد میکنم همه ببینن.
  .
  کتاب من گوساله ام رو نظر خاصا ندارم. فعلا از دیشب شروع کردم کتاب مذخرف سرگذشت کندو جلاال آل احمد رو میخونم و پیشنهاد میکنم کسی نخونش. البته جالبه هااااا اما لوس و بیمزه اس.
  .
  عکسای عکاس هم جالب بود. رفتم وبلاگش چه عکسای جالبی بوود!! مثلا این https://m1.behance.net/rendition/modules/105014819/disp/50594822fceaf21e3c5258323ed03bbc.jpg
  پیج Scribblediet هم بعدا نگا میکنم
  .
  .
  اپلیکیشن هفته…
  .
  اون فونته هم دیگه خیلی بزرگش کرده بود وی جالب بود. ویدعوی جالبی داشت.
  .
  من تو اهوازم اما یه بار قهوه عربی (معروفهه) نخوردم. در کل قهوه دوست داره.
  راستی فرق قهوه کاکائو شکلات چیه؟!
  و اینکه ایران و آرژانتین……

 8. ds می گوید

  این پست‌ها را روند خوب و نویی ایجاد کرده لطفاً قطع‌اِش نکنید!

 9. Ali می گوید

  آقای سلماسی لطفا اپ های اندرویدی بیشتری معرفی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5