مجله هفتگی یک پزشک : همیشه کتاب‌های جیبی داشته باشید

26

جمعه‌ای دیگر و مجله‌ای دیگر. این هفته نگاهی می‌اندازیم به سریالی جدید و تا حدودی عجیب و سوار بر ماشین‌های سریع یادی می‌کنیم از Need For Speed. علاوه براین‌ها باهم می‌بینیم که کتاب‌های جیبی و داستان‌های کوتاه انگلیسی چقدر می‌توانند مفید باشند. عکاس‌های خوش‌ذوقمان‌را هم فراموش نکرده‌ایم.

سریال‌ هفته

s1

سریال‌ها از نظر من 3 دسته‌اند، دسته‌ای که من از آن‌ها به عنوان باید دید یاد می‌کنم مثل Game Of Thrones و بریکینگ بد، دسته‌‌ سوم که به‌نظرم اصلا نباید دنبالشان رفت و دسته‌ی دوم که می‌توان برای پرکردن اوقاتی که دسته‌اول‌ها پخش نمی‌شوند تماشایشان کرد. سریالی به تازگی به روی تلویزیون‌ها رفته که به‌نظرم پتانسیل تبدیل شدن از دسته دو به دسته یک را دارد. The Strain که نام این سریال است، واقعا سریالی عحیب است، باور کنید!

s2

اگر نقدهای وبلاگ‌هارا بخوانید و بخواهید که قضاوتی داشته‌باشید، در مرحله اول فکر می‌کنید که با یک سریال خون‌آشامی و هانیبالی روبرو هستید، اما صبر داشته‌باشید و چند قسمتی که از سریال‌ پخش شده‌را (تابه‌حال دو قسمت از آن پخش شده) تماشا کنید، متوجه می‌شوید که سریال درام و به‌عبارتی داستانی قوی دارد که اگر واقعا همین‌طور پیش‌برود و دچار بیماری خراب کردن نشود! امکان این‌که به سریالی خوب تبدیل شود را دارد.

s3

فیلم از صحنه‌هایی که شاید برای خیلی‌ها ناراحت‌کننده و به‌عبارتی حال‌به‌هم‌زن باشد کم ندارد و پیشنهاد می‌کنم که اگر واقعا به چنین برنامه‌هایی علاقه‌دارید، تماشایش کنید چون همانطور که از پوستر این فیلم قابل فهم‌است، فیلم واقعا در زمینه جدا کردن کم نگذاشته‌است! به‌هرحال این‌روزها که حال‌وهوای کشتارهای Game Of Thrones تاحدودی خوابیده، سریال The Strain می‌تواند جایگزین خوبی باشد، هرچند که بازهم به‌نظر من نباید انتظارات زیادی در این مرحله داشت و حداقل باید یک فصل صبر کرد. جمع‌بندی کوتاهی اگر داشته باشم، باید بگویم که اگر به‌سریال‌های در زمینه خون‌آشامی و دراکولایی علاقه دارید و زود حالتان به‌هم نمی‌خورد، این سریال، می‌تواند برایتان تماشایی باشد.

فیلم هفته

n1

همه ما حداقل یک‌بار هم که شده قسمتی از سری بازی‌های Need For Speed را بازی کرده‌ایم به‌خصوص قسمت Most Wanted آن‌را که هنوز هم که‌هنوزه مزه آن زیر زبانمان است. اما به تازگی فیلمی به‌همین نام ساخته‌شده که شاید لذت و هیجان آن زمانه‌ بازی‌های NFS را نداشته باشد اما برای کسانی که علاقه زیادی به‌سرعت و اتومبیل‌های سریع و زیبا دارند می‌تواند فیلمی خوب باشد به‌خصوص که این چند وقته فیلم‌هایی که انتظارات زیادی از آن‌ها داشتیم، همچون Noah و Under The Skin زیاد انتظارات مارا برآورده نکردند.

n2

فیلم داستانی آن‌چنان قوی ندارد و همچون فیلم‌های سریع و خشمگین تمرکز بیشتری برروی اتومبیل‌ها و جلوه‌های ویژه دارد. جلوه‌های ویژه‌ای که می‌توان از آن‌ها با صفت خوب یاد کرد و شاید بتوان گفت که بعضی اوقات موجب حیرت شما می‌شود. به‌هرحال این‌روزها فیلم‌ها همچون گذشته نیستند و واقعا باید صبر کرد تا فیلمی خوب تماشا کرد و در این بی‌فیلمی شاید باکمی دودلی گفت که NFS حداقل قابل تماشاست.

n3

بازی Aaron Paul هم که همگی اورا با بریکینگ‌بد می‌شناسیم باعث شده‌است که فیلم تاحدودی سطح بالاتری پیدا کند، به‌خصوص که شخصیت اول فیلم را هم ایفا می‌کند و با آن شخصیت سرد اما هیجان طلبش باعث شده‌است که طرفداران بریکینگ‌بد به‌خصوص خود من ترغیب به‌تماشای فیلم شوم. به‌هرحال باید این نکته را ذکر کنم که اگر دنبال داستان و فیلمی منقلب‌کننده هستید NFS اصلا در حد انتظارات شما نیست و اکثرا امتیازهای پایینی دریافت کرده‌است اما برای آن دسته‌ای که به‌دنبال یک هیجان و سرگرمی جمعه شبانه هستند، می‌تواند فیلم خوبی باش.

کتاب هفته

b1

از این هفته، درهرقسمت از مجله، بخشی‌را به‌عنوان آموزش به‌خصوص آموزش زبان در نظر می‌گیریم و ازکتاب تا اپلیکیشن‌هایی‌را مورد بررسی و معرفی قرار می‌دهیم. این‌هفته هم این‌بخش به‌کتاب اختصاص دارد وبه‌ظرم قشر اصلی وبلاگ همیشه کتاب‌را در اولویت خود قرار می‌دهند. درمورد آموزش‌و یادگیری هم هیچ‌چیز بهتر از کتاب نیست چرا که ما با مطالعه، ذهنیتی می‌سازیم و این‌طوری مطالب نه‌تنها در یادمان می‌مانند بلکه لذت بیشتری هم از یادگرفتن می‌بریم.

b2

به‌شخص فکرمی‌کنم برای یادگیری زبانی مثل انگلیسی، کلاس‌رفتن و خرج‌کردن کار اشتباهی‌ست و درمرحله‌های اول، این خودماییم که می‌توانیم بهترین معلم خودمان باشیم. بهترین گام برای شروع یادگیری حرفه‌ای زبان، استفاده از داستان‌ها و نوشته‌های آن زبان‌است. بیایید کمی صادق باشیم و اندکی فکرکنیم. کتابی داریم که شامل داستان به‌خصوص داستان‌هایی کوتاه به‌زبانی خارجی‌ست و ما روزانه بخشی از آن‌هارا مطالعه می‌کنیم.

دراین‌میان ما چند عمل انجام می‌دهیم. داستان می‌خوانیم و بالطبع آن تخیل‌سازی می‌کنیم که قسمت اصلی مطالعه‌است. وقت‌خودرا بهینه استفاده می‌کنیم و سرگرمی‌ای خوب می‌سازیم و ازهمه مهم‌تر که نکته اصلی است، ما واقعا می‌آموزیم! بله، می‌آموزیم، چرا که در این میان ما در کلاسی خشک و حوصله‌سربر ننشسته‌ایم بلکه توام با لذت بردن، درحال بالا بردن دانش خود در زمینه یک زبان جدید هستیم. خلاصه بگویم، مطالعه یک زبان خارجی به شکل داستان‌های جالب و کوتاه، روند یادگیری را در ما تدریجی می‌کند و باعث می‌شود که گزینه‌های سرگرمی و یادگیری در هم ترکیب شوند و در نهایت با گذشت زمان، لغات، اصطلاحات و قواعد زبان در مغز ما همیشگی شوند. پس همیشه یک داستان به‌زبان خارجی به‌خصوص کتاب‌های جیبی را همراه خود داشته باشید و روزانه زمانی، حتی کوتاه و 20 دقیقه‌ای را به مطالعه آن اختصاص دهید.

دنیا اینستاگرامی می‌شود

t2

به‌شخص فیلترهای اپلیکیشن‌های عکاسی‌را ستایش می‌کنم، چراکه باعث شده‌اند دنیا زیباتر دیده شود و برای لحظاتی ازآن حالت خشکی درآید. باهمین توضیحات می‌توان فهمید که اشخاصی همچون من دوست دارند گاهی اوقات دنیارا با این فیلترها ببینند. به‌تازگی جوانانی که علاقه و همچنین مهارت زیادی در عکاسی دارند، شروع به‌ساخت استارتاپی کرده‌اند که کارشان فیلتردار کردن دید مااست و چه‌چیزی بهتر از عینک، آن‌هم عینکی که واقعا شیک و خواستنی باشد؟

t1

دراین پروژه، عینک‌هایی ساخته‌شده‌اند که هرکدام فیلتر خاصی‌را برای خریدار تهیه می‌کنند و شما می‌توانید با سفارش فیلتر مورد علاقه‌تان، دنیارا با آن فیلتر ببینید و جدااز همه این‌ها، خود فریم عینک‌ها هستند که واقعا مورد توجه قرار گرفته‌اند و به‌جرات آن‌قدر شبک و زیبا هستند که‌اگر به فیلترهاهم علاقه نداشته‌باشیم، دلمان یکی از آن‌هارا طلب می‌کند و همین ذائقه متفاوت بودن انسان و بهترین‌بودن باعث می‌شود که افراد واقعا ایده‌گرا دست به ساخت محصولی بزنند که‌تابه‌این‌جا میلیون‌ها و شاید میلیاردها تومان پول جمع کند.

t3

به‌هرحال فکر می‌کنم که ماهم گاهی‌اوقات باید از چیزهایی که دوستشان داریم و برایمان جالب‌اند، پول‌سازی کنیم. البته خوب می‌دانیم که ما نمی‌توانیم همچون این افراد پول و حمایت جمع کنیم اما باید از کاری که به عنوان سرگرمی انجام می‌دهیم برای خودمان منبع درآمدی بسازیم و این‌روزها به‌خوبی می‌بینم که برخی وبلاگ‌های پرطرفدار چگونه مشغول به کسب درآمد و فروش محصولات دررابطه با محتویات وبلاگشان هستند و واقعا جای تقدیر دارند! برای مثال ماهم اگر به‌عکاسی، گرافیک، نویسندگی و مواردی از این‌دست علاقه‌مندیم، باید از راه‌هایی که شاید ارتباط زیادی با علاقه ما نداشته‌باشند (مثل ارتباط عینک و فیلترهای عکاسی) پول‌سازی کنیم.

عکس‌های هفته

vitor

هفته‌پیش باهم به‌تماشای تبلیغات خلاقانه پرداختیم و دیدیم که یک بسته‌بندی خلاقانه برای محصولی که شاید لوکس و آن‌چنانی نباشد، چقدر می‌تواند جلب توجه کند و بالطبع به‌فروش برسد. این‌هفته اما نگاهی می‌اندازیم به بیزینس‌کارت‌های خلاقانه. موردی که گویا در ایران فقط یک تکه کاغذ برای فخرفروشی این‌است که ما فلان شرکت و مطب و کاررا داریم! نه، بیزینس کارت‌ها برای فخرفروشی نیستند بلکه نشان می‌دهند که تاچه‌حد ما فردی خلاق، باحوصله و علاقه‌مند به‌کارمان هستیم، پس دفعه بعدی که خواستید ازاین کارت‌ها چاپ کنید به‌باید داشته‌باشید که نیازی نیست پول زیادی خرج کنید، فقط کمی خلاقیت داشته‌باشید تا کارت شما تبدیل به کاغذی برای پشت‌نویسی نشود.

skateboard

cheesecard

chaircard

chockola

یک‌عکس خوب می‌تواند هزاران حس خوب را منتقل کند و ازهمه مهم‌تر اهرمی باشد برای بهتر شدن ما. اکانت امروز اینستاگرامی ما، Visualmemories نام دارد، عکاسی نیویورکی که تصاویرش افکت‌های جالب و زیبایی دارند و بالاتر ازآن، تماشای عکس‌هایش واقعا احساس خوبی منتقل می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم جمعه‌ها حتما دقایقی‌را به تماشای چندعکس خوب اختصاص دهید و روزتان را با ایده و احساس خوب‌گرفتن آغاز کنید.

i1

عکاس بعدی و ایرانی‌مان، یکی از اینستاگرامی‌های مشهور ایرانی‌است که دنبال‌کننده زیادی‌هم دارد و تصاویرش واقعا زیبا و جالب هستند. در اکانت Fewnew شما با سبک خاصی روبرو نیستید و بیشتر به‌تماشای روزمرگی‌های یک ایرانی عکاس می‌پردازید. به‌عبارتی از لواشک‌پزون‌های آشنایمان تا برج‌آزادی در این اکانت یافت می‌شوند! جمعه‌ای خوش‌عکس و البته با چاشنی لواشک داشته‌باشید.

i2

اپلیکیشن‌های هفته

f2

وبسایت ردیت جزو آن سایت‌هایی‌ست که نمی‌دانم چرا زیاد در ایران پرطرفدار نیست! ردیت سرشار از مطالب جالب، سرگرم‌کننده و صدالبته آموزنده‌ست که گاهی اوقات مطالب واقعا دست اولی را می‌توان درآن پیدا کرد. به‌هرحال امیدوارم با اپی که امروز معرفی خواهیم کرد، بیشتر به‌این سرویس علاقه پیدا کنید. اپلیکیشن FeedWorthy مدت زیادی نیست که به اپ‌استور راه پیدا کرده و تقریبا اپلیکیشن تازه‌ای محسوب می‌شود، اما در همین اپلیکیشن، شما به هرچیزی که برای لذت بردن از ردیت نیاز دارید، دسترسی خواهید داشت.

f1

طراحی اپلیکیشن، زیبا و مدرن است اما می‌توان به شباهت آن با اپلیکیشن Paper فیسبوک اشاره کرد که شاید تقلیدی از آن باشداما به‌نظرم برای چنین سایتی با محتوایی عظیم فقط یک چنین طراحی‌ای می‌تواند دسته‌بندی‌ای جالب و زیبا ارائه کند. اما جدا از طراحی، مطالب وبسایت ردیت به طور کامل در اپ موجودند و شما می‌توانید به‌سادگی با استفاده از موضوع و دسته‌بندی اپ به مطالب مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. به‌طور کلی پیشنهاد می‌کنم این اپ‌را حتما دانلود و تست کنید تا حداقل بیشتر با قدرت و عظمت ردیت آشنا شوید.

دانلود اپلیکیشن feedworthy برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

c

اپلیکیشن بعدی، اپ Climatology برای سیستم‌عامل اندروید است. البته اپلیکیشن‌های نمایش‌دهنده‌ی وضعیت آب و هوا کم نیستند اما این یک مورد واقعا طراحی خاص و زیبایی دارد و این‌روزها که ما با گرمی هوا واقعا به چنین اپ‌هایی حداقل برای تسکین اعصاب نیازمندیم، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

دانلود اپلیکیشن climatology برای سیستم عامل : اندروید (لینک دانلود)

w

از زمانی که ویندوزفون 8.1 عرضه شده‌است، البته فقط برای توسعه‌دهندگان، قابلیت جالبی برای انداختن تصویر برروی کاشی‌ها قرار داده شده‌است که به‌شخص فکر می‌کنم زیبایی خاص و متفاوتی به‌این سیستم‌عامل می‌دهد. متاسفانه یکی از مشکلات این سیستم‌عامل برخلاف ios واندروید که از تعداد زیادی اپ مخصوص والپیپر بهره می‌برند، کمبود این اپ‌هاست. اما اپلیکیشن Wallpaper که مختص ویندوزفون است، این مشکل‌را تاحد زیادی حل می‌کند و با تصاویر زیبایی که دارد، حال‌وهوای خاصی به لاک‌اسکرین و صدالبته کاشی‌های شما می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن wallpaper برای سیستم عامل : ویندوزفون (لینک دانلود)

داستانک

d1

داستان زیر از کتاب 73 داستان کوتاه انگلیسی ترجمه خانم مریم همتانیان و انتشارات واژه آورده شده‌است و بالطبع متن انگلیسی قرار داده نشده‌است و هدف از آوردن داستان، نشان دادن این است که کتاب‌های جیبی و دوزبانه شاید ساده به‌نظر بیایند اما واقعا جالب‌اند.

هیچ‌کس مرا دوست ندارد

روزی هری پیش مادرش آمد و زمانیکه مشغول خوردن صبحانه‌اش بود گفت: مادر هیچ‌کس مرا در مدرسه دوست ندارد، نه معلم‌ها، نه شاگردان، حتی نظافت‌چی مدرسه و رانندگان اتوبوس از من متنفرند.

مادر به پسرش گفت: خوب، هری شاید تو رفتار خوبی با آن‌ها نداری ، اگر تعداد کمی از مردم، از یک نفر، چه خانم باشد چه آقارا دوست نداشته‌باشند ممکن است تقصیر او نباشد اما اگر تعداد زیادی از مردم اورا دوست نداشته‌باشند، طبیعتا مشکلی هست و آن شخص لزوما نیاز به تغییر رفتار دارد.

هری گفت: من برای تغییر کردن زیادی مسنم. دیگه دلم نمی‌خواد به مدرسه برم.

مادرش همینکه نزدیک گاراژ می‌شد تا ماشینش را بیرون بیاورد گفت: احمق نشو هری، توباید به مدرسه بری، خیلی هم خوبی و هنوز هم باید یک چیز‌هایی را یادبگیری. ازاین گذشته تو مدیر مدرسه‌ای!

ایده‌ی این جمعه

l2

هرچند ما سنگ خارجی‌هارا زیاد به‌سر میزنیم، اما این‌بار واقعا باید چنین کاری‌را انجام دهیم! ما ایرانی‌ها برای هرنیازی که داشته‌باشیم، باید حتما محصول مخصوص آن‌را تهیه کنیم و سخت پیش می‌آید که نگاهی هم به‌اطرافمان بیاندازیم. ایده‌ی این جمعه‌ی ما به لایف‌هکها اشاره دارد، موضوعی که گویا اصلا در کشورمان به‌گوش کسی نخورده‌است.

l3

لایف‌هک‌ها چیز پیچیده‌ای نیستند و کاملا هم ساده و برپایه چیزهایی هستند که اکثرما در خانه تعدادی از آن‌هارا داریم. هدف از لایف‌هک‌هاهم برطرف کردن نیازهایمان و گاه سرگرمی و زیبایی بخشیدن به چیزی هستند. اما چرا لایف‌هک‌ها مهم‌اند؟ پاسخ این سوال کاملا ساده‌ست، وقتی نیازی به هزینه‌کردن نیست، نباید خرج کرد و لایف‌هک‌هاهم ساخته شده‌اند تا شما پول خرج نکنید و یا کم‌تر هزینه کنید.

l1

برای دسترسی به لایف‌هک‌ها خیلی ساده می‌توانید به صورت فارسی یا انگلیسی در گوگل جستجو کنید اما بی‌تردید بهترین منبع لایف‌هک‌ها یوتیوب است که به‌جرات می‌توان گفت تعداد لایف‌هک‌های آن بی‌شمارند و چون به‌صورت ویدئو هستند، درکشان بسیار ساده و راحت است. با این توضیحات، بیایید سعی کنیم از چیزهای دورریختنی تاحد ممکن استفاده کنیم و پولی‌را که می‌توانیم پس‌انداز کنیم، بیهوده خرج نکنیم.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

10 عکس بسیار زیبا از درخت – انتخاب شده از عکاسان خلاق

درخت‌ها زندگی‌بخش زمین و مایه زیبایی آن هستند. انسان‌ها هزاران سال است که آنها بهره می‌برند و تا توانسته‌اند پهنه زمین برخوردار از زیبایی‌شان را کمتر و کمتر کرده‌اند. درختان متنوع با شکل و آرایش متفاوت ریشه، تنه، شاخه‌ها و برگ‌ها، چشم‌نواز…

بازسازی چهره شاعران ایرانی به کمک هوش مصنوعی Midjourney (میدجرنی)

چه کسی می‌داند مولدهای متن به عکس هوش مصنوعی در آینده به کدام سمت خواهند رفت. به نظر من روز به روز پیشرفته‌تر و متنوع‌تر می‌شوند.امروز داشتم فکر می‌کردم گاهی لازم می‌شود که شما باری تصویرسازی بهتر به جای توصیف متنی، ترکیبی از توصیف متنی…

وقتی به رویدادهای تاریخی مهم و مکان‌های مشهور از زاویه دید متفاوتی بنگریم (گالری عکس)

همیشه زاویه دید خیلی مهم است. ما در مورد برخی از رخدادهای مهم تاریخ، همیشه یک یا چند عکس شاخص در ذهنمان است، در صورتی که همان عکس‌ها پشت صحنه‌های جالبی داشته‌اند که از آنها غافل شده‌ایم.به صورت مشابهی روتین‌ترین عکس‌های از بناهای مشهور،…

خرابی چون‌ که از حد بگذرد آباد می‌گردد! – گالری عکس‌های قبل و بعد این مکان‌های زشت یا مخروبه

تماشای مراحل ساخت هنرهای دستی یا دکوراسیون داخلی و خارجی منزل برای بسیاری جالب و لذت‌بخش است. حتی اگر فعلا یارای تجمل باز اقتصادی خرید و بهسازی و نوسازی منزل نداشته باشند یا عملا در کار هنری نباشند.دست‌کم ایده‌ای در ذهنشان می‌ماند که از…

نمونه‌هایی از بازسازی و دکوراسیون جدید خانه که می‌توانند الگویی برای ما باشند

به سبب نوع معماری، خانه‌های ما معمولا خیلی زود دمده یا به اصطلاح کلنگی می‌شوند. شرکت‌‌های بازسازی خانه مدتی است بسیار زیاد شده‌اند.اما شک و تردید زیادی در مورد میزان کارایی بسیاری از آنها وجود دارد. برخی از آنها اصلا به تقویم کاری متعهد…

نمونه‌های جالبی از اختراعاتی که فراموش شدند، یا تکامل یافتند یا به کلی به صورت دیگری تغییر پیدا…

در طی دهه‌ها و قرن‌های انسان‌های اختراعات گوناگونی کرده‌اند. از برخی از آنها در ابتدای امر تصور می‌شد که استقبال خوبی شود، اما در نهایت فراموش شدند، برخی با تغییرات نه چندان بنیادین همچنان به همان صورت تولید می‌شوند، برخی با تغییرات جدی و…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
26 نظرات
 1. امیرعلی می گوید

  ممنون از وقتی که می گذارید . مجله هفتگی ایده بسیار خوبی بوده وتا بحال هم بخوبی اداره شده است. در یک مورد با شما اختلاف دارم و آن بی فایده بودن کلاسهای انگلیسی برای زبان آموزان است.در کشورهایی مثل ما که زبان اصلی غیر از انگلیسی است از معدود فرصت هایی که زبان آموز برای حرف زدن ویادگیری بهتر وصحیح تر زبان دارد کلاس های انگلیسی است.خود آموزی زبان اگرچه به نظر من هم بسیار مفید و کارا است اما از یک مرحله به بعد نمی تواند جایگزین کلاس شود و زبان آموز باید دانسته های خود را عملی هم بیازماید.

  1. سینا سلماسی می گوید

   نه نه، منظور من شروع و راه افتادنش بود که به نوعی علاقه ایجاد بشه، وگرنه برای مراخل بالاتر و گرفتن مدارک کلاس باید باشه : )

   1. ahmd می گوید

    اتفاقا برعکس، برای شروع و راه افتادن بیشتر به کلاس نیاز هست. بعدا که شخص راه افتاد بدون نیاز به کلاس می تواند ادامه مسیر یادگیری را طی کند.
    بحث مدرک هم که مقوله دیگری است، تعجب می کنم.

 2. بابک می گوید

  دکتر واقعا ممنون به خاطر معرفی اون دو تا کتاب خیلی وقت بود که می خواستم دنبال همچنین چیزی بگردم ولی وقتم اجازه نمی داد …
  به هر حال متشکرم و امیدوار این دسته کتاب هارو بازم معرفی کنید و در اثر مشغله به فراموشی سپرده نشوند ….

 3. بابک می گوید

  دکتر جان فقط ی چیز که فراموش کردم خدمتتون عرض کنم این بود که ای کاش تاشر کتاب و سایر مشخصات اون ها رو ذکر بفرمایید و اگر این کتب رو بصورت اینترنتی تهیه کردید لینکش هم قرار بدید …. من با جستجوی خودم به چیزی نرسیدمم ..
  سپاس مجدد

  1. سینا سلماسی می گوید

   والا من خودم هم متاسفانه پیدا نکردم ولی کتابایی از این دست، زیاد به اسم نیستن و مهم نیست که چه کتابی باشن همشون میتونن خوب باشن : )

   1. بابک می گوید

    آقای سلماسی ممنون از حسن توجهتون .. عذر خواهی بنده رو برای عدم توجه به اسم نویسنده پذیرا باشید …. سپاس

 4. سعید می گوید

  مثل همیشه پر از مطالب جالب و خواندنی. البته نمیدونم چرا شما فقط از سریال های GOT و BB خوشتون میاد. این همه سریال شاخ مثله true detective که به نظرم از برکینگ بد بهتره.

  1. سینا سلماسی می گوید

   آخه این سریال دو دستگی زیاد داره، من خودم طرفدارشم ولی خیلیاهم نیستن اما got و bb رو تقریبا همه دوست دارن : )

   1. مجتبی می گوید

    من قسمت اول BB رو که دیدم مشتریش شدم البته بماند که زیاده روی کردم و با دیدن چند قسمت در روز باعث منزوی شدن و افسردگیم شد که بعدا فهمیدم از کجا خوردم. شمام مواضب باشید حداکثر 2 ساعت بیشتر از وقت روزانتون رو به فیلم دیدن اختصاص ندید که گرفتار میشید و حوصله ی خیلی از چیزای خوبه دیگه رو نخواهید داشت

    1. سینا سلماسی می گوید

     بله، من همیشه پیشنهاد میکنم این سریالارو چندروز یک بار یک قسمت ببینین، اینا مثل سریالای Arrow و ومپایر نیستن که ادم ١٠ قسمتم ببینه و فقط هیجانشو بفهمه، سریالایی مثل این شدیدا بار روانی دارن

 5. Dr Nima می گوید

  سلام
  ممنون از ژورنال خیلی خوبتون، در مورد لایف هک ها باید بگم که ، شاید نه با این اسم نه ولی خودشون رو حدود 20 سال پیش یک سری کتاب ها که مترجمشون اقای کاظم فایقی بود تحت عنوان سرگرمی های علمی، معرفی کردن، سن شما البته شاید نرسه.

 6. Javad-ht می گوید

  سلام
  پیشنهاد میکنم به جای معرفی هر هفته یک سریال به ماهی یک سریال بسنده کنید.
  اونم ترجیحا سریالهایی که حداقل یک فصل گذشته باشه و کمتر دیده شده باشن.
  من خودم سریال سانز آف آنارکی رو توصیه میکنم معرفی کنید که فصل آخرش هم همین پاییز میاد.

  1. سینا سلماسی می گوید

   والا انقدر سریال و مستند و فیلم آموزشی هست که بازم هفته ای یکی کمه : )

 7. Dexter می گوید

  خیلی عالی بود…ممنون

  1. Dexter می گوید

   مخصوصا کتاب…ان شاالله حتما تهیه می کنم

 8. فرید می گوید

  سینا جان،
  لینک سایت
  دنیا اینستاگرامی می‌شود

  کجـــــاست؟

  1. سینا سلماسی می گوید

   والا من از لینک زیر دیدمش : )
   https://www.indiegogo.com/projects/tens-the-real-life-photo-filter

 9. پیام می گوید

  سلام.
  ممنون.

 10. مهیار می گوید

  57 داستان کوتاه انگلیسی
  http://www.ketab.ir/bookview.aspx?bookid=1660427

  1. سینا سلماسی می گوید

   سپاسگذارم

 11. شهرام می گوید

  درود و وقت بخیر
  ممنون از مجله هفتگی این هفته، فقط خواستم عرض کنم که Aaron Paul توی یکی از اپیزودهای فصل 21 برنامه Top Gear به عنوان مهمان اومد و توی مصاحبه گفتش از هیچ جلوه ویژه ای در ساخت فیلم NFS استفاده نشده و همه تصادفات واقعی هستن، البته لازم هسش ذکر کنم با اینکه تصادفات واقعی هستن اما خودروها فقط بصورت فلاپ هستن، در واقع یک ماکت در اندازه واقعی!

 12. آرش... می گوید

  کلا کیفیت مطالب یک پزشک پایین اومده. تنها قسمتی که هنوز خوبه. همین بخش جدیده که توسط سینا سلماسی نوشته میشه.

 13. رضا.م می گوید

  سلام ، عرض ادب و خسته نباشید واقعا لذت بردم مخصوصا در محل کار مطالعه کردم مجلتون را و امید وارم ادامه پیدا کند

 14. ظروف گیاهی می گوید

  من که همیشه تو گوشیم انواع کتاب ها را دارم نیاز به کتاب جیبی ندارم

 15. LEE می گوید

  با سلام – مشکل خیلی بزرگ این سایت شاید این باشد که با معرفی کتاب یا نرم افزار یا هر چیزی و از هر قبیل برای دانلود نمی گذارد باشد ایران عزیز با انتقادات سازنده قدمی پیش رو به جلو بردارد- در پناه حق سربلند و موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.