مجله هفتگی یک پزشک : از فرانکشتاین تا بازی با کلمات

21

این‌بار با یک تغییر نزدتان آمده‌ایم. از این هفته به‌جای مجله اپلیکیشنی با مجله هفتگی یک پزشک به استقبال جمعه‌های شما می‌آییم. البته همچون گذشته به معرفی اپلیکیشن هم می‌پردازیم اما در کنار اپلیکیشن، به دنیای هنرهم سرکی می‌کشیم و از سریال و فیلم تا دنیای عکاسی و طراحی و مواردی ازاین دست‌را هم چاشنی کارمان می‌کنیم.

درخواست

همانطور که مطلع هستید، این اولین قسمت از مجله هفتگی است و جای کار بسیاری دارد. هرچند از هفته‌های آینده حجم مطالب افزایش خواهد یافت اما بازهم از شما درخواست دارم که اگر ایده و نظری دارید که به این مجله می‌آید، حتما در میان بگذارید تا شاهد مطالبی باشیم که نه‌تنها جمعه‌های مارا از یکنواختی درمی‌آوردند بلکه حتی ذره‌ای هم که شده، به دانش ما اضافه می‌کنند.


Penny Dreadful

p3

این‌روزها، سریال‌های تلویزیونی بخش بزرگی از اوقات سرگرمی مارا تشکیل می‌دهند و بیشتر دانلودهای ماهم به این دسته از مدیاها تعلق دارند. از طرفی هم تعداد سریال‌ها اصلا کم نیست و پیدا کردن سریالی که تماشایش واقعا لذت‌بخش باشد، کار راحتی نیست. به‌همین خاطر هرهفته ما یک سریال‌را به شما معرفی می‌کنیم تا بسته به ژانر و علایقتان، تعدادی را انتخاب کرده و از تماشایش لذت ببرید. به‌خصوص که تابستان هم نزدیک‌است و هیچ‌چیز به اندازه تماشای یک سریال خوب نمی‌تواند اوقات فراغت را پر کند.

p2

اولین سریال ما هم چیزی نیست جز سریال تقریبا تازه و داغ Penny Dreadful که این روزها بسیاری را جذب خود کرده. سازنده سریال هم کسی نیست جز John Logan که احتمالا خیلی‌از شماها اورا می‌شناسید. اما نام سازنده به‌هیچ وجه پایان ماجرا نیست و بیشتر مخاطبان این سریال، به‌خاطر بازی Eva Green به تماشای این سریال می‌پردازند.

به‌داستان فیلم زیاد نمی‌پردازم چون خطر لو رفتن وجود دارد اما تااین حد بگویم که بیشتر داستان و تقریبا تمام آن تخیلی بوده و به‌ داستان‌هایی همچون فرانکشتاین، دراکولا و جن‌گیری می‌پردازد. خود داستان هم در دوران لندن قدیم اتفاق می‌افتد و از لحاظ جو و شخصیت‌پردازی، یک شهر با مردم همان دوران را تداعی می‌کند که به‌نظر خودم تقابل جالبی از لحاظ دنیای واقعیت و تخیل دارد و می‌توانم تاحدودی به Super Natural تشبیهش کنم.

p1

به‌شخص در انتخاب و معرفی یک سریال بسیار سخت‌گیرم و با تماشای یک یا دوقسمت، تصمیم می‌گیرم که سریالی را دنبال کنم یا نه و به جرات می‌‌گویم که این سریال کاملا مرا تحت تاثیر خود قرار داده‌است، به‌خصوص که بعضی اوقات سریال واقعا شمارا سورپرایز می‌کند. به‌طور کلی بگویم، اگر از علاقه‌مندان تماشای سریال‌ها و فیلمهای ترسناک، تخیلی و مخصوصا درام هستید حتما این سریال‌را هم به لیست خود اضافه کنید.

ماهنامه هنگام

h1

هرازگاهی از خودم می‌پرسم که چرا با وجود این همه نویسنده خوب در کشور که بعضا قلم عجیب و متحیر کننده‌ای دارند، فضای مدرنی وجود ندارد که کارهایشان را به نمایش بگذارند. البته مواردی همچون همشهری داستان کمی از این ناراحتی کم می‌کند اما واقعا چند مورد کافی نیست و مجله‌ها و نشریه‌ها باید کمی مدرن‌تر و به‌روزتر شوند چرا که نسل جدید بیشتر از روی گرافیک و طراحی محصولی را می‌پسندد تا نوشته‌ها.

اخیرا با ماهنمامه هنگام آشنا شده‌ام که از روی شانس، توانستم آخرین نسخه باقی‌مانده را خریداری کنم و مورد بررسی‌اش قرار دهم. در مورد ایرادات و کمبودهای مجله حرفی نمی‌زنم چرا که به‌هیچ‌وجه منصفانه نیست که شماره یک نشریه‌ای را که باسختی‌های فراوانی در ایران به‌نشر می‌رسد را مورد عیب‌یابی قرار دهیم هرچند که بازهم نسبت به نسخه‌اول بودن، چیزی کم ندارد.

h2

چیزی که در نگاه اول بسیار به‌چشم می‌آید، گرافیک و طراحی صفحات و تصاویر است که به‌نظرم نوعی تغییر بزرگ در نشر ایران محسوب می‌شود. چرا که فونت و تصاویر به کار رفته کاملا مدرن‌اند و سبکی غربی دارند. البته توجه داشته‌باشید که سبک‌غربی در انتشارات نه‌تنها بد نیست بلکه بسیارهم خوب است چرا که در نشریات غربی به‌خصوص کتاب‌ها ما شاهد خلاقیت‌های فراوانی هستیم و به‌جرات هم می‌گویم که باید این خلاقیت‌ها وجود داشته باشند چراکه نسل جدید وقتی چیز خاصی در کتابی نبیند، اینترنت و محصولات دیجیتالی را انتخاب می‌کند و کاملا هم حق دارد.

h3

پس از لحاظ طراحی کلی مجله، به‌جرات می‌گویم که با کمی تبلیغات و معرفی می‌تواند جای خودرا در نسل جوان ایرانی که وضعیت مطالعه‌اش اصلا قابل بحث نیست، باز کند. در مورد مطالب داخل مجله هم باید بگویم که بازهم همان سبک نو و مدرن رعایت شده و ما شاهد معرفی و چاپ آثار و ترجمه‌های نویسندگان جوان کشورمان هستیم که قلم جالب و جدیدی دارند. البته باید توجه داشت که بخش اعظمی از مجله را آثار بزرگان ادبیات تشکیل می‌دهد و این هماهنگی واقعا جای تحسین دارد. به‌هرحال مطالب مجله هرطور هم که باشند، به‌شخص دوست دارم این مجله‌را ورق بزنم و از گرافیک شدیدا زیبای آن لذت ببرم. جمعه‌ی خوبی با یک لیوان چای و هنگام داشته باشید!

عکس های هفته

i1

این‌روزها تب عکاسی همچون دمای شهرهای جنوبی سرزمینمان داغ و گرم است و شاید بسیار سوزاننده هم باشد! به‌هرحال دست همه ما یکی از این دوربین‌های متصل به گوشی و تبلت وجود دارد و حتی شیر سرریز شده از قابلمه هم می‌تواند یک سوژه عکاسی باشد و کپشنی داغ را بطلبد. اینستاگرام هم فضایی جالب و دوستانه را برای ما فراهم کرده تا این تصاویر جالب و گاهی عجیب‌را به سرعت به‌اشتراک بگذاریم. اخیرا هم شاهد instameet دربعضی از شهرها به‌خصوص تهران بودیم و این حاکی از پرطرفدار بودن شدید این شبکه درایران دارد.

به‌همین خاطر، ماهم هرهفته چندعکاس، چه‌داخلی چه خارجی را به‌شما معرفی می‌کنیم تا هم روز جمعه‌ای از دیدن تصاویر زیبای این عکاس‌ها لذت ببرید هم اینکه خودتان هم تحت‌تاثیر قرار بگیرید و هرازگاهی چند عکس زیبا بگیرید. اولین عکاس هم، اکانت 5ftinf است که به‌جرات می‌گویم تماشای تصاویرش، روز مرا می‌سازد.

تصاویر این اکانت، بیشتر توسط خود عکاس ساخته و گرفته‌ می‌شوند اما این نه‌تنها از جذابیت تصاویر کم نمی‌کند بلکه اگر سری به این اکانت بزنید، بی‌تردید از تماشای این همه تصویر که بیشترشان سرشار از روح رنگ و زندگی هستند، لذت می‌برید. به‌خصوص که این‌روزها این نوع از عکاسی بسیار پرطرفدار شده و عکاس با چیدن چند شی و خوراکی در کنار هم، تصویری را خلق می‌کند که تماشایش برای لحظاتی به روح آرامش خاصی می‌دهد.

i2

اکانت بعدی، مربوط به یکی از عکاسان واقعا خلاق ایرانی می‌شود. این اکانت که persianstagram نام دارد، هرازگاهی با قرار دادن تصاویری زیبا همچون اکانت قبلی، ذره‌ای از زندگی را در روح شما می‌دمد. تصاویر این اکانت بیشتر مربوط به طبیعت و به‌خصوص خوراکی‌ها می‌شود اما اصلا نگران نباشید، چون هدف اصلا حسرت کشیدن نیست بلکه تصاویر این اکانت بیشتر به شما انرژی می‌دهند تااینکه باعث ریختن آب دهان شوند!

اپ هفته

adr

اپلیکیشن و به‌عبارتی بازی این هفته هم چیزی نیست جز A Dark Room که اوایل عرضه واقعا سروصدای زیادی به‌پا کرده‌بود و هنوز هم جزو پرطرفدارهای iOS محسوب می‌شود. خود بازی واقعا ساده‌هست و اصلا خبری از گرافیک و گیم‌پلی پیچیده و سطح بالا نیست، بلکه همچون بازی‌های RPG این شمایید که بازی‌را به پیش می‌برید.

اما چرا این بازی تااین حد پرطرفدار شده؟ جواب ساده‌ست، بازهم با بازی‌ای روبرو هستیم که شمارا شدیدا به چالش می‌کشد و با استفاده از جادوی کلمات، شمارا به دنیایی مرموز می‌برد. بازی به‌شدت از سرعت بالایی برخوردار است و شاید اوایل بازی کمی گیج شوید اما با کمی تلاش و چندباری شروع دوباره بازی کاملا دستتان می‌آید. خلاصه بگویم که اگر واقعا زبان انگلیسی خوبی دارید و می‌خواهید غرق در دنیای عجیب و مرموز اما ساده شده در کلمات شوید، 99 سنت واقعا ارزش پرداختن را دارد.

دانلود بازی برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

قیمت : 0.99 سنت

 ایده‌ی این جمعه

s1

در رشته‌هایی همچون معماری یا نقاشی و امثال این‌ها، به علاقه‌مندان می‌آموزند که با تهیه چند مداد و پاک‌کن، تخته‌شاسی و چندکاغذ به خصوص کاغذهای باطله و ارزان قیمت، به‌دل شهر و طبیعت بزنند و از نماهای جالب و دیدنی اسکچ بزنند و طرحی بکشند. شاید برای شما این‌کار تازه و سخت به‌نظر بیاید اما با رعایت چند اصل ساده، شماهم می‌توانید حداقل یک اسکچ ساده از ساختمان‌ها و بناهای معماری بزنید.

پیش‌از آنکه به ادامه مطلب بپردازم، اجازه دهید دلیلم را برای این ایده بیان کنم. اسکچ زدن، نقاشی و طراحی در فضای باز برای شمایی که شغل‌ و رشته‌ای متفاوت دارید، مزایای زیادی دارد. اول اینکه بهانه‌ای بدست میاورید تا کمی از این فضای تنگ و خسته کننده خانه خارج و برای لحظاتی از دنیای مجازی دور شوید و در ثانی بدست آوردن حتی اندکی علم طراحی، قدرت تجسم و تخیل شمارا بالا می‌برد و این یعنی اینکه هر شغل و رشته‌ای هم که داشته‌باشید، یک قدم از بقیه جلو می‌افتید چرا که قدرت تخیل بیشتر برابر است با افزایش بازده و خلاقیت و این یعنی پیشرفت.

پس چند مداد و کاغذ بردارید، این آموزش‌ها را مطالعه کنید و با رفتن به دل طبیعت و شهر، اجازه دهید در روز تعطیل مغز شما هم به آرامش برسد هم فعالیتی بسیار مفید داشته باشید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر سلبریتی‌های کنونی در دوران ویکتوریایی می‌زیستند …

پس از ویلیام چهارم، که خود جانشین جرج چهارم بود، در ۱۸۳۷، ملکه ویکتوریای ۱۸ساله به تخت نشست. دوران ۶۴سالهٔ سلطنت او در تاریخ انگلستان به «عصر ویکتوریا» شهرت دارد، که همزمان با به‌اوج‌رسیدن گسترهٔ امپراتوری بریتانیا در سطح جهان بود.اما…

تجدید خاطره‌ای با وبلاگستان – اسکرین شات‌هایی از برخی از وبلاگ‌های قدیمی خوب

شبکه‌های اجتماعی وبلاگ‌ها را فرونرخیتند. دلایل فروریختن آنها بسیار بیشتر از محبوب شدن شبکه‌های اجتماعی بود:1- بسته شدن ابزارهای رایگان‌های وبلاگ‌نویسی2- نوع نوشتن وبلاگ‌نویس‌ها که هم بسیار انرژی‌بر و وقت‌گیر بود و هم به خاطر…

قسمت دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده‌اند و نگرش جدیدی نسبت به تاریخ در ما ایجاد می‌کنند

عکس‌های تاریخی بسیار هستند. برخی از آنها از فرط تکرارِ دیگر روتین می‌شوند و نکته جدیدی به ما نمی‌افزایند. متاسفانه برخی از آنها در بایگانی‌های فراموش می‌شوندو کسی متوجه نکته‌شان نمی‌شود و به تدریج نابود می‌شوند و برخی هم کمتر از بقیه بها…

کودکی که از کتابخانه عمومی شهر می‌خواستند بیرون بیندازندش، اما فضانورد شد!

دو برادر به نام‌ها رونالد (چپ) و کارل مک نیر (راست) با 10 ماه اختلاف در جنوب جدا شده به دنیا آمدند. این دو در دوران کودکی تا بزرگسالی جدایی‌ناپذیر بودند.در سال 1959، رونالد مک نیر 9 ساله به یک کتابخانه عمومی در لیک سیتی در کارولینای…

درخت‌هایی که با شیواترین زبان می‌گویند: می‌خواهم زنده بمانم!

درخت‌ها از 370 میلیون سال پیش بر روی کره زمین بوده‌اند و گرچه ما انسان‌ها با همه امکانات خود سعی در از بین بردن آنها داریم، آنها تا جایی که می‌توانند مقاومت می‌کنند.برآورد می‌شود که روی زمین علیرغم همه جفاهایی که ما به طبیعت وارد…

هوش مصنوعی یکی از تخیل‌های کودکی ما را تصویرسازی کرد: کشتزارهایی از همه چیز: بستنی قیفی –…

شاید سریال کارتونی پینوکیو باعثش شد. شاید هم نه! در آن قسمت دلپذیر و خاطره‌انگیز، روباه مکار و گربه ننه، پینوکیو را فریفتند تا سکه خود را بکارد تا درختی از سکه بروید و بتواند سکه‌های بی‌شمار برداشت کند.سال‌ها از آن زمان گذشته، الان هم…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
21 نظرات
 1. فرشید وفایی می گوید

  سپاس گذارم
  احساس کردم این تنها واژه ای است که ه بشود با آن قدردان زحمات شما باشد
  همانگونه که خود نیز فرمودید این مجله جای کار بسیار دارد
  پیشنهاد های من
  معرفی کتاب هفته فیلم هفته
  و البته رمانهای علمی تخیلی دنباله دار هم عالیست
  شاید اگر جایی هم برای نوشته های برتر خوانندگان هم مهیا شود
  فکر بدی نباشه

  1. سینا سلماسی می گوید

   بله بله همه ایده هارو پوشش میدیم به همراه آخری که دنبال یه راهیم که خواننده ها بتونن نوشته هاشونو بفرستن اما طوری باشه که تکراری و قدیمی نباشن. حتما در میون میذارم : )

 2. Kayvan می گوید

  این نسخه موبایل ساخت خیلی بد و ضعیف عه، اولین پست رو هم تیترشو نمیزنه، الان فک کنم برداشتینش خیلی بهتره، از یه افزونه بهتر استفاده کنید یا کلا همینجوری
  تشکر از زحمات

 3. سینوحه می گوید

  ممنون دکتر جان! این طور پستها عالیه . تو این فضای فعلی بی محتوایی وب فارسی

 4. یه نفر ! می گوید

  خیلی ممنون بابت زحمتی که کشیدید !

 5. آیدا می گوید

  سلام. خیلی تشکر می کنم از زحمتی که میکشین و این همه مطلب خوب در اختیار ما میگذارین. آدم واقعا ذوق زده میشه. فقط جای موسیقی در صفحه ی جمعه های شما خالیست.فیلم و کتاب را هم که دوستمون اشاره کردن.
  سپاسگزارم و موفق باشید.

 6. sharifi می گوید

  لطفا به اینستاگرام من هم یه سری بزنید
  بدک نیستا
  🙂
  http://instagram.com/sharifix

 7. محمد شریفی می گوید

  سلام دکتر جان
  خیلی خیلی سپاس گذارم بابت مطالب خوبتون
  من خیلی وقت نیس که با سایت شما آشنا شدم تو این مدت کم شما به شخصیت محبوب من تو دنیای مجازی تبدیل شدین
  من کلا آدم حساسی هستم و هر وبسایتی و هر مطلبی رو نمی خونم و وقتمو هدر نمیدم ولی مطالب شما یچیز دیگس 🙂
  سایت شما از چند لحاظ واسه من اولین بوده
  اولین سایتی که من کامنت گذاشتم
  اولین سایتی که تبلیغات رو مشاهده و کلیک کردم
  و دلیلش هم فقط و فقط خود شما بودین
  با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت روزافزون

 8. Reza می گوید

  نظر؟!!! دکترجان واقعا نظرات دیگران هم براتون اهمیتی داره؟ دلخور نشی البته.
  ولی پیشنهادی دارم و اون اینکه نزارید وب سایت به سایتهای زرد و نارنجی و بنفش تبدیل شه.
  میترسم با پیشنهادهایی که خودتون تو متن دادید، هفته های اینده این مجله بشه مکانی برای معرفی فیلم، موسیقی، کتاب، گجت، درددلهای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، معرفی تکنولوژی های جدید پزشکی و کلن علوم دیگر-مجله ی دانشمند- و تیترهای جالب و عامه پسندی مانند خبرهای فوتبالی و … خلاصه منظورم اینه که نشه مثل مجله های خانواده.
  هرچند تمام مثالهایی که زدم به خودی خود هیچ اشکالی برای پرداختن به آنها نمی بینم. ولی بنطرم تنوع زیاد و نوشتن در دسته های مختلف باعث میشه کیفیت کار بیاد پایین.
  عذرخواهی میکنم ولی زمانه ی ابن سینا نیست که آدم تو ریاضیات، نجوم، پزشکی و …. تخصص داشته باشه. بنابراین حداکثر همین مطالبی که قبلا می نوشتین-از نظر تنوع- بنظرم کفایت میکنه. محتوی سازی بهتر مخاطب رو جذب میکنه تا اینکه صرفا ترجمه محتوی های دیگران-هرچند اونم باتوجه به کمی محتوی تو وب فارسی اونم بجای خودش لازمه- پس اضافه کردن دسته های مختلف برای پرداختن به آنها و اپلود کردنشان باعث پایین آمدن کیفیت و بتدریج از دست دادن مخاطب. شما رو ارجاع میدم به مقاله ای که چند وقت پیش در مورد تکنیکهای وبلاگ نویسی و وزین کردن و مطرح کردن وبلاگها ارایه دادین.
  بنده به شخصه از اولین خواننده های وبلاگتون هستم که سالهاست لااقل چند روز یکبار به این سایت سر میزنم، و مطالب زیادی رو از نوشته های شما یاد گرفتم و خودم رو یه جورایی مدیون زحماتتون می دونم. بنابراین دوست ندارم این سایت از کیفیتش کم بشه، بلکه روز به روز وزین تر بشه.
  نظرم من بود و الزاما همه ی گفته های من نمی تونن بطور کامل بی نقص باشن.
  با ارزوی موفقیت برای شما.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   البته این پست را من ننوشنم ولی اتفاقا در همه زمنیه‌هایی که گفتید در وب فارسی ما کمبود محتوا وجود دارد! دست من بود در مورد همه زمینه‌ها می‌نوشتم. منتها به علت کمبود وقت تا ممطئن نباشم مطلبی کیفیت لازم را دارد، از نوشتن در مورد اجتناب می‌کنم. سبک من اسپم کردن خوانندگان با انبوهی از خبرهای پوسته‌ای نیست.

 9. محمد می گوید

  با سلام
  مطالبتون عالیه
  امیدوارم همیشه شاد و سرحال موفق و پیروز باشید.
  خدا یارتان

 10. Hamit می گوید

  داش سینا اپلیکیشن Mextures روی آیپد هم قابل اجراس ؟؟

  1. سینا سلماسی می گوید

   بله بله هیچ مشکلی در نصبش نیست : )

 11. سیما می گوید

  سلام.
  در اینکه این پست و مواردش عالی بود که شکی نیست.
  پیشنهادم اینه که برای کسانی که اهل سریال نیستن، هر هفته یه فیلم هم پیشنهاد کنین.
  همچنین معرفی کتاب هم داشته باشین که به نظر میرسه جدیدا در یک پزشک کمرنگ تر شده.
  و اینکه هر هفته یه خبر داغ رو مورد بررسی قرار بدین و یه جورایی تحلیلش کنین و با یه سوال تموم بشه جوری که مخاطب رو به فکر فرو ببره و جای مطالعه براش باقی بذاره.
  با تشکر.

  1. سینا سلماسی می گوید

   ممنون از ایده هاتون، مورد آخری حتما مورد بررسی قرار میگیره : )

 12. A.D. می گوید

  دکتر در فکر یک پوسته جدید باشید که تداعی کننده یک مجله باشه با درون مایه همون مشخصاتی که برای لوگو در نظر گرفته بودید .

  1Pezeshk Magazine

 13. Ali می گوید

  سلام آقای سلماسی.
  لطفا هر هفته تعداد بیشتری اپ و گیم اندروید و iOS معرفی کنید.

  نکته دوم اینکه از اونجایی که به نظر طرفدار سریال هستید می خواستم ببینم تا الان چه سریالایی رو دیدید و الان چه سریالایی رو دنبال می کنید.

  نکته سوم هم اینکه اگه Person of Interest رو ندیدید حتما تو اولیت هاتون قرار بدید.

  🙂

  1. سینا سلماسی می گوید

   فعلا این گیم او ترونو دنبال میکنیم… کلا یه کاری کرده که دیدن بقیه سریالا کمی سخت بشه از بس که توقعاتو برده بالا D:

 14. k1 می گوید

  سلام و ممنون بابت مجله خوبتون، اتفاقا به نظر من خیلی بهتر هم شد که به مجله تنوع دادین، چند پیشنهاد:
  app هایی که ایرانی هستند یا ایرانی ساز شده اند رو تو مجلتون معرفی کنین.
  همچنین با ایده “یک جمعه، یک فیلم سینمایی” هم موافقم
  مثل همیشه موفق باشین

  1. سینا سلماسی می گوید

   برای اپهای ایرانی برنامه خاصی دارم که میخوام بهتریناشونو گلچین کنم : ) فیلم هم که حتما D:

 15. امید می گوید

  آدم از کامنت بعضی ها تعجب میکنه. بعد از این همه مدت حتی نمیخونن که نویسنده مطلب کی هست. همینجوری مینویسن تشکر دکترجان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.