مجله هفتگی یک پزشک : تبلت خوب است

13

گویا این‌روزها سوار ماشین‌زمان آقای پیبادی شده‌ایم و به‌سرعت جمعه‌هارا یکی بعد دیگری سپری می‌کنیم! همانطور که متوجه شدید این هفته با یک انیمیشن سراغتان آمده‌ایم و به معرفی یک مجموعه آموزش زبان می‌پردازیم. از طرفی هم نگاهی می‌اندازیم به فواید داشتن یک تبلت و می‌بینیم که این روزها داشتن یکی از این گجت‌ها واقعا مفید است.

مجموعه هفته

e1

همانطور که هفته پیش هم گفتم هرهفته در یکی از بخش‌های مجله، به محتواهای آموزشی می‌پردازیم و این هفته سراغ مجموعه English Today رفته‌ایم. آموزش زبان به شکل تماشا و گوش دادن، بدون‌شک یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری است چرا که  محتوای ما غالبا یک حالت سرگرمی دارد و به‌واسطه همین سرگرمی و تماشا و گوش دادن به‌این محتوا و به‌خصوص استفاده از زیرنویس، با گویش و لغت‌های جدید نه‌تنها بهتر آشنا می‌شویم بلکه به‌خاطر به‌کاربردن کلمات در گفت‌و‌گوها صحبت کردن به‌زبان موردنظر را بهتر می‌آموزیم.

e2

English Today جزو همین مجموعه‌ها محسوب می‌شود که‌برخلاف سریال و فیلم، تمرکز کامل برروی آموزش زبان دارد و با نمایش دادن بخش‌ها و موضوعات متفاوت، زبان انگلیسی را به‌طور کامل به‌خاطر شما می‌سپارد. برنامه به‌خاطر استفاده از شخصیت‌ها و بازیگرهای مختلف و داشتن داستان‌های متفاوت همچون سریال‌ها، بیننده‌را بیشتروبیشتر جذب خودش می‌کند و همین ارتباط داستان و آموزشی که با زیرنویس انگلیسی همراه شده‌، به‌نظرمن بهترین پکیج آموزشی را ساخته‌است.

e3

هرچند English Today تقریبا قدیمی محسوب می‌شود اما به‌شخص و با جستجوی زیاد، مجموعه‌ای که تااین حد گسترده، جالب‌و آموزشی باشدرا نیافته‌ام و به‌جرات می‌گویم که با دیدن تمام قسمت‌های این مجموعه و تمرینات مکرر، بیننده تاحدود زیادی می‌تواند گفت‌وگوهای انگلیسی داشته‌باشد. به‌هرحال اگر وقت اضافی دارید و علاقه زیادی به کتاب و کلاس ندارید و فکر می‌کنید که با تماشای این‌گونه محتواها بهتر زبان‌را می‌آموزید، حتما چند قسمتی از این مجموعه‌را تست کنید.

فیلم هفته

m1

به‌شخص علاقه خاصی به تماشای انیمیشن‌ها دارم و به‌نظرم تماشای انیمیشن‌هایی همچون داستان اسباب‌بازی‌ها و مواردی از این دست می‌تواند بهترین منبع الهام برای مواردی همچون داستان‌نویسی، شخصیت پردازی و طراحی کارتونی باشد. فیلم این هفته به انیمیشن Mr Peabody and Sherman اختصاص دارد. انیمیشنی زیبا، آموزنده و از همه مهم‌تر بهره‌مند بودن از صدای زیبای Ty Burrell که حتی برای بزرگسالان هم می‌تواند انیمیشنی دیدنی باشد.

m2

داستان فیلم، کاملا ساده و بدون هیچ‌گونه چیز جدید و خاصی است و همچون بسیاری از فیلم‌ها، برماشین زمان استوار شده‌است که باهمین ماشین باید دنیا و به عبارتی نیویورک‌را نجات داد. اما هدف من از معرفی این انیمیشن به‌هیچ‌وجه داستان آن نبوده و نیست. این‌روزها بسیاری از کودکان علاقه زیادی به علم و یادگیری ندارند و به‌گجت‌هایشان به‌چشم یک اسباب‌بازی نگاه می‌کنند و حرف‌های بقیه‌هم تاثیر آن‌چنانی ندارند. اما از قدیم همانطورکه کارتون‌ها تاثیر عظیمی در رشد و شکل‌گرفتن شخصیت ما داشته‌اند، این‌روزهاهم تاثیر خودشان را حفظ کرده‌اند و به‌نظرم این انیمیشن می‌تواند اهرمی برای کودکان امروزی‌ای باشد که واقعا مشخص نیست چه می‌کنند!

m3

یکی‌از بخش‌های جالب Mr Peabody، نمایش قسمت‌هایی از تاریخ و افراد مشهور همچون داوینچی است که به‌زیبایی هرچه‌تمام ، رویدادها و حوادث تاریخی‌را به‌شکلی خنده‌دار و سرگرم‌کننده به‌تصویر کشیده‌اند و اگرروزی آموزش‌ماهم همین‌گونه می‌شد و کودکان امروزی همچون‌ما محدود به‌یک سری کتاب قدیمی، پراز اشتباه و خسته‌کننده نبودند، این‌روزها شاید کمی علاقه به‌علم را در این کودکان می‌دیدیم. به‌هرحال، چه‌شما از این بچه‌ها درخانه‌داشته‌باشید چه‌نه، این انیمیشن می‌تواند سرگرمی خوبی برای‌جمعه و مرور کردن گذشته‌ها باشد.

کتاب هفته

b1

همان‌طور که بالا گفتم در انیمیشن Mr Peabody فلش‌بکی به داوینچی می‌زنیم و به‌شکلی واقعا جالب و خنده‌دار، داستان خلق لبخند مونالیزا را تماشا می‌کنیم و اگر بخواهیم پرده‌ای میان سرگرمی و واقعیت شخصیتی مثل داوینچی بکشیم، باید بگوییم که داوینچی واقعا انسانی عجیب و دانشمند بود. به‌طور کلی هدف من از معرفی این کتاب (لئوناردوداوینچی، انتشارات چاپ‌ونشر نظر) فقط معرفی کتابی برای مطالعه زندگی‌نامه داوینچی نبود و دوست‌داشتم که ارتباطی بین انیمیشن بالا و کتاب برقرار کنم با این هدف که بعضی اوقات کتاب‌هایی درباب شخصیت‌های علمی و زندگی‌شان تهیه کنیم.

b2

جدا از توضیحات بالا، به‌نظرم این نسخه از زندگی‌نامه داوینچی بهترین نوع در خودش است، چراکه صفحه‌بندی و طراحی زیبایی دارد و تقریبا به‌طور کامل به رویدادهای زندگی داوینچی و اتفاقاتی که برای آثارش رخ‌داده‌است، پرداخته. بازهم باید تاکید کنم که هدف، معرفی صرف این‌کتاب نیست و دوست‌دارم که‌ما بیشتر به مطالعه این‌گونه کتاب‌ها بپردازیم و کمی از دنیای رمان‌ها و داستان‌های متفاوت، خارج شویم و ببینیم که انسان‌های گذشته، چطور به‌جای تکیه براینترنت، از مغزشان نهایت استفاده‌را برده‌اند و امروزه نامشان جاودانه شده‌است.

b3

قبلا داستان‌را معرفی کرده‌بودم اما این قسمت حس‌وحال خاصی داشت و گفتم اگر کسی‌هم مانده که‌این نسخه‌را تهیه نکرده، سریعا اقدام کند. جدااز داستان‌های زیبا، این قسمت از ماهنامه داستان، تصاویر جالب و زیبایی داشت که حتی اگر به مطالعه هم علاقه‌ای نداشته‌باشید، حتما از تماشای تصاویرش لذت می‌برید.

تبلت خوب است

t1

به‌شخص اگر پارسال یا سال‌های قبل از من می‌پرسیدند آیا الان بهترین زمان خریدن یک تبلت است، می‌گفتم نه اما فکر می‌کنم که‌الان و به‌عبارتی سال 2014 بهترین زمان خریدن تبلت است. انواع آیپد، تبلت‌های اندرویدی و ویندوزی که با ارائه سرفس 3 به کمال رسیده‌اند، نوید این‌را می‌دهند که من می‌توانم تبلت مورد نظرم‌را تهیه‌کنم. اما چه تبلتی بخرید و این‌که به‌چه سیستم‌عاملی علاقه‌دارید، کاملا به‌خودتان و سلیقه‌تان بستگی دارد و ما در این‌بخش به‌چند موضوع که تقریبا درهمه تبلت‌ها قابل دستیابی‌هستند، می‌پردازیم.

تولید محتوا

t2تصاویر از وبلاگ iMore

به‌جرات می‌گویم که در زمان حاظر، ما برای نوشتن، ادیت‌هایی درسطح متوسط در موضوعاتی همچون تصاویر و فیلم‌ها و مواردی دیگر به دستگاهی همچون لپتاپ نیازی نداریم و به‌راحتی می‌توانیم با تبلتمان به‌چنین کارهایی بپردازیم. این‌روزها اپلیکیشن‌های عجیب و قدرتمندی برای تبلت‌ها عرضه شده‌اند که‌این گجت‌هارا برای تولید محتوا واقعا قدرتمند ساخته‌اند. برای مثال به اپلیکیشن‌های تامبلر و اپ فوق‌العاده Editorial اشاره می‌کنم که تجربه بی‌نظیری در تولید محتوا ارائه می‌کنند.

داشتن یک کیبورد با قابلیت اتصال به تبلت و حتی بدون آن و استفاده از خود تبلت برای نوشتن، می‌توانند بهترین و مدرن‌ترین روش برای نوشتن و لذت‌بردن از تجربه نویسندگی باشند، چرا که دیگر به‌جا و مکان محدود نیستیم و حتی در اتوبوس می‌توانیم تبلتمان را درآورده و شروع به‌نوشتن کنیم.

مدیریت ایمیل و وب‌گردی

t3

گذشته‌ها، وب‌گردی فقط در گجتی مثل کامپیوتر صورت می‌گرفت و دروغ چرا، لذت تبلت‌هارا نداشت. پشت میز نشینی، استفاده از لوازم جانبی همچون ماوس و کیبورد و مواردی دیگر، تجربه جالبی در وبگردی منتقل نمی‌کرد. بحث ایمیل و مدیریت آن‌هم به‌کنار که اصلا امروزها لذت خاصی در کامپیوتر‌ها ندارد و این‌که گجتی داشته‌باشیم که هرلحظه سینک شده و به‌راحتی بتوانیم ایمیل‌هایمان را مشاهده و مدیریت کنیم، واقعا نعمتی است.

این‌روزها تقریبا همه با استفاده از تبلت‌ها به وب‌گردی می‌پردازند و همیشه و همه‌جا می‌توانند به وبلاگ و سرویس ایمیلشان دسترسی داشته‌باشند، البته این‌کارهارا اسمارتفون‌هاهم انجام می‌دهند، اما لذت وب‌گردی در یک صفحه 7 یا 10 اینچی کجا و صفحه اسمارتفون‌هایی که 6 اینچ نیستند کجا. به‌هرحال این دو مورد خرید تبلت‌را توجیه نمی‌کنند اما برای کسانی که زیاد با ایمیل کار می‌کنند، تبلت بهترین گزینه‌است.

تنظیم قرارها، تودوها و استفاده از تقویم

t5

هرچند خودم هم براین باورم که اسمارتفون گزینه بهتری برای نوشتن تودوها و استفاده از تقویم مجازی است، اما فکرمی‌کنم که استفاده از تبلت برای این‌چنین کارها سرعت و راحتی بیشتری داشته‌باشد. چراکه از اسمارتفون‌ها برای کارهای زیادی استفاده می‌کنیم و به‌شخص گاهی یادم می‌رود که فلان تودورا در فلان اپم نوشته‌بودم، چرا که اپ‌هایم واقعا زیادند و وقتی قفل اسمارتفونم‌را بازمی‌کنم، با انبوهی از اپ‌ها روبرو می‌شوم که به‌کل اپ تودو و تقویمم را از یاد می‌برند. اما در تبلت‌ها این‌گونه نیست و اگر به‌خوبی اپ‌هایش را مدیریت کنیم، تعدادی از اپ‌هایی باقی می‌ماند که هرکدام ظیفه مشخصی دارند و اگر این‌روزها به فیلم‌ها و سریال‌ها خوب دقت کرده‌باشید، دست اکثر منشی‌ها یک تبلت که اپ تقویم آن باز است‌را مشاهده می‌کنید.

تماشای فیلم

t7

هرچند زیاد تماشای فیلم‌را پیشنهاد نمی‌کنم، اما به‌نظرم برای مایی که 25 ساعت از روزرا پشت کامپیوتر نشسته و به‌تماشای فیلم می‌پردازیم، تبلت گزینه بهتری است و مدیریت بهتری در تماشای فیلم ارائه می‌دهد. به‌خصوص که بعضی تبلت‌ها، صفحه نمایش‌های خیره‌کننده‌ای دارند و لذت تماشای فیلم را چندین برابر می‌کنند. این لذت صفحه‌نمایش را بایک هدفون خوب ترکیب کنید تا متوجه شوید که تبلت‌هایی با صفحه‌نمایش‌های بزرگ چه‌لذتی در تماشای فیلم و سریال که ندارند.

مرورمطالب و مطالعه کتاب

t6

این مورد نیازی به‌توضیح آن‌چنانی ندارد. مواد مورد نیاز برای این محصول فقط با سه اپلیکیشن، برای مثال پاکت،فلیپ‌بورد و فیدیبو قابل دست‌یافتن است! به‌جرات می‌گویم که تبلت‌ها تحولی بزرگ در مطالعه و کتاب‌خوانی ما بوده‌اند و واقعا آن‌را تغییر داده‌اند. اکثر روزها به‌راحتی اپلیکیشن فلیپ‌بورد را باز می‌کنم و با دریایی از اطلاعات که در دسته‌بندی‌های متفاوت قرار گرفته‌اند، روبرو می‌شوم و به‌آسانی، هر مطلبی‌را که جالب ببینم، در پاکتم ذخیره می‌کنم و رک بگویم، این تجربه‌را درهیچ گجتی جز یک تبلت نمی‌توانم داشته‌باشم. مطالعه و آموختن از طریق تبلت‌ها واقعا بهتر شده‌است!

جمع‌بندی

t8

استفاده از شبکه‌های اجتماعی و اپ‌های مربوط به مسیریابی و نقشه‌ها، آهنگ‌سازی و حتی ادیت فیلم‌ها، لذت‌بردن بیشتر از بازی‌ها و چندین و چند مورد دیگر باعث شده‌اند که تبلت به گجتی تبدیل شود که ما اشتیاق داشتنش را بکشیم و به‌یاد جمله جرمی در یکی از قسمت‌های Top Gear می‌افتم که می‌گوید این ماشین مثل آیپد می‌ماند، داشتنش الزامی نیست اما همه‌ما دوست‌داریم یکی ازآن‌هارا داشته‌باشیم و حتما نیازی نیست که آیپد داشته‌باشیم، این‌روزها تبلت‌‌هایی همچون نکسوس، گلکسی‌ها و سرفس چیز کمی ندارند، به‌خصوص برای کسانی که‌واقعا دوست دارند با استفاده از روش‌های مدرن به‌تولید محتوا بپردازند.

عکس‌های هفته

r1

رزومه و رزومه و رزومه! کلمه‌ای که برای ما ایرانی‌ها حکم زندگی پیداکرده‌است و کاری نمی‌توان درموردش انجام داد. به‌هرحال رزومه چیز بدی نیست و هرکدام از ما که به‌دنبال استخدام فردی باشیم، ازروی رزومه تاحدودی زیادی می‌توانیم به روحیات، اخلاق و مهارتهایش پی ببریم. حال اگر این وسط بحث آشناو دوست نباشد و استخدام واقعا برپایه مهارت و همان رزومه باشد، این چندتکه کاغذ می‌تواند برای ما نان‌آور باشد و به‌همین دلیل این‌که چطور ساختاربندی‌اش کنیم، نقش بسیار مهمی‌را ایفا می‌کند. این هفته باهم نگاهی به‌چند رزومه خلاق می‌اندازیم و بادست‌های بالابرده برای دعا رسیدن به‌کار موردعلاقه‌مان، ازاین رزومه‌ها ایده می‌گیریم.

r2

r3

r4

r5

r6

r7

در عکاسی احتمالا دونوع عکس داشته‌باشیم، یکی عکسی که تابع قوانین و آموزش‌های عکاسی است و دیگری عکسی که فقط ازروی احساس و لحظه گرفته می‌شود. نوع دوم عکاسی به لطف شبکه‌های اجتماعی و به‌ویژه اینستاگرام این‌روزها رواج زیادی یافته و خیلی‌ها فقط با یک دوربین ساده، تصاویری خلق می‌کنند که بیشتر از احساس و علاقه نشئت می‌گیرد تا قوانین و آموزش‌های عکاسی. عکاس اولمان، اکانت Craighowes نام دارد که شاید بیشتر عکس‌هایش آن‌چنان فوق‌العاده و حرفه‌ای نباشند، اما تصاویرش واقعا از روی احساس و علاقه خلق می‌شوند و بعضا واقعا نفس‌را در سینه حبس می‌کنند.

i2

برویم سراغ عکاس ایرانی‌مان و سروش اولیائی. تصاویر این عکاس خوش ذوق، ارتباط و ساختار خاصی ندارند و همچون بیشتر عکاسان اینستایی، به‌ثبت روزمرگی‌ها مربوط‌‌ند. اما مورد جالبی که درمورد تصاویر این عکاس وجود دارد، خلاقیت واقعا جالب آن است که زندگی یک شهرنشین ایرانی‌را به‌زیبایی به‌تصویر می‌کشند. امیدوارم همه‌ما روزی دوربین‌هایمان را بدست‌گرفته، به‌ثبت زندگی روزانه و زیبایی‌ها بپردازیم!

i1

اپلیکیشن‌های هفته

dt2

این‌روزها که بازار بازی جدید گیم‌لافت، یعنی Modern Combat داغ است، همه‌ما می‌خواهیم برای تست‌هم که‌ شده‌این بازی‌را نصب کنیم وباذوق به‌سراغش می‌رویم که با قیمت نه‌چندان جالب 7دلاری که متاسفانه برای‌ما زیاد است، روبرو می‌شویم و ازآن‌جایی که خیلی‌ها دوست ندارند نسخه‌های کپی و کرک شده اپ‌هارا نصب کنند، بیخیال این‌بازی می‌شوند. به‌همین دلیل، جالب دیدم که بازی‌هایی همچون Dead Trigger را معرفی کنم که واقعا چیز کمی ندارند و خیلی‌از آن‌ها هم مجانی هستند. به‌هرحال، اگر Dead Trigger را بازی نکرده‌اید، مطمئن باشید که با گرافیک بالا و صداگذاری خوبش، جایگزین خوبی برای بازی‌های 7 دلاری است.

دانلود بازی dead trigger برای سیستم عامل‌های : نسخه اول| ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود) – نسخه دوم| ios (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

m

به‌تازگی اپلیکیشنی برای سیستم‌عامل ios عرضه شده که حس‌وحال خاصی به‌تصاویر می‌دهد. اصلا گویا اپلیکیشن Matter آمده‌است تا تخیل‌را به‌دنیای عکاسی آماتور بیاورد. این اپلیکیشن، آن‌چنان کار خاصی انجام نمی‌دهد اما با افکت‌ها و به‌عبارتی اشکالی که دارد، به‌تصویر مورد نظرتان، نوعی حس فضاگونه و ادیت شده با نرم‌افزارهای حرفه‌ای می‌دهد. اپلیکیشن قیمت کمی ندارد و 2 دلار تاحدودی زیاد به‌نظر می‌رسد، اما اگر دلتان، داشتن تصاویری واقعا خفن!را می‌خواهد، این اپ لذت عجیبی دارد.

دانلود اپلیکیشن matter برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

ایده‌ی این جمعه

o1

اوریگامی درست کنید! ایده بسیار ساده و بدون هیچ‌چیز پیچیده‌ایست، اما ساختن این کارهای دستی، آن‌چنان حس خوبی دارد که برای شمایی که جمعه‌ها می‌مانید چه‌کنید، می‌تواند بهترین و مفیدترین تفریح باشد، چرا که میبینیم که‌ماهم می‌توانیم چیزی بسازیم. برای کسانی که زیاد در مورد اوریگامی نمی‌دانند، باید بگویم که تاجایی که اطلاع دارم، از ژاپن می‌آید و به‌معنای تا کردن یک‌کاغذ و مواردی از این دست برای خلق یک کاردستی محسوب می‌شود.

o2

اوریگامی‌ها شاید در ابتدا پیچیده و سخت به‌نظر برسند، اما اگربه‌فوت‌وفنشان پی‌ببریم، واقعا ساده ساخته می‌شوند و لذت بسیاری بالایی دارند. این چندوقته هم اپ‌های جالب و کاملی برای ساخت اوریگامی ها عرضه شده‌اند که با یک سرچ ساده و نوشتن کلماتی همچون Origami قابل دانلود هستند. اما به‌شخص فکر می‌کنم این اپ‌ها تصویر درستی ارائه نمی‌کنند و برای ساخت یک شکل، چندباری باید آزمون و خطا داشت، اما با وجود پدیده‌ای به‌اسم یوتیوب، نیازی به نگرانی نیست.

o3

بایک جستجوی ساده در یوتیوب، به‌دریایی از ویدئوهای آموزشی می‌رسید که آن‌قدر ساده، جالب و تصویری توضیح می‌دهند که علاقه پیدا می‌کنید سریعا دست به‌کار شده و حداقل یک قایق بسازید. جدا از همه این‌ها، اوریگامی‌ها جان می‌دهند برای عکاسی و افکت گذاشتن، پس نه‌تنها یک‌کار دستی می‌سازیم و اگر کمی خلاقیت و اراده داشته‌باشیم، می‌توانیم کسب‌وکاری کوچک راه‌اندازی کنیم، بلکه تصاویری زیبا هم خلق می‌کنیم که همراه‌اند با لایک بیشتر و مطمئنا کسی از لایک بدش نمی‌آید. پس حالا که کتاب‌تان را خواندید و کمی هم فیلم دیدید و صدالبته به یادگیری و به‌خصوص آموزش زبان پرداختید، کمی هم به مغزتان سرگرمی بدهید. جمعه‌ای علمی برایتان آرزو می‌کنم.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

Fotomat: یادآوری غرفه‌های پردازش عکس دهه 1980 آمریکا که با خودرو از کنار آنها می‌گذشتند و فیلم‌…

در دوران قبل از عکاسی دیجیتال و آپلود آسان عکس‌ها (در این دومی شک دارم که فعلا در ایران ساده باشد!)، یک راه حل جذاب و نوآورانه برای ظاهر کردن فیلم‌های آنالوگ وجود داشت:  Fotomat.در طول دهه 1980، این غرفه‌های پردازش عکس در سراسر آمریکا،…

اگر این سلبریتی‌ها به همان سبک و سیاق و بزرگسالی کوچک می‌شدند

البته سلبریتی‌ها مسلما عکس‌های اصلی دوران کودکی دارند. هر چند در مورد برخی ممکن است این عکس‌های کودکی اندک یا کم‌کیفیت باشند.اما تصور کنید برای بازتاب دادن وجود همان عوالم بزرگسالانه در دنیای کودکی یا همان اجزای مهم چهره، چهره بزرگسالان…

عکس‌های جالبی از ساخت و سازها و اقدامات معماری نافرجام

مجموعه زیر به ظاهر مفرح یا حتی خنده‌دار است اما هر یک گویای نبود نقشه، مغز طراح یا ذهنی است که به صورت ساده کار را در ذهن شبیه‌‌سازی کند.مشابه این جمله مشهور را که عیب برنامه، در حین انجام آن بیرون می‌آید را در عمرمان زیاد شنیده‌ایم و…

مجموعه‌ای از تصاویر هراس‌آور، عجیب با به اصطلاح نفرین‌شده!

برای قسمتی از شگفتی یا ترس خودمان از پیرامون یا عکس‌ها نمی‌شود توضیح صریح ارائه کرد. احتمالا منشا این ترس‌ها به تدریج در سیناپس‌های مغزی ما از هزاران سال پیش یه یادگار گذاشته شده.آدم فکر می‌کند اگر قرار باشد برنامه هوش مصنوعی ایجاد شود…

اولم، یکی از عجیب‌ترین جانداران روی زمین – شبیه جنین نارس یا موجودات سری فیلم‌های بیگانگان

جانداری به نام Proteus anguinus که همچنین به عنوان اولم olm شناخته می‌شود، گونه‌ای سمندر است که بومی آب‌های زیرزمینی آلپ در جنوب شرقی اروپا است. این جاندار از معدود مهره‌داران غارنشین است و به دلیل شکل سر و دست‌ها  رنگ سفید مایل به صورتی و…

بهترین سایت‌ها برای پیدا کردن کتاب‌هایی که با سلیقه شما جور هستند

آیا می‌خواهید از مطالعه کتاب لذت ببرید؟ در اینجا سایت‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که کتاب‌هایی خوبی بر مبنای مطالعات لذت‌بخش قبلی به شما توصیه می‌کنند.هیچ چیز دلهره آورتر از رفتن به یک کتابفروشی بدون فهرست خرید نیست. شما کلی وقت…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
13 نظرات
 1. جام طلا می گوید

  ممنون از مطالب خوبتون
  در مورد تبلت، راستش من خودم قبل از اینکه اسمارتفون داشته باشم، یک تبلت داشتم ولی اخیرا یک اسمارتفون خریدم و تقریبا تبلتم به حاشیه رانده شده. خیلی از این کارهایی رو که گفتید با تبلت به راحتی میشه انجام داد، با اسمارتفون راحتتره.
  مثلا مدیریت ایمیلها، چون اسمارتفون همیشه و خیلی بیشتر از تبلت در دسترس آدم هست. من حتی زمان تبلت داشتنم، چند ایمیل مهم را در زمان مناسبش ندیدم ولی الان ایمیلی رو از دست نمیدم.
  همینطور استفاده از اپهای تودو و تقویم، چون باز اسمارتفون خیلی بیشتر از تبلت در دسترسه و بیشتر همراه آدمه. الان دیگه تقریبا دفترچه کاغذیم رو کنار گذاشتم. ولی زمان تبلت، چون همیشه همراهم نبود دچار یک چندگانگی در لیستهایم بودم.

  خواندن اخبار و بروزبودن هم خیلی با تبلت انجام میدادم، ولی این اسمارتفونم با فونتهای درشت و مناسب خیلی تجربه خوبی در استفاده از پاکت میده که آدم میتونه از کوچکترین زمانهاش برای خوندن مطالب استفاده کنه؛ فقط الان مشکلم باهاش اینه که هربار که pocket رو باز میکنم ازم sign-in میخواد و بعدش هم حتما میخواد لیست رو بروز کنه و تا اینکارو نکنه، دسترسی به مطالبش برای خوندن فراهم نیست و این یعنی آفلاین نمیشه باهاش کار کرد. این در حالیکه که هیمن ورژن روی تبلت این مشکلات رو نداره و کاملا در حالت بدون اینترنت میشه مطالب رو خوند. و جالب اینجاست که ورژن هر دو اپ هم یکی است. توی تنظیمات هم چیزی پیدا نکردم، کسی به این مشکل برنخورده تا حالا؟

  البته خواندن کتاب و تماشای ویدئو قطعا با تبلت بهتر است. من الان تقریبا تنها استفاده ای که از تبلتم میکنم، کتاب خواندن است.

  1. سینا سلماسی می گوید

   والا پاکت آیفون منم اصلا عکسارو نمیاره در حالی که تو نوت سامسونگم اصلا این مشکل نبود. شما یه بار پاک کنین از گوگل پلی نصب کنین (البته اگه از اندروید استفاده می‌کنین)، اگه درست نشد مدل گوشی، نسخه سیستم عامل و مشکلتونو براشون ایمیل کنین، حتما راهنمایی می‌کنن : )

 2. حسین می گوید

  کانال engvid تو یوتیوب هم برای خودآموزی زبان عالیست.

 3. سعید می گوید

  مثلِ همیشه جالب بود.

 4. رها می گوید

  مى‌شه لطفن لینک اینگلیش تودى رو بذارى؟ من هرچى تو اپ‌ استور جستجو کردم فقط مجله‌اش رو میاره

  1. سینا سلماسی می گوید

   از لینک زیر میتونین دانلود کنین : )
   http://ir-dl.com/software-section/applied/english-today/

 5. محسن برجی می گوید

  مجاه هفتگی خیلی خوبیه.

 6. اسماعيل می گوید

  سلام دکتر
  واقعا خسته نباشین
  من با این مجله هفتگیتون زندگی میکنم ، لذتی ک از خوندن مجله هفتگی می برم مثل لذت خوردن یه چایی داغ و لب دوز تو زمستونه واسم

 7. someone می گوید

  ۲۵ ساعت از روزرا پشت کامپیوتر نشسته?!

  1. sor می گوید

   حتما صبح ها یک ساعت زود تر بیدار میشدندی

  2. مجتبی می گوید

   آره دیگه یک ساعت زودتر بلند میشی میری پای کامپیوتر میشه 25 ساعت!

 8. آرش... می گوید

  مرسی سیناجان. عالیه. بخش جدیدی هم اگه باز بتونی اضافه کنی خیلی خوبه

 9. مهرداد می گوید

  سینا جان ممنون از مجله بی نقص هفتگیت.
  من حدود سه ساله آیپد خریدم برای کتاب خوندن. اما در این سه سال واقعاً نتونستم یک کتاب هم باهاش بخونم. اصلاً با آیپد نمیتونم تو حس کتاب برم. با چه عشقی اوایل چند گیگ کتاب دانلود کردم که روی تبلت بخونم… بهترین کتاب دنیا هم روی آیپد انگیزه ندارم بخونم. نمیدونم چرا. شما هم اینجوری هستین؟
  من معماری میخونم. میخوام بدونم شما هم-که فکر میکنم معماری خوندید- از تبلت چه استفاده ای میکنید؟ چون حقیقتاً تنها استفاده من از آیپد بعد از سه سال و داشتن خروارها برنامه، فقط منحصر شده به فیسبوک و وبگردی و خواندن مطالب کوتاه وب.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.