Android L در برابر iOS 8 کدام به‌روزرسانی مهم‌تر است؟

15

gentlemens-guide-to-scarf-tying_527d8ba4038f4_w1500.png

در ماه گذشته هم اپل و هم گوگل از به‌روزرسانی آیندهٔ سیستم‌عامل‌هایشان پرده‌برداری کرده‌اند. هم iOS 8 و هم Android L به‌روزرسانی‌های جنجالی و پر سروصدایی بوده‌اند و تغییرات زیادی در هر دو سیستم‌عامل ایجاد می‌کنند.

بااینکه دوست داریم هر دو سیستم‌عامل را باهم مقایسه کنیم و سر اینکه کدام ویژگی در کدام‌یک زودتر آمده بحث و مجادله کنیم ولی این جنگ بی‌پایان و بی‌فایده است. هردو سیستم‌عامل شاهد پیشرفت‌های مهمی در راستای بهبود عملکرد، زیباتر و جذاب‌تر شدن ظاهر، روان‌تر شدن و کارآمدی بهتر هستند.

در این مقاله می‌خواهیم هر دو به‌روزرسانی را مقایسه کنیم و ببینیم هرکدام چه چیزی برای ما به ارمغان می‌آورند.

الهام رقبا از یکدیگر

«گوگل این قابلیت را از اپل دزدیده! اپل قابلیتی در iOS آورده که اندروید از سال‌ها پیش داشته است» این حرف‌ها هرساله بعد از معرفی هر به‌روزرسانی مطرح می‌شود.

ios-8-beta-1-impressions

شرکت‌های رایانه‌ای از ایده‌های هم الهام می‌گیرند و بدین‌صورت می‌توانند نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای بهتر، کاراتر و زیباتری برای ما به ارمغان بیاورند. البته افرادی که بر روی شرکت خاصی تعصب‌دارند از این پیشرفت تعبیر دزدی می‌کنند و بر سر اینکه فلان قابلیت متعلق به کدام شرکت است باهم دعوا می‌کنند. اکنون می‌خواهیم ببینیم در به‌روزرسانی‌های مطرح‌شده کدام‌یک از دیگری الهام گرفته است.

اپل در به‌روزرسانی iOS قابلیت نصب صفحه‌کلیدهای جانبی را ایجاد کرده که از سال ۲۰۰۹ در اندروید ۱.۵ وجود داشته است. با این قابلیت کاربران محدود به صفحه‌کلید اریجینال iOS نخواهند بود و به‌زودی می‌توانند صفحه‌کلیدهای مشهور اندروید مثل SwiftKey, Swype, Minuum و … را در آیفون یا آیپد خود نصب کنند.

البته قابلیت نصب صفحه‌کلیدهای جانبی تنها یک بخش از قابلیت توسعه‌پذیری iOS است. توسعه‌پذیری به این معنی است که نرم‌افزارها محدود به خودشان نخواهند بود و می‌توانند با شرایط خاصی سیستم‌عامل را توسعه دهند. این قابلیت که از قدیم در اندروید وجود داشته به کاربران اجازه می‌دهد برای مثال محتویات یک برنامه را با برنامهٔ جانبی دیگر به اشتراک بگذارند. مثلاً می‌توانند یک صفحهٔ وب را از Safari به نرم‌افزار نت‌برداری Evernote‌ بفرستند. یا عکس‌هایشان را از نرم‌افزار Photos به نرم‌افزار VSCO Cam‌ بفرستند.

wwdc2011-extensible

Siri دستیار صوتی اپل در iOS 8 یک قابلیت جدید خواهد داشت. این قابلیت که حالت دست‌آزاد (Hands-Free) نام دارد به کاربر امکان می‌دهد وقتی آیفون یا آیپد را به شارژ زده، بدون اینکه بخواهد به گوشی دست بزند تنها با گفتن Hey,Siri نرم‌افزار را فراخوانی کند و دستورات صوتی‌اش را بگوید. در اندروید نیز این قابلیت وجود دارد. در Google Now با گفتن Ok, Google می‌توانید دستیار صوتی گوگل را فراخوانی کنید. این قابلیت یکی از روش‌های اصلی کار با ساعت‌های هوشمند Android Wear می‌باشد. البته نباید قابلیت Touchless Control را در Moto X‌ از قلم بیندازیم که باوجودآن، گوشی همواره آمادهٔ دریافت فرمان‌های صوتی است. قطعه‌ای الکترونیکی در این گوشی بکار رفته است که مانع از هدر رفتن بیش‌ازحد باتری در اثر این قابلیت می‌شود.

handsfree-siri

اندروید در به‌روزرسانی جدیدش از قابلیت نمایش نوتیفیکیشن‌ها بر روی صفحهٔ قفل رونمایی کرد. این قابلیت مدتی است که در iOS وجود دارد. البته نوتیفیکیشن‌ها بر روی صفحهٔ قفل اندروید، عملکرد و ظاهر متفاوتی دارند. این نوتیفیکیشن‌ها با کشیده شدن به طرفین حذف‌شده و با دو بار زدن انگشت باز می‌شوند.

پشتیبانی از پردازندهٔ ۶۴ بیتی که در نسخهٔ جدید اندروید رونمایی شده است پیش‌ازاین در iOS وجود داشت. البته نمی‌توان گفت گوگل این ایده را از اپل الهام گرفته. چون پردازش ۶۴ بیتی از سال‌ها پیش در رایانه‌ها مطرح بوده. ولی می‌توان گفت اپل در این مسیر از گوگل جلو زده است.

سرویس حافظهٔ آنلاین گوگل، Google Drive نام دارد. جالب است اپل نام سرویس جدید حافظهٔ آنلاین خود را iCloud Drive گذاشته است.

هرچه این دو سیستم‌عامل به‌روز می‌شوند بیشتر به هم شباهت پیدا می‌کنند. این شباهت چون در راستای کارایی بهتر و آسان‌تر به وجود می‌آید اصلاً بد نیست. هنوز تفاوت‌های بسیاری میان اندروید و iOS وجود دارد. مهم این است که کدام‌یک کارش را بهتر انجام می‌دهد. چه اهمیتی دارد که کدام‌یک زودتر انجام داده است؟

ظاهر جدید

در به‌روزرسانی اندروید، ظاهر این سیستم‌عامل به‌کلی تغییر کرد و حتی یک روش جدید طراحی به نام Material Design به وجود آمد. الآن طراحی تخت مد شده ولی Material Design فراتر از تخت است. در Material Design عناصر صفحه نه‌تنها ساده‌تر شده‌اند بلکه دارای ارتفاع می‌باشند. این ارتفاع با نورپردازی و سایه‌پردازی مشخص می‌شود.

layering

آنچه ما تاکنون از Android L دیده‌ایم زیبا است. البته این زیبایی صرفاً از عکس‌ها پیدا نیست چون انتخاب گزینه‌ها و عوض شدن صفحه در Android L با انیمیشن‌های جذاب و متنوع همراه است. در Android L نوتیفیکیشن‌هایی مثل تماس یا پیام به‌اندازهٔ قبل مزاحم کارمان نمی‌شوند. چون به‌جای اینکه تمام صفحه باشند، به‌صورت یک پیغام کوچک در بالای صفحه ظاهر می‌شوند. ترکیب سادگی و زیبایی را می‌توان به‌خوبی در این قابلیت مشاهده کرد.

google-material-design-android-chrome-os-web-1

منوی برنامه‌های اخیر (منویی که با نگه‌داشتن دکمهٔ خانه باز می‌شود) نیز تغییر کرده است. این منوی جدید، ما را یاد منوی زبانه‌ها در Safari و کارت‌های WebOS می‌اندازد. زبانه‌های گوگل کروم به‌صورت کارت در منوی برنامه‌های اخیر باز می‌شوند. این قابلیت خوب و کاربردی است به‌شرط اینکه تعدد زبانه‌های گوگل کروم باعث شلوغ شدن بیش‌ازحد این منو نشود.

iOS در نسخهٔ ۸ تغییرات خیلی زیاد ظاهری ندارد. تحول ظاهر iOS سال گذشته در نسخهٔ ۷ اتفاق افتاد. بااین‌حال شباهتی در تغییرات ظاهری اندروید در نسخهٔ L، و تغییرات ظاهری iOS در نسخهٔ ۷ وجود دارد. هر دو سیستم‌عامل در نسخهٔ جدیدشان دارای عمق هستند. عمق در iOS 7 نوعی نظم و سلسله‌مراتب میان برنامه‌های بازشده تعبیر می‌شود که به کاربر کمک می‌کند جایگاهش را در سیستم‌عامل بهتر درک کند. عمق در Android L تعبیر به ماده (Material) می‌شود. باوجود عمق در ظاهر سیستم‌عامل، گزینه‌ها و عناصر صفحه بیشتر شبیه ماده عمل می‌کنند و کاربر هنگام کار با آن حس طبیعی‌تری دارد.

ios7.layers

به‌روزرسانی‌های هر دو سیستم‌عامل باعث می‌شود کاربران حس بهتری در کار با گوشی و یا تبلت‌هایشان داشته باشند. لذا ما از هر دو تغییر استقبال می‌کنیم.

یکی برای همه، همه برای یکی

شاید بتوان «پیوستگی و هماهنگی» را مهم‌ترین قابلیت iOS 8 دانست. این قابلیت اشتراک یکپارچهٔ اطلاعات در آیفون، آیپد و مک است که با به‌روزرسانی‌های iOS 8 و OS X Yosemite به خانوادهٔ محصولات اپل آمد. برای مثال وقتی در آیفون دارید ایمیل می‌نویسید می‌توانید آن را در آیپد ادامه دهید. می‌توانید جواب تماس را به‌جای آیفون در مک بدهید، با آیپد پیامک بفرستید و زبانه‌های بازشده در مرورگر Safari را میان تمام دستگاه‌های اپل به اشتراک بگذارید. هدف این قابلیت این است که کاربر بتواند کارهایش را در کمترین زمان ممکن و با هر دستگاهی که در دسترس دارد انجام دهد.

sms-on-ipad

برخی قابلیت‌های مشابه نیز در اندروید وجود دارد. برای مثال می‌توانید ایمیل نیمه‌کاره را به‌صورت پیش‌نویس (Draft) رها کنید و سپس آن را در هر رایانه، تبلت و یا گوشی دیگری ادامه دهید. گوگل جدیداً دامنهٔ کار اندروید را خیلی از گوشی‌های موبایل فراتر برده است. اندروید هم‌اکنون نه‌تنها برای گوشی‌ها و تبلت‌ها، بلکه برای ساعت‌های هوشمند، تلویزیون و پنل داشبورد خودروها موجود است. حتی سیستم‌عامل Chrome OS در به‌روزرسانی جدید می‌تواند برنامه‌های اندروید را اجرا کند و به تماس‌های گوشی پاسخ بدهد. با شیوهٔ جدید طراحی Material Design هماهنگی میان محصولات گوگل فراتر از برنامه‌ها و اطلاعات خواهد رفت و ظاهر اندروید، برنامه‌ها و خدمات تحت وب گوگل مشابه خواهند شد.

android-everywhere

می‌توان گفت هم گوگل و هم اپل درراه هماهنگی و یکپارچگی خدمات الکترونیکی در گجت‌ها گام برمی‌دارند. بااینکه راهشان تفاوت دارد، ولی این رویکرد می‌تواند کیفیت خدمات الکترونیکی ارائه‌شده به کاربران را افزایش می‌دهد.

دیگر ویژگی‌ها

جستجوی Spotlight‌ در iOS 8 پیشرفت بسزایی داشته است. اکنون این ابزار می‌تواند اخبار، موسیقی‌ها و فیلم‌های iTunes، مکان‌های پیشنهادی، Wikipedia، و … را جستجو کند.

spotlight

باقابلیت Family Share دیگر احتیاج نیست هرکدام از اعضای خانواده، برای محصولات خریداری‌شده از iTunes جدا پول بپردازند. بلکه اگر یک نفر یک محصولی را خریداری کرد دیگر اعضای خانواده نیز می‌توانند آن را بر روی دستگاه‌های اپلشان دریافت کنند.

در iOS 8 مخاطبینی که جدیداً با آن‌ها ارتباط داشته‌اید در منوی برنامه‌های اخیر (که با دو بار زدن دکمهٔ خانه باز می‌شود) نشان داده می‌شوند.

worst-ios-8-features

شاید یکی از جالب‌ترین قابلیت‌های iOS 8 نوتیفیکیشن‌های تعاملی باشد. این نوتیفیکیشن‌ها به‌صورت یک پیغام بالای صفحه ظاهر می‌شوند و می‌توانید با کشیدنشان به سمت پایین به آن‌ها جواب بدهید بدون اینکه از برنامه یا بازی که با آن کار می‌کنید خارج شوید.

افرادی که در نسخه‌های قبلی اندروید پروژه‌های بهینه‌سازی عملکرد مانند پروژهٔ کره (Butter) را انجام می‌دادند در این نسخه پروژهٔ Volta را معرفی کرده‌اند. وظیفهٔ این پروژه بهینه‌سازی مصرف باتری است. این پروژه نه‌تنها سیستم‌عامل را ازلحاظ مصرف باتری بهینه‌تر می‌کند، بلکه ابزاری برای مدیریت و نظارت بهتر بر مصرف باتری در اختیار کاربران و برنامه‌نویسان قرار می‌دهد. حالت Power Saver با کاهش سرعت پردازنده و فرکانس صفحهٔ نمایش، در مواقع ضروری در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کند.

l-art-project-volta

پک گسترش اندروید، یک بستهٔ ویژهٔ نرم‌افزاری است که به بازی‌سازان امکان می‌دهد بازی‌هایی باکیفیت PC برای اندروید بسازند.

HealthKit در iOS 8 تمام اطلاعات سلامتی شمارا از دستگاه‌های مربوطه مثل مچ‌بندهای تناسب‌اندام دریافت کرده و یکجا ذخیره می‌کنند.

Google Fit در اندروید شامل یکسری بستهٔ نرم‌افزاری است که به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد بهتر از ابزارهای هوشمند تناسب‌اندام استفاده بکنند.

کدام به‌روزرسانی مهم‌تر است؟

امسال هم اپل و هم گوگل یک نمایش حسابی راه انداختند و از قابلیت‌های زیادی پرده‌برداری کردند. تمرکز اپل در برطرف کردن کمبودها و تمرکز گوگل بر تغییر ظاهر قدیمی اندروید بود. هردو سیستم‌عامل دارای ظاهری بهتر از قبل و هوشمندتر از همیشه هستند. اکنون هردو سیستم‌عامل قابلیت پردازش ۶۴ بیت دارند. Android L دارای انیمیشن‌های زیبا و متنوع است و در عوض iOS 8 ژست‌های لمسی کارآمد و قدرتمندی دارد. هر دو سیستم‌عامل دارای قابلیت هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف هستند.

البته نکته‌ای که باید توجه داشته باشیم این است که خیلی از ما هم‌اکنون از سیستم‌عاملی که استفاده می‌کنیم راضی هستیم. لذا از آن به‌روزرسانی بیشتر استقبال می‌کنیم که تنوعی در ظاهر سیستم‌عامل ایجاد کرده و آن را از حالت همیشگی‌اش خارج کند. به همین دلیل شاید Android L بتواند با استقبال بهتری از جانب کاربران روبرو شود.

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

کسانی که توهم خاص و عجیبی دارند: ما از ستاره‌های دیگر آمده‌ایم و فرازمینی هستیم! پدیده Starseed

ممکن است خیلی احمقانه به نظر برسد. اما افرادی هستند که معتقدند از سایر سیارات به زمین آمده‌اند تا به شفای سیاره زمین کمک کنند و بشریت را به «عصر طلایی» هدایت کنند و به دوره‌ای از خوشبختی، شکوفایی و موفقیت برسانند!جستجوی اینترنتی این…

واقعیت دگرگون: اگر استالین یا تزارها به سبک هنر شوروری یا روس‌ها، ساختمان‌های مهم دنیا را می‌ساختند!

هنر شوروری و روس‌ها و البته خلاقیت‌ها و ظرافت‌ها و جزئیات خودش را دارد. اما در این بین ساختمان‌های زمخت عظیم زیادی هم توسط آنها ساخته شده که بیشتر ابهت و پیشتازی و قدرت را می‌خواستند بنمایانند.حالا تصور کنید که ساختمان‌های مهم دنیا را…

اگر عاشق یک فیلم بودید و با بودجه کافی یک اتاق خوب در سبک و سیاق آن فیلم می‌ساختید

ما اگر خیلی عاشق یک فیلمی باشیمِ پوستری چاپ می‌کنیم و بالای سرمان می‌زنیم و هر روز نگاهی به آن می‌اندازیم یا مقاله‌ای در موردش می‌نویسم.اما فراتر از آن اگر قرار بود، اتاق خواب یا اتاق هتلی به سبک یک فیلم بسازیمِ چطور از آب درمی‌آمد.…

گالری- تصاویر تبلیغاتی خودروهای ایمپریال کرایسلر در سال‌های 1969 تا 1973

ما بیشتر این عکس‌ها را در فیلم‌ها و کارتون‌ها دیده‌ایم و راستش تعجب می‌کنیم که زمانی خودروی کرایسلر با این طول و عرض و طراحی تولید می‌شد.ایمپریال برند خودروهای لوکس کرایسلر در بازه زمانی سال‌های 1955 تا 1975 و نیز در بازه زمانی سال‌های…

باز هم نمونه‌هایی از معماری بد که آنقدر جلب توجه کرده‌اند که شهره اینترنت شده‌اند!

طراحی بد داریم تا طراحی بد. شاید پشت برخی از اینها اصلا طراحی‌ای هم در کار نبوده و همه چیز بداهه پیش رفته است یا حاصل اخنتلاف مهندس طراح داخلی و خارجی و کارفرمایی بوده که فکر می‌کرده همه چیز را می‌داند یا شاید هم دستور کارفرمایی بوده که…

بهترین کتاب های علمی تخیلی برای پرورش تخیل شما |۶۴ اثر خواندنی

تهیه فهرستی از آثار علمی تخیلی که در ایران ترجمه و منتشر شده باشند و محبوب باشند، دشوار است. کلا وقتی فهرست می‌کنیم هدف ما ترغیب خواننده به بیشتر خواندن است و نه اینکه ادعا کنیم چیز کاملی درست کرده‌ایم.پس این شما و شماری از محبوب‌ترین…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /
15 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  قطعاً Android L بخاطر تغییرات زیاد در ظاهرش وسوسه‌انگیزتر خواهد بود.

 2. بابک می گوید

  به نظر من آی او اس بهتره چون آندروید دست هر شرکتی میوفته توش دوباره کلی تغییر میدن هر کی ندونه نمی تونه دو تا آندروید مشابه رو از هم تشخیص بده مخصوصا بعضی شرکتا که اصلا آندروید رو شخم می زنن …
  اسم نمی برم ریا میشه …

  1. Majid6670 می گوید

   اونی که سیستم عامل شناس باشه اندروید و iOS رو فرقشو میذاره. همچنین حالیش میشه اندروید، اندوریده! گرچه به کل سفارشی شده باشه. اندورید سفارشی شده سامسونگ بی شک بهترین نوع اندروید هست. با امکانات بسیار و زیبایی تمام. با اندورید گوشی های LG و SONY و همچنین اندروید خام سر و کله زدم و رسیدم به اینکه راحت ترین و کاربردی ترین اندروید، اندورید سامسونگ هست.

   1. بشیر می گوید

    اگر با HTC Sense 6.0 کار نکردید امتحان کنید. به نظر من بهترینه. خیلی از سامسونگ روان تر و زیباتره تنها مزیت سامسونگ شاید در دسترس تر بودن تنظیمات باشه اما باز HTC بهتره!

    1. danial می گوید

     من از HTC Sense 6.0 استفاده کردم! واقعا خیلی معرکست! به همه پیشنهاد می کنم حتما یه بار ازش استفاده کنید!

   2. فرشاد می گوید

    گرچه خودم از اندروید خالص استفاده میکنم ولی تاچ‌ویز سامسونگ رو خیلی دوس دارم و همیشه به دیگران توصیه کردم (:

    سنس htc البته به نظرم در رتبه دومه ولی سونی… حرفشم نزن!

   3. lynx می گوید

    میدونید تاچویز سنگینترین رابط کاربری هست با کلی نرم افزار بدرد نخور، در حالی که سنس کار آمد ترین رابط و تایم اسکیپ (البته اگه هنوز اسمش این باشه) نزدیک ترین تجربه به اندروید وانیل رو ارایه میده.

  2. A.a می گوید

   سنس htc خیلی زیبا و روان و ساده و دوست داشتنی و کلاسیک و … میباشد. بااینکه من از سنس4 استفاده میکنم ببین 6 چیه!

 3. ali می گوید

  آقای دکتر آیا نکسوس ۷ مدل ۲۰۱۲ این آپدیت را دریافت خواهد کرد. آندروید l

 4. محمدرضا می گوید

  ما که دوستدار windows phone هستیم.

 5. سهیل می گوید

  آی او اس پایداری خیلی بیشتری داره، امن تر و سبک تر هست. طراحی یکپارچه، ساده و حساب شده تری داره. هر اپی جایگاه خاص خودش را داره و آزادی و باز بودن فدای امنیت نشده. من بدون هیچ شکی آی او اس را پیشنهاد می دم.

  1. کوروش می گوید

   این پایداری بیشتر آی.او.اس یک افسانه است که هنوز توی ذهن طرفدارانش زنده ست. نظر شما رو به این دو مرجع معتبر جلب میکنم:
   http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2455622,00.asp

   http://www.techradar.com/news/software/applications/ios-apps-said-to-crash-more-than-twice-as-often-as-android-apps-1238219

   آزادی و باز بودن اپ ها برای خیلی ها مزیت است و در نسخه آخر آی.او.اس هم این قابلیت کم کم داره از اندروید کپی میشه و اپ ها امکان ارجاع و اشتراک گذاری بین یکدیگر رو دارن. اگر امنیت برای شما مهمه بهتره دیگه از آی.او.اس استفاده نکنید! (با منطق خودتون)

 6. رضا می گوید

  سلام دکتر جان
  می خواستم برای خبرنامه وبلاگم عکس بزارم، تو کدوم قسمت feedburner.google.com باید وارد بشم
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

 7. Behnam می گوید

  وقتش رسیده مایکروسافت یکبار هم که شده دست از لجاجت برداره و وینفون را تغییر بدهد، نه که فقط امکاناتش را اضافه کنه. باید محیط کاربری را به دسکتاپ نزدیکتر کنه و حتا ویندوز را متن باز کنه.

 8. محمدمهدی عظیمی می گوید

  ایده پاپ آپ تماس تلفنی رو که تماس تلفنی بالای صفحه نمایش ظاهر میشه رو من دو سال پیش برای اچ تی سی ارسال کردم، حتی یه انیمیشن هم برای این قابلیت ساخته بودم اما نادیده گرفته شد. جالب اینجاس که الان به عنوان یکی از قابلیت های کلیدی اندروید جدید شناخته شده. ایده های دیگری هم داشتم که خیلی زودتر از اینکه در آی او اس و اندروید استفاده بشه من روشون کار کردم، اما نتونستم به جایی ارائه بدم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5