چطور به سادگی و به سرعت بفهمیم کدام اپلیکیشن‌های آی‌فون ما، دیگر به‌روز نمی‌شوند و با به‌روزرسانی به iOS 11 احتمالا خواهند مرد؟

0

آیا تا به حال آی‌فون یا آی‌پد خودتان را به iOS 10.3 ارتقا نداده‌اید؟

شاید ابزار جدیدی که اپل در این نسخه گنجانده، انگیزه‌ای بشود تا ارتقا را انجام بدهید.

اپل در این نسخه از iOS‌ ابزاری قرار داده که به شما می‌گوید کدام اپلیکیشن‌های نصب‌شده، ۶۴ بیتی نیستند.

iOS 11 از حدود شش ماه دیگر به صورت عمومی عرضه خواهد شد و در آن زمان به احتمال زیاد اپلیکیشن‌های قدیمی که از سال ۲۰۱۵ به این طرف، به‌روز نشده‌اند، دیگر توسط اپل پشتیبانی نشوند. به عبارتی کلیه اپلیکیشن‌هایی که ۶۴ بیتی اجرا نشوند، دیگر مهجور خواهند ماند.

نخستین آی‌فون ۶۴ بیتی، آی‌فون ۵S بود که در سپتامبر سال ۲۰۱۳ رونمایی شد. از سال ۲۰۱۵ هم اپل اجبار کرد که اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌ها تازه حتما باید ۶۴ بیتی اجرا شوند، در غیر این صورت اپل آنها را تأیید نمی‌کرد.

برای استفاده از ابزار جدید باید به این مسیر بروید:

Settings > General > About > Applications

همان طور که گفتم در اینجا اپلیکیشن‌هایی که ۶۴ بیتی نیستند به شما نمایش داده می‌شوند.

بیشتر این اپلیکیشن‌ها البته اپ‌های گیم قدیمی هستند که توسعه‌دهندگان آنها به خاطر اینکه دیگر از نظر مالی جذاب نیستند، اقدام به‌ به‌روزرسانی آنها نمی‌کنند.

کاربرانی که هنوز نسخه قدیمی اپ‌ها را دارند، در صورتی که نسخه تازه آنها ارائه شده باشد، تشویق می‌شوند که به‌روزرسانی کنند، اما اگر خود اپ به‌روزرسانی جدیدی نداشته باشد، ممکن است دیگر نتوانند این اپ‌ها را اجرا کنند.

برآورد می‌شود که ۱۸۷ هزار اپ که تاریخ ورودشان به آی‌تونز پیش‌تر از سپتامبر سال ۲۰۱۳ بوده، جزو اپ‌های متروک بشوند. بر این تعداد باید اپ‌هایی بین سپتامبر ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ای را افزود که ۶۴ بیتی نیستند.

البته اپل هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که با عرضه عمومی iOS 11، اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی هم خواهند مرد. اما توصیه کرده که کاربران با توسعه‌دهندگان اپ‌های قدیمی مورد علاقه تماس بگیرند، بلکه این اپ‌ها به‌روزرسانی شوند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.