شوخی خطرناک با دارندگان آیفون

9

wavegaga-700x420

این روزها باعرضهٔ iPhone 6 و ارائهٔ به‌روزرسانی iOS 8 برای دارندگان مدل‌های پیشین آیفون، فضا برای علاقه‌مندان و دارندگان محصولات اپل بسیار داغ و هیجانی است. برخی افراد با سوءاستفاده از این فضا و هیجان کاربران، یک تصویر تبلیغاتی گمراه‌کننده در شبکهٔ اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته‌اند، مبنی بر اینکه می‌توان با ماکروویو آیفون را شارژ کرد! مواظب باشید گمراه نشوید چون این کار نه‌تنها می‌تواند باعث نابودی دستگاه شود، بلکه خطر انفجار و آتش‌سوزی نیز در پی آن وجود دارد.

wave

این تبلیغ که قابلیت شارژ با ماکروویو را آخرین و بزرگ‌ترین قابلیت iOS 8‌ معرفی می‌کند، طبیعی و گمراه‌کننده ساخته‌شده است. به‌گونه‌ای که بسیاری از کاربران ممکن است فکر کنند واقعاً این تبلیغ از جانب اپل ساخته‌شده است. استفادهٔ به‌جا از فونت‌ها و تصاویر، علامت کپی‌رایت و لوگوی اپل می‌تواند باعث گمراهی کاربران بشود. علاوه بر این باوجود قابلیت شارژ بی‌سیم توسط امواج در برخی دستگاه‌ها، این قابلیت نیز به نظر افراد بی‌اطلاع، غیرممکن به نظر نمی‌رسد.

نام این قابلیت دروغین Wave گذاشته‌شده و تبلیغ آن می‌گوید درصورتی‌که آیفون خود را به iOS 8 ارتقا داده باشید، می‌توانید آن را با هر دستگاه ماکروویو شارژ کنید. کافی است آیفون را به مدت ۶۰ ثانیه درون ماکروویو باقدرت ۷۰۰ وات یا ۷۰ ثانیه درون ماکروویو باقدرت ۸۰۰ وات قرار دهید. جالبی این تبلیغ اینجا است که توصیهٔ ایمنی هم دارد. می‌گوید نباید بیشتر از ۳۰۰ ثانیه آیفون را درون ماکروویو قرار دهید.

منبع

 
9 نظرات
 1. اشکواری می گوید

  این لینک سابقه و چگونگی بوجود آمدن این تبلیغ را نشان میدهد.

  http://cheezburger.com/316165

 2. خشايار می گوید

  حسود هاى اندروید و وینفونى!
  این کار دیگه واقعا زیاده رویه! هر چیزى یک حدى داره!

  1. علی می گوید

   گوینده هرکی باشه شنونده باید عاقل باشه

  2. علی می گوید

   شنونده باید عاقل باشه!
   این فقط خلاقیت یک عده رو در سار کار گذاشتن مردم نشون میده

  3. کوروش می گوید

   چشم بسته غیب گفتی یا علم غیب داشتی؟! اتفاقا حسود اونیه که چند سال حسرت کشیده تا یه آیفون با صفحه بزرگ داشته باشه، و باز هم باید چند سال حسرت بکشه چون گوشی های اندرویدی شارژ بیسیم دارن ولی آیفون باید با این شایعه ها و سرکار گذاشتن ها روزگار سپری کنه!

 3. امین می گوید

  خواسته iSheep بودن رو به نمایش بذاره…

  1. فرشاد می گوید

   دقیقن منم داشتم به همین فکر میکردم! عده‌ای از فن‌های اپل که ممکنه کورکورانه و تعصبی دنباله‌روی اپل شده باشند، ممکنه واقن گول این شایعه رو بخورند و تاوان اون رو هم پس بدن!

 4. نیما می گوید

  مردم جوگیر احتمالا چندتا آیفون ترکوندن تاحالا!

 5. Fatemeh می گوید

  Vaghean ke….
  Kheili jaleb bood
  Che chizaei be zehneshoon mirese

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.