رپورتاژ: چگونه در ایران مدارک لینوکس حرفه ای در زمینه مدیریت سرور بگیریم و در آزمون‌های بین‌المللی مربوطه شرکت کنیم؟

4

در دوره و زمانه‌ای هستیم که حتی در سطح جهانی همه از رکود می‌نالند، بسیاری از حرفه‌ها به خاطر ورود فناوری، محو شده‌اند و برخی هم سودآوری سابق خود را از دست داده‌اند. با این همه، به صورت متناقض، بازار برای متخصصان برخی رشته‌ها در حال پررونق شدن است، مثلا Gartner برآورد می‌کند که در طی سال ۲۰۱۵ بازار برای مشاغلی مثل مدیریت سیستم‌ها و زیرساختارهای مبتنی بر فناوری ابری، نزدیک به ۵۰ درصد بیشتر شود.

در این میان در داخل کشور هم به خاطر تحریم‌هایی که به ایران تحمیل شده است، بسیاری از سازمان‌ها تازه متوجه اهمیت کوچ به سیستم‌های لینوکسی و متن‌باز شده‌اند.

پس می‌بینید که داشتن یک مدرک معتبر در زمینه لینوکس از جمله مدرک LPI (مدارک لینوکس حرفه ای در زمینه مدیریت سرورهای لینوکس) می‌تواند بسیار در زندگی شما مفید واقع شود. این را هم در نظر داشته باشید که مدرک lpic-2، آنقدر اعتبار دارد که برای مثال کشور استرالیا هنگام بررسی مدارک متقاضیان مهاجرت، آن را به عنوان یک مدرک تخصصی قبول می‌کند.

گرچه در بسیاری موارد، اخذ مدارک قابل قبول بین‌المللی در ایران هم برای خودش در حکم معضلی شده است، اما خوشبختانه یکی از معدود مدارکی که در ایران بدون مشکل بین‌المللی می‌توان گرفت، مدرک LPI است.

«شرکت داده بران امین سیوک» یکی از چهار نمایندگی موجود در این زمینه و تنها نماینده غیر تهرانی است.

شرکت سیوک، علاوه بر برگزاری آزمون و برگزاری کلاسهای مرتبط در زمینه مشاوره/اجرا/پشتیبانی در استفاده و کوچ به نرم افزارهای آزاد /متن باز و سیستم عامل لینوکس فعالیت می‌کند.

مدارک در چهار سطح LEC و LPIC-1 و LPIC-2 و LPIC-3 ارائه می‌شوند.

12-29-2014 3-57-49 PM

خوشبختانه  موسسه LPI در زمینه توزیع لینوکس بی طرف است و امکان کار با اکثر توزیع‌های مطرح لینوکس وجود دارد.

آموزش و آمادگی آزمون زیر نظر مدرسان رسمی انجام می‌شود و در جریان آن سرفصل‌های رسمی به صورت جامع در زمینه  Linux System Administrator تدریس می‌شوند.

12-29-2014 3-58-10 PM

نمایندگی «سیوک» یک نمایندگی رسمی LPI است (+) و آزمون‌های LPI به صورت رسمی در خود مؤسسه برگزار می‌شوند.

در اینجا می‌توانید با مدارک آشنا شوید. راهنمای شرکت در آزمون را هم در اینجا بخوانید.

 
4 نظرات
 1. دانیال بهزادی می گوید

  البته باید به عنوان یک توسعه‌دهنده‌ی سیستم‌های گنو/لینوکسی این نکته را متذکّر شوم که در زمینه‌های مرتبط با گنو/لینوکس، داشتن یا نداشتن مدرک تأثیری در انتخاب یا عدم انتخاب فرد ندارد و تنها تخصّص و مهارت فرد و هم‌چنین حضور وی در اجتماعات مربوطه تضمین کننده‌ی جایگاه شغلی وی است. گذشته از آن که بسیاری چنین مدارکی را از پایه قبول هم ندارند…

 2. سپهر می گوید

  خیلی خوبه که چنین موسسات آموزشی خارج از تهران وجود دارد

 3. علی نعمتی شهاب می گوید

  خیلی خوب هست که همچنین مدارکی رو شرکتها توی ایران ارائه می دن

 4. علیرضا می گوید

  البته مدارکی که فرمودید صرفا برای مدیریت سروری نیست و نسخه های کاربری هم دارند !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.