تقابل آی‌فون و اندروید در نقاط مختلف دنیا

6

مارتین اولتوف دست به کار جالبی زده است و برای اینکه دریابد که در کدام نقاط دنیا از آی‌فون یا گوشی‌های اندرویدی بیشتر استفاده می‌شود، سایتی درست کرده است که با مراجعه با آن می‌توان توییت‌های انجام شده با آی‌فون یا اندروید را روی نقشه دید.

در این نقشه، توییت‌های اندرویدی با رنگ آبی و توییت‌های آی‌فونی با رنگ سرخ مشخص هستند.

بر این اساس آمریکا، انگلیس و ژاپن بیشتر متمایل به آی‌فون هستند، در صورتی که آمریکا جنوبی، اسپانیا و اندونزی بیشتر متمایل به گوشی‌های اندرویدی هستند.

در خاورمیانه، در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، استفاده از آی‌فون محسوس است. در مورد ایران به خاطر در دسترس نبودن توییتر، مسلما بر اساس این اینفوگرافی نمی‌توان ابراز نظر کرد، اما خب در مقابل هر آی‌فون، شاید چند ده گوشی اندرویدی در میان دوستان خود می‌بینیم.

12-25-2014 11-23-14 AM

 
6 نظرات
 1. ایلا می گوید

  دکتر جان تبریک میگم بالاخره بخش آرشیو درست شد همین الان با نا امیدی بازش کردم در کمال تعجب دیدم درسته!!!خیلی ممنوووووون اما در مورد این مطلب جالبه که واسه ایران چیزی به اون صورت ثبت نشده. خیلی کم فقط چندتا نقطه خیلی کوچیک هست دور و بر تهران و دو تا هم جنوب کشور

 2. محمد می گوید

  قربون خدا برم … ایران خواب خواب؟

 3. مهدیر می گوید

  خیلی جالبه، آمریکای شمالی تقریباً همشون آیفون دارن.

  1. کوروش می گوید

   البته طبق آمار چندین مرجع معتبر از جمله Kentar World Panel تعداد اندرویدی ها در همه این کشورها بیشتر از آیفون است و آمار جهانی هم حدود ۸۰ به ۱۲ درصد به نفع اندروید است.
   اینجا هم فقط آمار توییت ها و کاربران توییتر است و بطور کلی قابل تعمیم نیست. مثلا در آمریکا کاربران اندروید حداقل ۶۰ درصد از کل کاربران اسمارت فونها هستند، اما این نقشه شما را به اشتباه انداخته است.

 4. Infinite می گوید

  سایت جالبی بود. ممنون!
  به تصویر زیر توجه کنید…کنجکاوم بدونم این شخص فرستنده توییت از کدام مکان داره این کار رو میکنه…
  http://www.uploadax.ir/images/ump7k9pe8tvvzc3y8l9.png

 5. همایون می گوید

  جالب بود سپاس
  در مورد تیتر البته صحیح تر می بود مینوشتیئ تقابل آی او اس در مقابل اندروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.