زندگینامه اوا براون، -همراه و همسر هیتلر- به مناسبت زادروز او

0

اوا براون، زنی که اغلب به عنوان معشوقه و همسر نهایی آدولف هیتلر به تصویر کشیده می‌شود، یکی از مرموزترین چهره‌های رایش سوم باقی مانده است. با وجود نزدیکی او به هیتلر، زندگی و انگیزه‌های براون در هاله‌ای از رمز و راز و گمانه‌زنی‌ها باقی مانده است. از آغاز فروتنانه او تا رابطه جنجالی او با هیتلر، داستان زندگی او دریچه‌ای منحصر به فرد به درون رژیم نازی ارائه می‌دهد.

آغاز زندگی و پیشینه

اوا آنا پائولا براون در 6 فوریه 1912 در مونیخ آلمان متولد شد و فرزند وسط از میان سه دختر بود. پدرش فردریش براون معلم مدرسه و مادرش فرانزیسکا کرونبرگر خیاط بود. ایوا که در مونیخ بزرگ شد، دوران کودکی نسبتاً معمولی را تجربه کرد، به مدرسه می‌رفت و در فعالیت‌های معمول زمان خود شرکت می‌کرد.

به عنوان یک زن جوان، اوا به عکاسی علاقه پیدا کرد، علاقه‌ای که بعداً با رابطه او با هیتلر منجر شد. او به عنوان دستیار در استودیوی هاینریش هافمن، عکاس رسمی حزب نازی کار کرد، جایی که سرانجام در سال 1929 با هیتلر آشنا شد و به یک داستان عاشقانه انجامید.

رابطه با هیتلر

رابطه اوا براون با آدولف هیتلر رابطه‌ای پنهانی و پارادوکس بود. در حالی که هیتلر تصویری از ریاضت سخت و فداکاری به آرمان سیاسی خود را به نمایش می‌گذاشت، او همچنین زندگی خصوصی خود را داشت. با این حال، رابطه آن‌ها تا مدت زیادی از دید عموم پنهان ماند، زیرا هیتلر می‌ترسید که تصویر او را به‌عنوان رهبر معصوم حزب نازی که با دقت بنا شده بود، تضعیف کند.

هیتلر علیرغم نزدیکی با اوا، اورا از امور سیاسی خود دور نگه داشت و ترجیح داد از او در برابر جنبه‌های تاریک رژیم خود محافظت کند. اوا در حالی که در رویداد‌های اجتماعی شرکت می‌کرد و با هیتلر در خلوتگاه کوهستانی او، برگوف، وقت می‌گذراند، تا حد زیادی از دایره درونی قدرت نازی‌ها منزوی مانده بود. این انزوا به گمانه زنی‌ها درباره ماهیت واقعی رابطه آن‌ها و نقش اوا در رژیم دامن زد.

اوا براون

 

اوا براون و دایره درونی

در حالی که اوا براون مستقیماً در دسیسه‌های سیاسی حزب نازی دخالت نداشت، روابط خود را با برخی از برجسته‌ترین چهره‌های آن حفظ کرد. او با مقامات بلندپایه‌ای مانند ژوزف گوبلز و هرمان گورینگ آشنا بود و در کنار آن‌ها در اجتماعات و رویداد‌ها شرکت می‌کرد. با این حال، موقعیت او به عنوان همراه هیتلر، او را به حاشیه قدرت تنزل داد و نفوذ کمی در حلقه داخلی رژیم داشت.

علیرغم دخالت محدود او در سیاست، حضور اوا در زندگی هیتلر ثابت بود و در میان هرج و مرج جنگ و نسل کشی، حس عادی بودن را برای او به ارمغان می‌آورد. او  حمایت عاطفی ارائه می‌داد و در مواقع استرس و بلاتکلیفی به عنوان یکی از افراد معتمد عمل کرد. با این حال، وفاداری او به هیتلر و آرمان نازی‌ها موضوع بحث در میان مورخان بوده است و برخی میزان همدستی او در جنایات رژیم را زیر سوال می‌برند.

زندگی در سایه رایش سوم

با ادامه جنگ جهانی دوم، زندگی اوا براون در سایه رایش سوم ادامه یافت. در حالی که هیتلر جاه طلبی‌های نظامی خود را دنبال می‌کرد و سیاست‌های آزار و اذیت و نسل کشی را اجرا می‌کرد، ایوا تا حد زیادی از واقعیت‌های جنگ دور ماند. او بیشتر وقت خود را در Berghof، پناهگاه کوهستانی هیتلر در کوه‌های آلپ باواریا گذراند، جایی که به سرگرمی‌های خود در عکاسی و فیلم می‌پرداخت.

علیرغم رویداد‌های پر فراز و نشیب که در اطراف او رخ می‌داد، اوا در زندگی شخصی خود، میزبانی گردهمایی با دوستان و انجام فعالیت‌های اوقات فراغت، احساس عادی بودن را حفظ کرد. با این حال، ارتباط او با هیتلر و رژیم نازی، سایه‌ای طولانی بر شهرت او انداخت و با پیشرفت جنگ، او به طور فزاینده‌ای از جهان خارج منزوی شد.

اوا براون

ازدواج و روز‌های پایانی

در روز‌های پایانی جنگ، هنگامی که نیرو‌های متفقین به برلین نزدیک شدند، اوا براون ثابت قدم در کنار هیتلر باقی ماند. در 29‌آوریل 1945، این زوج در یک مراسم عجولانه در Führerbunker، پناهگاه زیرزمینی هیتلر در برلین ازدواج کردند. روز بعد، با ورود نیرو‌های شوروی به شهر، هیتلر و اوا خودکشی کردند و مرگ را به تسلیم ترجیح دادند.

اجساد آن‌ها توسط سربازان شوروی در 2 می‌1945 کشف شد و با عجله در خارج از پناهگاه سوزانده شد. شرایط دقیق مرگ اوا براون همچنان نامشخص است.

در سال‌های پس از پایان جنگ جهانی دوم، نقش اوا براون موضوع بحث‌های زیادی بوده است. در حالی که برخی تلاش کرده‌اند او را به عنوان یک تماشاگر ساده لوح و بی گناه نشان دهند، برخی دیگر استدلال کرده‌اند که او به دلیل ارتباطش با هیتلر در جنایات رژیم نازی شریک بوده است. حقیقت، احتمالاً جایی در این بین است.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

چرا بعضی‌ها وقتی پا به سن می‌گذارند جذاب می‌شوند یا دست‌کم کمتر زشت به نظر می‌رسند؟ عکس‌های قدیمی…

خب، این هم بحثی است که نمی‌دانم شما تا حالا در موردش با کسی صحبت کرده‌اید یا خیر. برخی در جوانی واقعا چهره یا قامت غیرقابل تحملی دارند. مثلا زیاد زمخت هستند، بینی یا فک یا گوش‌های بزرگ دارند. تناسب چهره ندارند. کلا جزو زیباروها به حساب…

تبدیل شخصیت‌های انیمیشن‌های و کارتون‌ها به نمونه‌های انسانی شبیه به آنها

در انیمیشن‌ها ما حیوانات را دارای شخصیت انسانی می‌کنیم، رخت و لباس به تنشان می‌کنیم، آنها را صاحب جامعه و شهر می‌کنیم و رفتارهای انسانی را به آنها منتسب می‌کنیم.اما تصور کنید که در کاری معکوس، این شخصیت‌های کارتونی را می‌توانستیم به…

تخیل: تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی از زمین بازدید می‌کرد و در اینستاگرام پست به سبک…

ما نمی‌دانیم که هیچ وقت بیگانگانی که می‌گویند اینقدر وجودشان محتمل است، از زمین بازدید خواهند کرد یا آیا آشکارا رخ خواهند نمود یا نه.فعلا در حد داستان‌های علمی تخیلی به قضیه نگاه می‌کنیم.اما تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی…

هنرمندی با این تصاویر جالب پیش چشم ما مجسم کرده که اگر 10 بنای تاریخی و اسطوره‌ای معروف، سالم و…

یکی از جالب‌ترین چیز‌ها در مورد مطالعه تاریخ، یادگیری چیز‌های شگفت‌انگیزی است که نیاکان ما ایجاد کرده‌اند. اما برخی از یادگارهای آنها از بین رفته‌اند و فقط ویرانه‌های آنها باقی هستند و در مواردی همین ویرانه‌ها هم نیستند و فقط توصیف‌های متنی…

تصور شاهان صفوی بر اساس شرح متنی جهانگردان و افراد شاخصی که آنها را دیده و توصیف کرده‌اند

در حساب توییتر Cavid Ağa شاهان صفوی را بر اساس نوشته‌های قدیم به دقت و به صورت گرافیکی و چشم‌نوازی تصور شده‌اند.(توضیحات از ویکی پدیا) شاه اسماعیل بنا به نوشته‌های جیووانی ماریا دلی آنجیوللوشاه اسماعیل یکم (۱۷ ژوئیهٔ ۱۴۸۷ – ۲۳ مه…

دو اینفلوئنسر سفر در واقع با یک تلویزیون ساده، سفر جعل می‌کردند و هیچ خبری از عکس واقعی در محیط…

دو عکاس به نام مانوئل بختر و و مانوئل رومز رام تصاویر خیره کننده‌ای خلق کردند که آنها را در حال پیاده‌روی در برف، کمپینگ در کوه‌ها و پرواز با هواپیما به سوی مقصدی دور نشان می‌دهد. اما در واقع آنها از در هنگام ثبت همه این عکس‌ها از اتاق…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.