CES 2015: بازی‌های واقعیت مجازی ، واقعی‌تر می‌شوند

1

شاید بتوان سال ۲۰۱۵ را سال واقعیت مجازی دانست. Razer هم حتماً با این نظر موافق است و اثبات این مدعا را می‌توان در ارائه پلتفرم جدید این شرکت به نام OSVR plus پیدا کرد. یک هدبند واقعیت مجازی که از امکانات و ویژگی‌های جدیدی استفاده می‌کند.

Razer برای اینکه بتواند حضور قدرتمندتری در عرصه واقعیت مجازی داشته باشد. اکوسیستم (Open-Source Virtual Reality (OSVR  را توسعه داده است. همچنین Razer از OSVR Hacker Dev Kit نیز پشتیبانی خواهد کرد، یک دیوایس واقعیت مجازی که امکان برنامه‌نویسی برای سایر ابزارهای مرتبط با این فناوری را ایجاد می‌کند.

این پلتفرم به اغلب توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا بتوانند در سیستم‌عامل‌های مختلف، چون اندروید، ویندوز و لینوکس، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مرتبط با فناوری واقعیت مجازی را توسعه دهند.

OSVR در حال حاضر به‌صورت محدودی برای توسعه‌دهندگان ارائه‌شده است و در انتهای سال ۲۰۱۵ به‌صورت عمومی در دسترس خواهد بود.

razer-osvr-front-580-90

Razer با حس‌گرهای حرکتی به نام  Hydra  که سال گذشته آن‌ها را ارائه کرد حضور خود در دنیای واقعیت مجازی را تثبیت کرد، اما این شرکت در این میان بی‌کار ننشسته است و محصولاتی جدید، ازجمله نمایشگر هدبندی جدیدی را ارائه کرده است تا در صنعت واقعیت مجازی حضور جدی‌تری داشته باشد.

همچنین سخت‌افزار OSVR Hacker Dev Kit به گونه ای طراحی شده است تا هم مقرون به صرفه باشد و هم  به‌صورت متن‌باز ارائه‌شده تا توسعه‌دهندگان را تشویق کند تا از مزایای این برنامه استفاده کنند. برای اینکه توسعه نرم‌افزار را از این هم ساده‌تر کنند، OSVR HDK توانسته است میزان ابیراهی اپتیکی را به کمتر از ۱۳ درصد برساند. همچنین در حال حاضر هر شخصی می‌تواند فایل‌های سه‌بعدی را دانلود کند و عینک واقعیت مجازی خود را بسازد.

همچنین شتاب سنج، ژیروسکوپ و قطب‌نما نیز به کمک شما خواهد آمد. علاوه بر آن‌ها از یک پورت USB 3 خارجی هم می‌توانید برای اتصال ابزارهای اضافی به آن استفاده کنید که این علاوه بر دو پورت USB 3 داخلی است که برای اتصال سخت‌افزارهای داخلی دستگاه استفاده خواهند شد.

نمایشگر هدبند OSVR، یک نمایشگر ۵.۵ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ FHD و همچنین ۶۰ fps و ۴۰۱ppi چگالی پیکسلی است. همچنین یک ماسک قابل جابجایی نیز برای جابجایی نمایشگر با تلفن همراه در آن وجود دارد. درست مشابه با Samsung Gear VR تنظیمات مستقلی را برای کار بدون عینک باید در نظر بگیرید به این معنی که می‌توانید برای دیدن بهتر، قطعات اپتیکی را بیشتر به چشمان خود نزدیک کنید.

در حال حاضر  این هدبند واقعیت مجازی تنها در ایالات‌متحده و از ژوئن ۲۰۱۵ باقیمت ۱۹۹ دلار روانه بازار خواهد شد.

منبع: +

 
1 نظر
  1. امید می گوید

    با ورود بازیکن های جدید در این بخش امیدوارم شاهد کاهش قیمت هم باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.