۴۰۰ مگابیت؛ سریع‌ترین شبکه ۴G اروپا در ورزشگاه ومبلی لندن

5

این هفته، اپراتور مخابراتی EE انگلیس سریع‌ترین شبکه موبایل نسل چهارم اروپا را در ورزشگاه ومبلی لندن راه‌اندازی و به نمایش گذاشت. این اپراتور با کمک دو شرکت بزرگ سازنده فناوری‌های LTE در جهان، کوال‌کام و هواوی توانست سرعت انتقال اطلاعات روی شبکه موبایل ۴G را به مرز ۴۰۰ مگابیت بر ثانیه برساند. EE با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید، سعی کرده طیف فرکانسی بیشتری را به خدمت بگیرد که در نهایت موجب افزایش سرعت و پهنای‌باند بیشتر روی امواج رادیویی می‌شود. برای سرویس‌دهی به حجم زیادی از تماشاچیان یک ورزشگاه که می‌خواهند به طور همزمان از شبکه و یک سری آنتن‌های رادیویی استفاده کنند، نیاز به ظرفیت و پهنای‌باند بیشتر هست. اکنون با این سرویس، حاضرین در ورزشگاه بدون تداخل یا کاهش سرعت می‌توانند از خدمات مالتی‌مدیا و سرگرمی آنلاین با کیفیت و دقت تصویر بالا استفاده کنند.

فلوریس کارونیس، مدیر فناوری EE می‌گوید: « در حال حاضر دستگاه‌های هوشمند با انواع سرویس‌های درخواست ویدیوهای فشرده و صدا در همه زمان‌ها فعال هستند. این وضعیت در ورزشگاهی مانند ومبلی لندن حادتر می‌شود و ما با مراحل آزمایشی آن باید مطمئن شویم مشتریان EE می‌توانند یک تجربه کاربری خیلی خوب روی شبکه موبایل برای اکنون و آینده داشته باشند.»

این شرکت سرویس جدید را تا آخر ماه مارس به طور آزمایشی اجرا می‌کند و پس از آن به شبکه جدید ۴G+ ( نامی که خود EE انتخاب کرده است) سوییچ خواهد کرد. در این مرحله، EE دو طیف فرکانسی متعلق به خود را با یکدیگر ترکیب می‌کند تا پهنای‌باند بیشتری برای استفاده از اینترنت فراهم شود و تماشاچیان این استادیوم بتوانند به طور همزمان و آنلاین تصاویر و ویدیوها را استریم و با دیگران به اشتراک بگذارند. روی شبکه موبایل ۴G کنونی حداکثر سرعت به طور اسمی برابر ۳۰۰ مگابیت و به طور عملی برابر ۱۵۰ مگابیت است.

EE یکی از اپراتورهای مخابراتی انگلیس است که به تازگی توانسته ۴G را در سراسر این کشور و حتی در مناطق روستایی بگستراند و در حالی که برای ارائه این سرویس در شهرها با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده ولی اواخر سال گذشته نمونه‌ای از شبکه جدید ۴G+ را در مرکز شهر لندن راه‌اندازی کرد. این اپراتور یکی از گران‌ترین سرویس‌های موبایلی را ارائه می‌دهد اما روی کیفیت و پوشش‌دهی سرویس‌هایش تاکید زیادی دارد. به گزارش موسسه RootMetrics، سرویس‌های اپراتور EE در مقایسه با سه اپراتور معروف دیگر کشور انگلیس (وودافون، O2 و Three) کیفیت بهتری دارند. تنها اپراتور Three می‌تواند سرویس‌های باکیفیت EE را تهدید کند. از نظر سرعت، EE امتیازی برابر ۸۲.۱  دارد و بعد از او اپراتور Three با امتیاز ۷۰.۷، وودافون با ۶۸.۷ امتیاز و O2 با ۶۸ امتیاز قرار دارند.

منبع

 
5 نظرات
 1. عليرضا می گوید

  ۴G یعنی چی؟ بیشتر باید پول بدیم؟ 😀

  1. تیز می گوید

   الکی مثلا لندن میشینی؟

 2. mehdi می گوید

  بیت (Bit)واحد کوچکتر بایت(Byte).
  هر ۸ بیت برابر است با یک بایت.سرعت بر اساس بیت معمولا با Kb و بر اساس بایت با KB نشان داده می شود.
  ۴۰۰ مگا بیت برابر است با ۵۰ مگابایت.

 3. mohsen safilo می گوید

  مرسی

 4. capak می گوید

  ما به ۲ مگا بایت هم راضی هستیم به شرط این که اینقدر تعرفه گرون نداشته باشیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.