با اندروید M آشنا شوید

10

گوگل هفتهٔ گذشته کنفرانسی برگزار کرد و از نسخهٔ جدید اندروید (Android M) رونمایی نمود. آنچه که در این به‌روزرسانی خودنمایی می‌کند، توجه گوگل به ایجاد قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی است که کاربران درخواست کرده‌اند.

android_m_5confrence

در نسخهٔ پیشین، ظاهر اندروید به‌کلی عوض شد و شیوهٔ طراحی Material Design به اندروید راه یافت. ولی در اندروید M تغییرات ظاهری آن‌چنانی به وجود نیامده و به نظر نمی‌رسد به‌اندازهٔ نسخهٔ قبلی توجه کاربران را به خود جلب کند.

نسخهٔ آزمایشی اندروید M هم‌اکنون برای گوشی‌های Nexus 5, Nexus 6 و تبلت Nexus 9 قابل دریافت است ولی توجه داشته باشید که این نسخه هنوز در مرحلهٔ آزمایشی است و تا آمدن نسخهٔ نهایی تغییرات بسیاری در آن به وجود خواهد آمد. اگر اندروید M را بر روی گوشی یا تبلت Nexus خود نصب کردید انتظار نداشته باشید که به‌خوبی و بدون هنگ کردن کار بکند. ویژگی‌های اندروید M به‌اختصار عبارت‌اند از:

 • تغییراتی در ظاهر سیستم‌عامل
 • تنظیم راحت‌تر صدا
 • تم تاریک
 • باز کردن چند برنامه در یک صفحه
 • مدیریت مجوزها
 • پرداخت الکترونیکی با  Android Pay
 • اشتراک مستقیم
 • هوشمندتر شدن  Google Now
 • صرفه‌جویی در مصرف باتری با قابلیت  Doze

تغییرات ظاهری سیستم‌عامل

گوگل در اندروید M می‌خواهد رابط کاربری را بهبود داده و کار با اندروید را لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر بکند. نه اینکه مثل نسخهٔ قبلی، طراحی اندروید را به‌کل متحول کند. با دیدن صفحهٔ قفل، اولین تغییری که متوجه آن می‌شویم جایگزین شدن آیکون تماس با آیکون باز کردن Google Now است. که البته ما ترجیح می‌دهیم همان آیکون تماس مثل گذشته باشد و Google Now نیز با یک دستور صوتی فعال شود. دیگر تغییر صفحهٔ قفل، فونت آن است که نسبت به گذشته کمی درشت‌تر است و نوشته‌ها نیز همه با حروف بزرگ نوشته می‌شوند.

lock-screen-980x957

بزرگ‌ترین تغییری که در ظاهر اندروید M مشاهده خواهید کرد، عمودی شدن صفحهٔ برنامه‌ها است. در نسخه‌های پیشین اندروید، صفحهٔ برنامه‌ها به‌صورت افقی حرکت می‌کرد ولی در اندروید M به‌صورت یکپارچه عمودی حرکت می‌کند. همچنین برنامه‌ها به ترتیب حروف الفبا مرتب‌شده‌اند تا راحت‌تر برنامهٔ موردنظرتان را پیدا کنید. البته گزینهٔ Search نیز برای جستجوی نام برنامه وجود دارد.

gaveta-apps-android-a-baixar

بالای لیست برنامه‌ها، یک گروه از برنامه‌های پراستفاده وجود دارد که هنوز قابل‌ویرایش نیست ولی احتمالاً بر اساس میزان استفاده شما از برنامه‌ها تغییر می‌کند.

apps2-980x865

در تنظیمات، تغییرات متعددی وجود دارد ولی بزرگ‌ترین آن، اضافه شدن عنوان Google به لیست تنظیمات است. پیش‌ازاین تنظیمات برنامه‌های گوگل در برنامهٔ جداگانه‌ای به نام Google Settings بودند که در اندروید M جزو لیست تنظیمات گوشی آمده است.

google-settings-1-980x957

در تنظیمات Google، بیشتر گزینه‌ها همان‌هایی هستند که در Google Settings بودند، به‌جز گزینهٔ Set up nearby devices که جدیداً اضافه‌شده. در این قسمت می‌توانید دستگاه‌های دیگر را با بلوتوث به گوشی خودتان متصل کنید ولی هنوز مطمئن نیستیم که به چه دردی می‌خورد و ظاهراً در این نسخهٔ آزمایشی کار نمی‌کند.

گوگل بالاخره یکی از مشکلات آزاردهندهٔ اندروید را برطرف کرد و دکمه‌های تنظیم صدا را در کنار هم قرارداد. در اندروید L اگر مثلاً در صفحهٔ خانه باشید، تنها می‌توانید صدای زنگ گوشی را کم‌وزیاد کنید. برای تنظیم صدای نوتیفیکیشن‌ها یا صدای بازی باید برنامه‌ای که آن صدا را پخش می‌کند بازکنید و دکمهٔ ولوم را فشار دهید یا اینکه در تنظیمات گوشی به دنبال گزینهٔ تنظیم صدا بگردید.

volume2-980x865

در اندروید M این مشکل برطرف شده و دکمه‌های تنظیم صدا کنار هم قرارگرفته‌اند. تنها کافی است فلش کنار آن را بزنید تا دیگر گزینه‌های بازشوند.

بازگشت تم تاریک

مدتی است که تم سفید بر محیط سیستم‌عامل اندروید و برنامه‌ها حکمرانی می‌کند. درصورتی‌که در شب نگاه کردن به تم تاریک راحت‌تر است و نمایشگرهای AMOLED نیز با تاریک بودن صفحه باتری کمتری مصرف می‌کنند. بسیاری از کاربران نیز تم تاریک را بیشتر از تم روشن دوست دارند.

theme-980x576

در نسخهٔ آزمایشی اندروید M در تنظیمات Developer Options گزینهٔ Theme وجود دارد که سه گزینهٔ تاریک، روشن و خودکار را در اختیار شما می‌گذارد. اگر گزینهٔ خودکار را انتخاب کنید، احتمالاً در شب یا درجاهایی که نور محیط کم است، تم تاریک به‌صورت خودکار انتخاب می‌شود. لازم به ذکر است انتخاب تم فعلاً به تنظیمات اندروید محدود می‌شود و برنامه‌ها و دیگر قسمت‌های سیستم‌عامل به همان رنگ قبلی‌شان خواهند ماند.

ویرایش گزینه‌های تنظیمات سریع

در تنظیمات Developer Options در اندروید M گزینه‌ای به نام System UI Tuner وجود دارد. شاید در نگاه اول نتوان از نامش حدس زد که چکار می‌کند ولی با فعال کردن آن گزینه‌ای برای ویرایش آیکون‌های تنظیمات سریع ظاهر می‌شود.

uituner

با این گزینه می‌توانید جای آیکون‌های Quick Settings را عوض کنید، موارد اضافه را حذف یا موارد جدید را به آن اضافه کنید.

برنامه‌ها از شما اجازه می‌گیرند

برای اکثر کاربران اهمیت ندارد که یک برنامه چه مجوزهایی دارد و از کدام‌یک از قابلیت‌های گوشی استفاده می‌کند. شاید حتی ندانند که یک برنامه برای استفاده از قابلیت‌های سیستم‌عامل مثل اتصال به اینترنت، ارسال پیام و … اجازه می‌گیرد و بدون توجه به محتوای مجوزها، آن برنامه را نصب می‌کنند. همین مسئله یک کمبود امنیتی است که به‌موجب آن برنامه‌های مخرب می‌توانند از قابلیت‌های گوشی بدون اطلاع کاربر، سوءاستفاده بکنند.

در نسخه‌های پیشین اندروید، وقتی برنامه‌ای را نصب می‌کنید، لیست مجوزهای درخواستی آن برنامه به نمایش درمی‌آید و شما تنها دو گزینه دارید. یا با همهٔ آن‌ها موافقت کرده و برنامه را نصب می‌کنید یا اصلاً از نصب برنامه منصرف می‌شوید.

permissions

اما در اندروید M سیستم مجوزها مشابه iOS بازطراحی شده تا هر موقع برنامه‌ای نیاز داشت از قابلیت خاصی از سیستم‌عامل استفاده بکند، اجازهٔ آن را از شما بگیرد. مثلاً اگر واتس اپ می‌خواهد صدای شمارا ضبط کند، اول باید اجازه بدهید که از میکروفون استفاده کند.

در تنظیمات اندروید M نیز می‌توانید مجوزهای برنامه‌ها را مدیریت کنید. در قسمت App permissions مجوزها در گروه‌های ساده نشان داده‌شده‌اند. هرکدام را که بازکنید، برنامه‌هایی که از آن مجوز استفاده می‌کنند را نشان می‌دهد.

apps-set-5-980x865

در تنظیمات مربوط به هر برنامه نیز گزینهٔ Permissions وجود دارد که در آن تمام مجوزهای درخواستی آن برنامه لیست شده‌اند و می‌توانید هرکدام را جداگانه فعال یا غیرفعال کنید.

البته لازم به ذکر است که اگر به برنامه‌های کنونی مجوزهای درخواستی‌شان را ندهید شاید اصلاً کار نکنند. در آینده سازندگان نرم‌افزارها باید در برنامه‌هایشان در نظر بگیرند که اگر کاربر فلان مجوز را به برنامه نداد، چه اتفاقی بیفتد.

وقتی در نسخه‌های قبلی اندروید وارد تنظیمات برنامه‌ها می‌شدیم با سه گروه Running, Downloaded و All مواجه می‌شدیم که کمی گیج کننده بود. در اندروید M این بخش بسیار ساده شده و همه‌ی برنامه‌ها در یک گروه قرار دارند. ولی در عین حال ابزارهای بسیار قوی برای مدیریت برنامه‌ها به وجود آمده که مدیریت مجوزها از آن جمله است.

app-set1-980x957

اطلاعات زیر انگشتان شما

Google Now دستیار صوتی اندروید است که به‌صورت هوشمند در کارها کمکتان می‌کند و قرارهای ملاقات، زمان رسیدن تا محل کار، رستوران‌های نزدیک و … را به شما یادآوری می‌کند. این برنامه در اندروید M به قابلیتی به نام Now On Tap مجهز خواهد شد که آن را بسیار قوی‌تر و هوشمندتر از گذشته می‌کند.

Now On Tap به‌طور هوشمند متوجه می‌شود که به چه چیزی بر روی صفحه نگاه می‌کنید و چه سؤالی ممکن است در مورد آن داشته باشید. حال کافی است دکمهٔ خانه را چند ثانیه نگه‌دارید تا Google Now در نیمی از صفحه باز شود و به آن سؤال پاسخ دهد.

برای مثال فرض کنید با دوستتان در حال چت هستید و او پیشنهاد می‌دهد که شب به رستوران Reposado بروید. شما نمی‌دانید این رستوران کجاست و کیفیت آن چگونه است. علاوه بر این باید بدانید که امشب غذای موردعلاقهٔ شمارا دارد یا نه؟

پیش‌ازاین برای یافتن این اطلاعات مرورگر را باز می‌کردید و در اینترنت به دنبال نام رستوران می‌گشتید. ولی باقابلیت Now On Tap‌ تنها کافی است دکمهٔ خانه را نگه‌دارید تا Google Now به‌صورت هوشمند تشخیص بدهد که در مورد چه صحبت می‌کنید و اطلاعات رستوران را نشان بدهد. حتی گزینه‌هایی برای نمایش بر روی نقشه و تماس با رستوران وجود دارد تا به راحت‌ترین شکل اطلاعات موردنیازتان را به دست آورید.

google-now-on-tap-restaurant-100589010-large.idge

در مثالی دیگر فرض کنید دوستتان در چت از شما می‌خواهد امشب برای دیدن Tomorrowland به سینما بروید. ولی شما هیچ‌چیزی در مورد این فیلم نمی‌دانید. کافی است دکمهٔ خانه را نگه‌دارید تا Google Now بازشده و اطلاعاتی در مورد این فیلم مثل تصویر آن، نقد و بررسی و امتیاز آن فیلم در سایت IMDB، پخش Trailer در یوتیوب و دیگر لینک‌ها را در مورد آن نمایش دهد، بدون اینکه هیچ عبارتی را در کادر جستجو وارد کرده باشید.

google-now-on-tap-movie-100589009-large.idge

یا مثلاً در نرم‌افزار Foursquare یک مکان دیدنی پیدا می‌کنید که دوست دارید ازآنجا دیدن کنید. ولی نمی‌دانید که چقدر با محل کنونی شما فاصله دارد. کافی است دکمهٔ خانه را نگه‌دارید تا Google Now باز شود و در جستجوی صوتی بگویید «چقدر تا اینجا فاصله دارد؟»

expla

بااینکه نام آن مکان را نیاورده‌اید، ولی Google Now‌ به‌طور هوشمند متوجه می‌شود که در Foursquare در حال بررسی چه چیزی هستید و فاصلهٔ شما تا آنجا را درون نقشه نمایش می‌دهد.

گوگل در کنفرانس Google I/O طرز کار Now On Tap را نمایش داد ولی این قابلیت در نسخهٔ آزمایشی اندروید M که هم‌اکنون عرضه‌شده کار نمی‌کند.

ممکن است فکر کنید بررسی دائمی اطلاعات توسط گوگل، حریم خصوصی کاربران را به خطر می‌اندازد ولی گوگل اعلام کرده که قابلیت Now On Tap تنها وقتی اطلاعات روی صفحه را بررسی می‌کند که دکمهٔ خانه نگه‌داشته شده باشد و Now On Tap نیز به‌صورت خودکار غیرفعال است. مگر اینکه کاربر از عمد آن را فعال کند و با پذیرش شرایطش از آن استفاده کند.

وقتی شما می‌خوابید، گوشی نیز می‌خوابد

امروزه اگر در یک به‌روزرسانی اندروید،‌ مصرف باتری کاهش نیابد، نمی‌توان آن را به‌روزرسانی نامید. گوگل این دفعه هم ما را ناامید نکرد و یک ویژگی جالب در اندروید قرار داد که مصرف باتری را در زمان استفاده نکردن از گوشی بسیار کاهش می‌دهد.

در اندروید M اگر ساعت‌ها گوشی را روی میز رها کرده باشید، سنسورها تشخیص می‌دهند و گوشی وارد حالتی به نام Dozing می‌شود. کارایی گوشی در این حالت کم می‌شود و فقط برنامه‌های مهم مثل آلارم و پیام به صورت عادی به کارشان ادامه می‌دهند.

Screen-Shot-05-28-15-at-08.03-PM-001

گوگل می‌گوید این قابلیت را روی دستگاه‌های Nexus که تست کرده، مصرف باتری نسبت به اندروید L به نصف کاهش‌یافته است.

اندروید M‌ از USB نوع C‌ نیز پشتیبانی می‌کند که جریان برق بیشتری برای شارژ گوشی انتقال می‌دهد. علاوه بر این قابلیتی در اندروید M‌ وجود دارد که با یک گوشی یا تبلت، دستگاه دیگری را شارژ کنید. یعنی گوشی یا تبلت شما تبدیل به پاور بانک می‌شود.

شناسایی اثرانگشت و پرداخت الکترونیکی

سازندگانی که می‌خواهند سنسور اثرانگشت برای گوشی‌هایشان بگذارند، از این به بعد کارشان راحت‌تر خواهد بود. چون گوگل زحمت برنامه‌نویسی آن را کشیده و پشتیبانی از سنسور اثرانگشت را درون اندروید M قرار داده است. به همین خاطر منتظر هستیم گوشی‌ها و تبلت‌های بیشتری در آینده به سنسور اثرانگشت مجهز شوند.

Android Pay سرویس جدید پرداخت الکترونیکی گوگل در اندروید M است که با Apple Pay رقابت کرده و کاستی‌های سرویس‌های پیشین پرداخت گوگل مثل Google Wallet را برطرف می‌کند.

androidpay

گوگل برای راه‌اندازی Android Pay با ۷۰۰ هزار فروشگاه قرارداد دارد. تنها کافی است قفل گوشی را بازکنید و گوشی را نزدیک دستگاه مخصوص پرداخت در فروشگاه ببرید تا پرداخت صورت بگیرد. گوگل همچنین اعلام کرده که برای تضمین ایمنی پرداخت، یک شماره کارت مجازی ایجادشده و شماره کارت واقعی هیچ‌گاه به فروشگاه داده نمی‌شود.

اجرای چند برنامه در یک صفحه

سال‌ها است که استفاده از تبلت‌ها و گوشی‌هایی با صفحهٔ نمایش بزرگ بین مردم رایج شده ولی اندروید هنوز از قابلیت نمایش چند برنامه در یک صفحه پشتیبانی نمی‌کند. در این مدت کاربران زیادی از گوگل درخواست کرده‌اند که چنین قابلیتی در اندروید ایجاد کند و ظاهراً در اندروید M شاهد آن خواهیم بود.

multiwindow (4)

قابلیت Multi-window در اندروید M در مراحل ابتدایی است و حتی در مرحله‌ای نیست که گزینه‌ای برای فعال کردن آن وجود داشته باشد. برای فعال کردن Multi-window باید طبق دستورالعمل این لینک، فایل build.prop را دست‌کاری بکنید تا گزینهٔ مربوطه در تنظیمات Developer Options ظاهر شود.

multiwindow (3)

این قابلیت در اکثر مواقع کار نمی‌کند و دیدن آن تنها ما را امیدوار می‌کند که گوگل آن را تا نسخهٔ نهایی اندروید M کامل کند.

Multi-window صفحه را به چهار قسمت تقسیم می‌کند به صورتی که می‌توانید ۲، ۳ یا ۴ برنامه را همزمان بر روی صفحه اجرا کنید.

multiwindow (1)

برای مشخص کردن مکان هر برنامه نیز باید از منوی برنامه‌های اخیر استفاده کنید.

multiwindow (2)

اشتراک مستقیم

تاکنون با منوی Share می‌توانستیم عکس، پیام و … را از یک نرم‌افزار به نرم‌افزار دیگر بفرستیم. برای مثال از نرم‌افزار واتس اپ به وایبر می‌فرستیم و سپس درون وایبر مشخص می‌کنیم که گیرندهٔ این پیام کیست.

nexus2cee_direct-share-screen

در اندروید M یک پله جلوتر رفته و می‌توانیم مخاطبین درون نرم‌افزارها را مستقیماً انتخاب کنیم.

این قابلیت که Direct Share‌ نام دارد برای افرادی که تصاویر و پیام‌های زیادی را با دیگر مخاطبین و گروه‌ها به اشتراک می‌گذارند، در وقت و تعداد مراحلی که باید طی شود صرفه‌جویی می‌کند.

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

برآورد میزان موفقیت قرارهای عاشقانه زوج‌ها با هوش مصنوعی و اندازه‌‌گیری میزان همسانی پاسخ‌های سیستم…

در حین یک قرار آشنایی پاسخ‌های فیزیولوژیکی دو نفر حین گفتگو و دیدار با هم هماهنگ می‌شود، این پدیده‌ای است که از آن با نام همسانی فیزیولوژیکی یاد می‌شود. درجه این همگامی با تعامل در مکالمه و کیفیت همکاری همبستگی دارد و بنابراین می‌تواند…

درخت‌هایی که با شیواترین زبان می‌گویند: می‌خواهم زنده بمانم!

درخت‌ها از ۳۷۰ میلیون سال پیش بر روی کره زمین بوده‌اند و گرچه ما انسان‌ها با همه امکانات خود سعی در از بین بردن آنها داریم، آنها تا جایی که می‌توانند مقاومت می‌کنند. برآورد می‌شود که روی زمین علیرغم همه جفاهایی که ما به طبیعت وارد…

موجودات شگفت انگیزی که اکنون منقرض شده‌اند: بقایای باورنکردنی آنها از گذشته‌های طولانی

مادر طبیعت هرگز دست از شگفت زده کردن ما بر نمی‌دارد و در طول میلیون‌ها سال موجودات باورنکردنی، از ظریف گرفته تا خشن زایش کرده است. وقتی تاریخ جانداران را مرور می‌کنیم، حشرات به اندازه یک انسان، خزندگان با ابعاد بزرگ، و جوندگان با شاخ …

وقتی هم عاشق کارت باشی و هم خلاق، نتیجه‌اش می‌شود این عکس‌هایی که می‌بینید

تا حالا عاشق شده‌اید؟ همه چیز دنیا را زیبا می‌بینید، احساس گرما و سرمای زیاد در تابستان یا زمستان نمی‌کنید و مشتقل از زمان، در زمان سیر می‌کنید. حالا اگر این عشق به کارتان باشد و از خلاقیت بهره خوبی برده باشید، نتایج کارتان زیبا می‌شود.…

واکسن گارداسیل چیست؟ چه وقت و چه کسانی باید آن را تزریق کنند؟

گارداسیل واکسنی است که به محافظت در برابر انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) کمک می‌کند، که یک عفونت شایع مقاربتی است که می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مختلف از جمله زگیل تناسلی و برخی از انواع سرطان شود. این واکسن برای جلوگیری از…

جورج اسپنسر میلت: مرگ دردناک به خاطر فرار از بوسیده شدن!

جورج اسپنسر میلت یک پسر ۱۵ ساله که در ساختمان متروپولیتن لایف نیویورک در سال ۱۹۰۹ کار دفتری می‌کرد. در پانزدهمین سالگرد تولدش، همکاران زنش او را مسخره کردند و تظاهر کردند که در نظر دارند که برای هر سال زندگییک بار او ببوسند. میلت به شوخی از…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

10 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  عالیه! مخصوصاً امکان مدیریت نوتیفیکیشن‌ها!

 2. siamak gol می گوید

  من تازه به ۵ آپدیت کردم….
  کوووو تا ۶ بیاد !!
  اما…
  چیزی که همیشه تو مخمه.. شلوغیه ناتیفیکیشن بارِ..
  تو تمام سیستم عاملا هست…..اخه من چه نیازی دارم مدام انتن دهی گوشیم رو چک کنم!!

  1. نئو می گوید

   چه نکته‌ی خوبی بیان کردید. درسته کاملا، میشه مثلا هر وقت سیگنال آنتن قطع شد گوشی به شخص هشدار بده، اینطوری لازم نیست تمام وقت آنتن‌دهی گوشی تو ناتیفیکیشن بار باشه.

 3. بابک می گوید

  اندروید فایده نداره…چه فایده m بیاد ولی باید کلی پول گوشی بدی تا بتونی ازش استفاده کنی چون آپدیتش به این زودیا وایه گوشی قدیمی تر نمیاد…با خریدن یه آیفون جدید قشنگ ۳ سال میتونی رو آپدیتاش حساب کنی

  1. محمود می گوید

   توی ایفون چه فایده که با هر اپدیت فقط گوشیهای سطح بالا بهتر میشن
   بقیش بدتر و کندتر

  2. سروش می گوید

   قاعدتا قیمت گوشی نکسوس کمتر از آیفونه و زمانی هم که نسخه جدیدی میاد، می تونید اندرویدتون رو آپدیت کنید.

 4. حسن می گوید

  امکانات خوب و بهینه شده بیشتر…ولی مثلا پرداخت با اثر انگشت میتونه خوب باشه…باتشکر

 5. یحیی می گوید

  ظارها لالی‌پاپ عمر و محبوبیت چندانی نداشت.

 6. rezaorg می گوید

  کسی نمی دونه ۵ و خورده ایی ه یا شیش ه

 7. mehdi می گوید

  قابلیت سیوینگ باتریش خیلی لازم و جالب !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5