سامسونگ با ایده کامیون‌های شفاف در پی ایمنی راه‌ها است

4

در سال ۲۰۰۹، یک کارگاه طراحی روسی این ایده را مطرح کرد که می‌توان برای ایمنی جاده‌ها، یک دوربین در جلوی کامیون‌های بزرگ آهسته‌رو گذاشت و تصویر این دوربین را در نمایشگرهای بزرگ پشت کامیون‌ها نمایش داد. به این ترتیب خودروهای پشتی به درستی درمی‌یابند که چه زمانی برای سبقت گرفتن ایمن است و خود را به خطر نمی‌اندازند.

و حالا سامسونگ نمونه اولیه چنین کامپیون‌ها را تولید کرده است. در این کامیون‌ها در قسمت پشت، چهار نمایشگر قرار داده شده است که مجموع آنها، یک تصویر واحد را که به صورت وایرلس از دوربین جلودریافت می‌شوند، نمایش داده می‌شود.

این کامیون در انتظار دریافت مجوز از مراجع قانونی برای ورود به بازار است، اما به نظر نمی‌رسد که ساخت آن، فعلا مقرون به صرفه باشد. گرچه دوربین مورد نیاز، نسبتا ارزان است، تما نمایشگرها هزینه زیادی می‌طلبند. البته مشکلات فنی مثل بازتاب نور از سطح این نمایشگرها هم باید حل شود.

6-22-2015 10-16-05 AM

شاید راه حل بهتر، سیستمی باشد که در آن اطلاعات ترافیک از یک خودرو به خودروهای مجاور منتقل می‌شود، این سیستم به اختصار V2V نام دارد و سال بعد در آمریکا رونمایی خواهد شد. به این ترتیب اطلاعاتی مثل موقعیت، جهت و سرعت یک خودرو به خودروها مجاور مخابره می‌شود.

   
4 نظرات
 1. حسین می گوید

  ها اینو دیشب دیدم… ایده جالبیه… اینم ویدئوش:
  ۹gag.tv/p/aKAp1x/samsung-road-safety?ref=fbl9

 2. mehdi می گوید

  با در نظر گرفتن بالا بودن قیمت کامیون،قیمت این تجهیزات روی قیمت کلی تأثیر چندانی ندارد.

 3. armin می گوید

  ایده جالبیه!
  ولی تو این عکس ماشین سفیده دیده نمیشه که

  1. مجتبی می گوید

   آره دوربین باید یه جا بالاتر باشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.