با اینستاگرام، انگیزه لازم برای یک دوره دشوار مطالعه درسی جدی را در خود ایجاد کنید! چگونه؟!

3

شبکه‌های اجتماعی با خاصیت اعتیادآور خود، در نگاه اول باعث اتلاف وقت و دور شدن از شرایط مطالعه و آزمون‌های سرنوشت‌ساز می‌شوند. اما راست‌اش را بخواهید همه چیز به کاربری خاص ما بستگی دارد.

در اینستاگرام، اگر شما به صورت هوشمندانه اکانت‌های منتخب را دنبال کنید، محیط اینستاگرام می‌تواند بهترین مشوق شما برای آماده شدن ذهنی برای آزمون‌ها باشد.

اما چگونه؟

من این نسخه اینستاگرامی را به شما تجویز می‌کنم.

۱- یک اکانت جدید اینستاگرام برای خود باز کنید. بهتر است که به خودتان قول بدهید که در مدت آمادگی برای امتحان فقط از همین اکانت استفاده خواهید کرد.

۲- از کلیدواژه جادویی study استفاده کنید! اگر این کلیدواژه را جستجو کنید، تعداد زیادی اکانت خیلی جالب اینستاگرام را پیدا خواهید کرد که موضوعشان آماده‌سازی برای آزمون‌های و یادداشت‌برداری‌های ابتکاری و زیبا است.

۳- اما چرا دنبال کردن این اکانت‌ها می‌تواند به آماده‌سازی ذهنی شما کمک کند؟
بیشتر ماها انگیزه رقابت را داریم، اما بعضی وقت‌ها در زندگی شرایطی پیش می‌آید که از محیطهای آموزشی دور می‌افتیم. مثلا چند سال مشغول کاری می‌شویم و بعد قصد ادامه تحصیل می‌کنیم. در این شرایط یکی از بهترین چیزها برای افزایش انگیزه درونی این است که بتوانید هر روز افرادی در پیرامون خود ببینید که مثل شما در حال مطالعه‌اند.
این افراد به صورت ناخودآگاه به شما یادآوری می‌کنند که شما تنها آدمی روی کره زمین نیستید که از وقت آزاد و خواب‌اش می‌زند تا مطالعه کند!

از سوی دیگر بعضی از عکس‌هایی که از یادداشت‌ها برداشته شده است، از دو نظر دیگر به شما کمک می‌کند: الف- اینکه آماده شدن برای یک آزمون و مطالعه، الزاما یک شکنجه نیست و می‌تواند لذت‌بخش هم باشد. ب- با شیوه‌های یادداشت‌برداری نوین هم آشنا می‌شوید. البته بهتر است زیاد خودتان را درگیر زیبایی یادداشت‌برداری نکنید  به فایده عملی و کارایی یاداشت‌ها و خلاصه‌برداری‌هاتان توجه کنید. اما هیچ عیبی ندارد که یادداشت‌هاتان کاملا خوانا و از نظر بصری هم جذاب باشد.

12-5-2016-6-38-55-pm

12-5-2016-6-38-42-pm

12-5-2016-6-38-30-pm

12-5-2016-6-38-19-pm

12-5-2016-6-37-52-pm

 
3 نظرات
  1. مرتضی می گوید

    نکته ظریفی بود دکتر..حتما امتحان می کنم…تشکر از شما

  2. واحد می گوید

    دکترجان مقاله عالی بود، ممنون بابت طرز فکر مثبت و متفاوت و همچنین اشتراک گذاری ♥

  3. میثم می گوید

    از مطلب عالی شما تشکر میکنم. این نشان دهنده اوج فرهیختگی جناب عالی است که با پست های اینچنینی باعث ارتقاء انگیزه در هر کسی که طالب علم است می شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.