کلینیک‌های پزشکی آینده که امروزه علمی-تخیلی می‌نمایند، این شکلی خواهند بود!

1

به تازگی یک شرکت نوگام یا استارت‌آپ که مقر آن در سانفرانسیسکو است، چکیده تصورات‌اش را از کلینیک‌های و مطب‌های پزشکی آینده در تصاویری خلاصه کرده است و بر این اساس فضاهای شیکی را تصور کرده است که پر از گجت‌های هوشمند هستند و به یاری هوش مصنوعی اداره می‌شوند، گویی که شما در یک اپل استور گام برمی‌دارید و نه در یک مطب سنتی پزشکی.

نام این شرکت فوروارد است و همان طور که از نامش برمی‌آید، اهداف جاه‌طلبانه‌ای در سر دارد. این شرکت فعلا روی دسترسی نامحدود به منابع پزشکی در ازای پرداخت یک وجه اشتراک ماهانه کار می‌کند.

تصور کنید که وارد یک کلینیک پزشکی فوروارد شده‌اید، شما باید فرم پذیرش را با یک آی‌پد پر کنید، بعد با یک اسکنر سه‌بعدی، همه بدنتان اسکن شود و اطلاعات زیست‌سنجی شما اندازه‌گیری شود.

1-18-2017 6-39-13 PM

اطاق معاینه اما به واسطه وجود یک صفحه نمایش لمسی بزرگ، تخیلی‌تر می‌نماید. در اینجا پزشکی می‌تواند روی این صفحه اطلاعات پزشکی را مرور کند. هوش مصنوعی در این جریان همراه شما و پزشک است و به تناسب شرایط شما و حرف‌هایی که پزشک می‌زند، یادداشت و اطلاعات و تصاویری را نمایش می‌دهد و پزشک از طریق آن به صورت عینی، می‌تواند طرح‌های درمانی را به شما نشان بدهد.

1-18-2017 6-39-36 PM 1-18-2017 6-39-23 PM

فوروارد هم‌اکنون در حال تکمیل سیستم هوش مصنوعی خود است و در عین حال روی ابزارهایی مانند گوشی پزشکی دیجیتال وایرلس کار می‌کند! گوشی‌ای که از روی لباس هم می‌تواند ضربان قلب بیمار را شناسایی کند. وسیله دیگری که فوروارد روی آن کار می‌کند، یک لامپ فروسرخ است که با آن وریدها به آسانی مشخص می‌شوند و کار خونگیری و رگ‌گیری از بیمارها آسان می‌شود.

فوروارد روی سامانه‌ای کار می‌کند که در ان اعضا، ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته به پرسنل پزشکی برای پاسخ به سؤالات خود دسترسی داشته باشند.

1-18-2017 6-39-03 PM 1-18-2017 6-38-52 PM

فوروارد می‌کوشد به جای سیستم اقتصاد و مالی پزشکی و سلامت که در آن شما، تنها به هنگام بیماری به نزد پزشک می‌روید و ویزیت می‌پردازید، یک مبلغ ماهیانه مستمر از شما دریافت کند و بر روی پیشگیری از بیمارهای و نه درمان آنها تمرکز کند.

هزینه ماهانه فوروارد هم ارزان نیست: چیزی حدود ۱۴۹ دلار در ماه. اما آنها امیدوارند که فناوری این هزینه ماهانه را در آینده پایین بیاورد.

در پایان جالب است با سرمایه‌گذاران عمده فوروارد آشنا شوید: اریک اشمیت، عضو هیئت مدیره گوگل و گرت کمپ، از مؤسسان اوبر و StumbleUpon! با چنین سرمایه‌گذارانی فوروارد حق دارد که جاه‌طلبی کند!

منبع

   
1 نظر
  1. یلدا می گوید

    شبیه سریال pure genius هست!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.