انتشار تصاویر جدید از پنل جلویی سامسونگ گلکسی اس ۸ و جمع‌بندی شنیده‌هایی که در مورد این گوشی داریم

0

گوشی‌های سری S گلکسی سامسونگ، همیشه یکی از پرچم‌دارهای اندرویدی بوده‌اند و علیرغم فاجعه گلکسی نوت‌ها، به نظر می‌رسد که گلکسی اس ۸ باز هم یک پرچم‌دار محبوب باشد.

دست‌کم دو ماهی تا رونمایی از گلکسی اس ۸ فاصله داریم و نخستین تیزر و اطلاعات قطره‌چکانی رسمی در مورد این گوشی را سامسونگ می‌خواهد تازه در نمایشگاه بین‌المللی موبایل بارسلونا ارائه کند که از دو هفته بعد شروع خواهد شد.

اما همین حالا هم میزان اطلاعات ما در مورد گلکسی اس ۸، اصلا محدود نیست.

به تازگی انتشار عکس‌هایی که ادعا می‌شود پنل‌های جلویی گلکسی اس ۸ هستند، بر میزان اطلاعات ما افزوده‌اند:

این تصاویر، شنیده‌های قبلی ما را در مورد اینکه گلکسی اس ۸، دکمه هوم زیر صفحه نمایش را نخواهد داشت، تأیید می‌کنند. به این ترتیب قسمت بیشتری از سطج جلویی گوشی را صفحه نمایش خواهد پوشاند.

گلکسی اس ۸، دو مدل ۵.۸ اینچی و ۶.۲ اینچی خواهد داشت. (در مقایسه با مدل‌های ۵.۱ و ۵.۵ اینچی فعلی گلکسی اس ۷)

به عبارتی اندازه صفحه نمایش گوشی‌های گلکسی حتی از نوت‌ها فعلی هم بیشتر خواهد بود.

سامسونگ البته نتوانسته راه حلی برای حذف محل دوربین جلو، اسکنر عنبیه و اسپیکر جلوی گوشی پیدا کند. پس در قسمت بالایی پنل جلوی گوشی‌های جدید سامسونگ همچنان محلی برای این قسمت‌ها خواهیم داشت.

مسلما تغییرات ظاهری، تنها پیشرفت‌های گلکسی اس ۸ نخواهد بود و سامسونگ از پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۳۵ برای این گوشی استفاده خواهد کرد.

پیشرفت دیگر، استفاده از یک دستیار هوشمند هوش مصنوعی به نام بیکسبای Bixby است. برخی می‌گویند که موتور این دستیار در واقع Viv است که توسط تهیه‌کنندگان سابق سیری توسعه یافته. اما برخی‌ها هم بر این باورند که سامسونگ S Voice خودش را توسعه داده است.

صرف‌نظر از ماهیت بیکسبای باید بگوییم که سامسونگ حتی از نظر سخت‌افزاری هم دکمه‌ای اختصاصی برای آن در یک سوی کیس گوشی اختصاص داده است تا با آن به راحتی احضار شود.

بیکسبای همچنین به خوبی با دوربین گوشی ادغام و هماهنگ شده است، طوری که مثلا می‌توان از آن برای تبدیل عکس به متن یا OCR استفاده کرد.

خوشبختانه سامسونگ مثل اپل جک هدفون را حذف نکرده است. سامسونگ کوشیده در مورد باتری‌های گوشی‌های گلکسی اس ۸، رعایت نکات ایمنی را بکند تا مورد نوت ۷، دوباره تکرار نشود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.