سه ویژگی خوب اندروید O که ای کاش در iOS هم وجود داشت

2

هفته پیش گوگل به روز‌رسانی تازه اندروید O را انجام داد. این به‌روزرسانی شامل پیشرفت‌های و ارتقاهای قابل توجهی است، مثل امکان استریم کردن موسیقی باکیفیت بالا از طریق بلوتوث یا استفاده از طیف رنگ وسیع در اپلیکیشن‌های ثالث.

برخی از این ویژگی‌ها مثال استریم موسیقی باکیفیت بالا از طریق بلوتوپع قبلا در iOS وجود داشت، اما ۳ ویژگی زیر هنوز در iOS وجود ندارند و شاید توضیح آنها باعث شود که برخی از کاربران iOS آرزو کنند که ای کاش اپل هم این ویژگی‌ها را iOS می‌گنجاند.

حالت تصویر در تصویر

گرچه در آی‌پد این قابلیت وجود دارد ، اما اپل هنوز آن را در مورد گوشی‌های خود فعال نکرده است. حالا این ویژگی به اندروید O آمده است.

برخی ممکن است این حالت تصویر در تصویر را بی‌اهمیت بدانند، اما خیلی‌ها هم دوست دارند که مثلا بتوانند وقتیدر حال کار با یک اپلیکیشن هستند، در حاشیه پنجره همین اپ، در پنجره کوچکی بتوانند به تماشای یک ویدئو ادامه بدهند.

مثلا تصور کنید که شما در حال دیدن پخش زنده یک مسابقه فوتبال هستید و در عین حال می‌خواهید که با تلگرام هم کار کنید.

کاربردهای سطح بالاتری مثل تایپ کردن متن یک سخنرانی ویدئویی را هم می‌توان برای این حالت تصویر در تصویر، در نظر گرفت.

اسنوز کردن نوتیف‌ها

تصور کنید که وسط کار، پیامکی برای شما آمده که شما دوست دارید در اولین فرصت، به آن پاسخ بدهید.

در شرایط معمول ممکن است، فشار کاری باعث شود که کلا این پیامک را فراموش کنید. اما اندروید O این امکان را داده که نوتیف را سوایپ کنید و مشخص که می‌خواهید ظرف ۱۵ دقیقه، ۳۰ دقیقه یا یک ساعت، دوباره نوتیف را ببینید و به آن پاسخ بدهید.

این طوری دیگر، نوتیف مهمی را فراموش نمی‌کنید.

کانال‌های نوتیف

قابلیت دیگر اندروید O این است که به کمک آن کاربران می‌توانند نوتیف‌های زیادی را که می‌گیرند در موضوعات مختلف، تقسیم‌بندی کنند، این طوری سر و کله زدن با آنها آسان‌تر می‌شود.

این طوری مثلا شما می‌توانید پیامک‌های عادی و نوتیف‌های پیام‌های شخصی تلگرام و اپ‌های پیام‌رسان دیگر را دسته متفاوتی نسبت به نوتیف‌های گروه‌ها بگذارید و بعدا مرور و واکنش به آنها آسان‌تر می‌شود.

در iOS هنوز هم نوتیف‌ها آن نظم دلخواه را ندارند، به طوری که نوتیف‌ها در فهرستی که بر اساس زمان مرتب شده، به صورت درهم ظاهر می‌شوند و راهی برای سامان دادن مؤثر به آنها وجود ندارد.

منبع

   
2 نظرات
  1. احسان می گوید

    سلام. من به تازگی اندروید گوشی رو به O بروزرسانی کردم. واقعا نسبت به نسخه پیشین بهتر شده. تشکر از توضیحات کامل شما در مورد ویژگی های جدید این بروزرسانی. موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.