بعد از آن همه جار و جنجال ترامپ در مورد تحریم اپل، حالا او یک آی‌فون خریده است!

0

اگر یادتان باشد، سال پیش اپل از آنلاک کردن گوشی یکی از تروریست‌های حادثه سن برناردینو خودداری کرده بود و FBI مدت‌ها برای آنلایک کردن گوشی آی‌فون ۵c این شخص، به زحمت افتاد و از طریق دیگری آن را آنلاک کرد.

متعاقب این قضیه، ترامپ به شدت به اپل تاخت، او که در آن زمان نامزد مقام ریاست‌جمهوری بود، صحبت از تحریم اپل کرده بود. همچنین او مدت‌ها روی اپل فشار آورده بود که کارخانه‌هایش را از چین به آمریکا منتقل کند.

اما حالا بعد از فرو نشستن آن حرف‌های رادیکال قبل از مواجهه عملی ترامپ با الزامات و محدودیت‌های ریاست جمهوری، موضع او نرم شده است. در تازه‌ترین دور این عقب‌نشینی‌ها، حالا صحبت از این شده که او یک آی‌فون خریده است!

شاید بدانید که ترامپ تا مدت‌ها توییت‌های خود را با استفاده از اپلیکیشن توییتر اندروید انجام می‌داد و خیلی‌ها حدس می‌زدند که از یک گوشی قدیمی پنج ساله گلکسی S3 استفاده می‌کند.

اما در هفته‌های اخیر دیگر نشانی از استفاده او از این اپلیکیشن نیست. تا اینکه دو روز پیش «دن اسکاوینو جی آر» -مشاور ارشد ترامپ و مدیر بخش رسانه‌های اجتماعی ریاست جمهوری- رسما اعلام کرد که از چند هفته پیش یک آی‌فون جدید خریده!

مشاوران امنیتی ترامپ بارها به او هشدار داده بودند که نباید از یک گوشی قدیمی و ناامن استفاده کند و او ظاهرا حالا را وضعیت را با خرید آی‌فون بهتر کرده است.

البته همان طور که می‌دانید از نظر متخصصان امنیتی، آی‌فون هم گزینه خوبی برای شخص مهمی مثل رئیس جمهور آمریکا نیست و آنها ترجیح می‌دهند که ترامپ مانند اوباما از یک گوشی معمولی یا فیچر فون استفاده کند، اما ظاهرا ترامپ لجوج‌تر از آن است که تسلیم هشدارهای امنیتی بشود.

فعلا چیزی در مورد مدل گوشی ترامپ گفته نشده، احتمالا او یک آی‌فون ۷ دارد. بعید هم است که یک آی‌فون قرمز رنگ خریده باشد.

البته خرید آی‌فون، حالا که فقط ۶ ماهی تا رونمایی از یک آی‌فون با طراحی جدید و ویژگی‌های نو مانده، شاید منطقی نباشد! باید ببینیم که کار با آی‌فون، ترامپ را گوشی‌باز می‌کند و از این به بعد شاهد تعویض مرتب گوشی توسط او خواهیم بود یا نه.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.