آلمان از نرم‌افزارهای تحلیل صدا، برای تشخیص ملیت واقعی پناهجویان استفاده خواهد کرد

0

در سال 2016، حدود 60 درصد پناهجویانی که به آلمان رفته بودند، اوراق هویتی نداشتند. در فوریه همین سال، وزیر کشور آلمان، پیش‌نویس یک قانون را ارائه داد که بر اساس آن افسران اداره مهاجرت آلمان، حق خواهند داشت برای تأیید ملیت پناهجویان گوشی‌های موبایل و لپ‌تاپ‌های آنها را بررسی کنند که این موضوع نگرانی‌ها را به خاطر نقض حریم خصوصی این آزردگان جنگ‌ها و ناآرامی‌ها برانگیخت.

اما حالا مقامات آلمانی می‌خواهند از فناوری برای حل این مشکل استفاده کنند و از فناوری تحلیل صدا استفاده کنند. این موضوع به صورت آزمایشی از 2 هفته آینده شروع خواهد شد و قرار است در سال 2018 به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار بگیرد.

این نرم‌افزار بر اساس نمونه‌های صوتی قبلی که از افرادی با ملیت‌های گوناگون دارد، می‌تواند با استفاده از لهجه و تکیه‌های خاص آنها رو کلمات، ملیت ادها شده توسط پناهجویان را تأیید یا رد کند. پیش‌تر بانک‌ها و شرکت‌های بیمه از این فناوری به عنوان یکی از ابزارهای تأیید هویتی تلفنی استفاده می‌کردند.

آلمان از سال 1998،‌ از متخصصان زبان‌شناس برای تأیید هویت پناهجویان استفاده می‌کرد. البته خیلی‌ها از الان نگران هستند که میزان دقت این نرم‌افزار دقیقا چقدر می‌تواند باشد و مشخص نیست که آنها همان دقت خبرگان فن را داشته باشند.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.