پاپ فرانسیس در TED سخنرانی کرد

0

پاپ فرانسیس، ۸۰ سال سن دارد، اما بارها نشان داده که کهولت سن و نیز منصب خاص‌اش باعث جدایی او از دنیای فناوری و رسانه‌های روز نشده است و درک درستی از مشکلات روز مردم دارد.

اکانت توییتر او ۱۰ میلیون عضو دارد که در دنیای امروز شبکه‌های اجتماعی با این همه شلوغی و ستاره‌های یک‌شبه، عدد قابل قبولی است.

او تحلیل درستی از شلوغی این روزهای رسانه‌های اجتماعی دارد و سال پیش گفته بود که همه این توییت‌های و سلفی‌های انبوهی که ما می‌گیریم، باعث یک آلودگی و آشفتگی ذهنی می‌شود که ما را از چیزهای واقعا مهم پیرامونمان دور می‌کنند. ما از یادگیری زندگی خردمندانه، تفکر ژرف و عشق‌ورزی بی‌دریغ غافل می‌شویم.

حدود یک سال بود که برخی پاپ را تشویق می‌کردند که از در واتیکان، ویدئویی برای همایش بین‌المللی TED که به تازگی در ونکوور کانادا در حال برگزاری است، ضبط کند.

سرانجام این هماهنگی انجام شد و او ویدئویی با عنوان آینده شما ضبط کرد که در آن حرف‌های جالبی زده است.

او گفت که تجربه سال‌های زندگی‌اش او را به این نتیجه رسانده است که زندگی و وجود هر یک از انسان‌ها به صورت محکمی با دیگر انسان‌ها در هم‌تنیده است. زندگی سراسر تعامل است.

او اشاره کرده است که او پدربزرگ او زمانی مهاجر بوده است و از ایتالیا به آرژانتین آمده است.

پاپ گفت که پیشر‌فت‌های دانش و فناوری چیزهای خوبی هستند، اما این پیشرفت‌ها نباید ما را از توجه به رنج مردم پیرامون ما غافل کنند. ما همان طور که سیارات خیلی دور را کشف می‌کنیم باید به مشکلات مردم پیرامون خود توجه کنیم.

متن کامل سخنرانی پاپ به زبان انگلیسی را می‌توانید در اینجا بخوانید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.