با TPBin، به رایگان مقالات و پایان‌نامه‌ها را جستجو کنید و تمام‌‌متن آنها را دریافت کنید

2

تا وقتی که در اینترنت، دنبال اطلاعات عمومی می‌گردیم، گوگل به تنهایی کافی است. اما فقط به هنگام نیازهای خاص است که متوجه می‌شویم گوگل برای هر نوع جستجویی کافی نیست.

یکی از این زمان‌ها، وقتی است که مشغول نوشتن پایان‌نامه یا مقاله برای انتشار در مجلات هستیم و می‌خواهیم مقالات قبلی را مرور کنیم تا نکته‌ای بر نوشته خود بیفزاییم، متوجه ابتکارات دیگران بشویم و یا ایده‌ای برای توسعه تحقیق خود پیدا کنیم.

یک زمانی تنها راه این کار، جستجو در فیش‌های زیاد کتابخانه‌ها بود، بعد که استفاده از کامپیوتر، معمول شد، شیوه جستجو کمی سریع‌تر و پیشرفته‌تر شد و این بار دانشجوها و محققان می‌توانستند با استفاده از سی‌دی‌ها که حاوی خلاصه تعداد زیادی مقاله بودند، کار جستجو را انجام بدهند و بعد هم که اینترنت آمد و دوره، دوره موتورهای جستجوگر عمومی و تخصصی شد.

تعداد پایگاه‌های داده یا دیتابیس‌های مقالات و پایان‌نامه‌های فرنگی کم نیست، اما اگر شما دنبال یک پایگاه داده عظیم، منظم، به‌روزشونده با یک موتور جستجوی سریع هستید، من پایگاه داده‌های علمی تمام‌متن «تی پی بین» TPBin را به شما پیشنهاد می‌کنم.

با TPBin دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری به کتابخانه‌های بروید، انتظار بکشید و وقت زیادی را تلف کنید. پایگاه داده TPBin هم قابل مقایسه با پایگاه‌های داده محدود برخی از کتابخانه‌های و دانشگاه‌ها نیست.

TPBinبرای همه دانشگاهیان، ژورنالیست‌ها و نیز مردم عادی، مناسب است و مقالاتش را در ۴ دسته بزرگ زیر تقسیم‌بندی کرده است و هر دسته بزرگ را در تعدادی زیردسته، مرتب کرده است:

  • فنی مهندسی و علوم پایه
  • علوم پزشکی
  • علوم زیستی و کشاورزی
  • علوم انسانی و اجتماعی

خب، انتظار دارید که در این قسمت اشاره کنم که برای عضویت یا دانلود مقالات باید هزینه‌ای، هر چند ناچیز بپردازید؟!

خیر، طبق سیاست مدیران TPBin، این سایت برای کاربران همیشه رایگان بوده و خواهد ماند!

در TPBin  علاوه بر مقالات ژورنال‌ها و پایان‌نامه‌ها می‌توانید مطالب کنفرانس‌های منتخب و تقویم آنها را هم مرور کنید.

TPBin دارای یک سیستم جستجوی پیشرفته است که به کمک آن می‌توانید جستجوی خود را دقیق‌تر و متمرکزتر کنید.

خیلی خوب است که TPBin یک وبلاگ خوب هم برای خود دست و پا کرده است.

یکی از چیزهایی که شخصا در TPBin پسندیده‌ام، داشتن خروجی فید اختصاصی برای موضوعات مختلف است. فرضا اگر شما دوست دارید که همیشه تازه‌ترین مقالان اخترفیزیک رو مرور کنید، می‌توانید خروجی فید مقالات این بخش را وارد فیدخوان خود کنید.

برای دسترسی و دانلود مقالات از طریق TPBin باید عضو آن شوید. عضویت و ثبت‌نام در TPBin  هم به صورت معمول و هم با استفاده از حساب کاربری گوگل شما می‌تواند صورت بگیرد.

در ضمن اگر مجله‌ای دارید که در TPBin  هنوز نمایه نشده، می‌توانید با TPBin تماس بگیرید تا این کار صورت بگیرد.

 

 
2 نظرات
  1. sara می گوید

    تفاوت این سایت با sci hub چیه ؟

  2. محمد رضا خانی می گوید

    این وب سایت رو به تمام دوستانی که به دنبال مقاله خاصی هستن پیشنهاد میکنم. هم اطلاعاتش به شدت به روزه، هم پشتیبانی خیلی خوبی داره و هم ظاهر این وب سایت خیلی شکیل و برازنده هست (بر خلاف وب سایت های هم رده، طراحیش شلوغ نیست)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.