فیس‌بوک بخشی از اپلیکیشن خود را به انتشار اخبار داغ، اختصاص داد

0

در دنیای امروز، داشتن توانایی کنترل اخبار، قدرت می‌آورد. این را بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا درک کرده‌اند و هر کدام با بینش و زیرساخت‌ها و فناوری‌هایی که داشته‌اند، به سمت آن رفته‌اند.

در این میان برخی فرصت‌های خوبی را از دست داده‌اند. (مجبورم تکرار کنم که گوگل با محو کردن گوگل ریدر، امکان ساخت یک سامانه انتشار اخبار داغ دستچین‌شده توسط کاربران را برای همیشه از دست داد.)، برخی هم قدر داشته‌های خود را می‌دانند و گام‌های به سوی داشتن این سامانه برمی‌دارند.

اما از فیس‌بوک خبر می‌رسد که این شرکت در اپلیکیشن موبایل خود بخش Trending News را اضافه کرده است.

در این بخش اخباری از خبرگزاری‌ها که توسط کاربران فیس‌بوک لینک داده شده‌اند و کاربران بیشتر با آنها تعامل مثبت کرده‌اند، در پوسته زیبایی نمایش داده می‌شود.

البته اضافه شدن این بخش در اپ اندروید، ممکن است، چند هفته‌ای طول بکشد.

در کنار اخبار نمایش داده شده در این قسمت نظرات دوستان و نیز چهره‌های مشهور در مورد رخداد و موضوع هم نمایش داده می‌شود.

فیس‌بوک همچنین در حال آزمایش این ویژگی است که سه خبر برتر را در بالای فیدهای کاربران اضافه کند.


اپل، گوگل در اپلیکیشن سرچ خود و فیس‌بوک با اقدام اخیر خود، هر یک به نوعی به سمت عرضه اخبار داغ بر اساس ترجیحات کاربران خود رفته‌اند.

اما سؤالی که مطرح است این است که اینها تا چه حد موفق بوده‌اند؟

یعنی آیا واقعا کاربران حس می‌کنند یک منبع قابل اتکای اخبار پردازش‌شده را در هر یک از این سرویس‌ها خواهند داشت؟

اجازه بدهید، من شخصا شک و تردید بسیار خود را ابراز کنم. حدود یک دهه است که من همواره اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گردآورنده خبر را آزمایش می‌کنم.

اما تلاش‌های چند ساله اخیر غول‌های فناوری برای ساختن یک منبع خبری (به یاری الگوریتم‌ها یا سلیقه کاربران) هیچ کدام قانع‌کننده نبوده است و از بُعدهای مختلف مصلا رابط کاربری، جامع بودن اخبار پوشش داده شده، کیفیت اخبار پردازش‌شده و ایجاد جذابیت‌های جانبی، ضعف‌های بسیار زیادی داشته است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.