سونی ویدیو پروژکتورهای ۴K واقعی با قیمت‌هایی ارزان‌تر از بازار معرفی کرد

1

اگر بخواهید یک پروژکتور ۴K واقعی بخرید؛ کار سختی در بازار دارید چون بیشتر ویدیو پروژکتورها به معنای واقعی ۴K نیستند و دقت تصویر ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ پیکسل را به دست نمی‌دهند. شرکت‌ها با استفاده از تکنیک‌های مختلفی سعی می‌کنند رزولوشن پایین‌تری بدهند یا از فناوری‌هایی مانند pixel shifting و Optoma برای جبران کمبود پیکسل‌ها استفاده کنند. همچنین؛ قیمت بسیاری از ویدیوپروژکتورهای ۴K واقعی در بازار قیمت‌های بسیار بالایی برخوردارند.

اما سونی از یک پروژکتور ۴K با دقت تصویر کاملا واقعی  ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ پیکسل در نمایشگاه CEDIA 2017 سان‌دیگو رونمایی کرد. این پروژکتور از فناوری SXRD و HDR استفاده می‌کند ولی در عین حال بسیار ارزان‌قیمت است. ویدیو پروژکتورهای ۴K جدید سونی از ۵ هزار دلار آغاز می‌شوند و تا ۲۵ هزار دلار قیمت دارند که نشان می‌دهد این شرکت روند نزولی قیمتی را برای این دستگاه‌ها در پیش گرفته است. قیمت ویدیو پروژکتور ۵ هزار دلاری سونی حدودا ۵۰ درصد ارزان‌تر از بازار فعلی ویدیوپروژکتورهای ۴K است.

ارزان‌ترین ویدیو پروژکتور ۴K سونی می‌تواند تصاویر سه بعدی روی تلویزیون‌های ۲۰۰ اینچ (حدود ۵ متری) به بالا بیندازد. سیگنال‌های پروژکتور بالاترین نرخ فریم را پشتیبانی می‌کنند تا برای بازی‌های آنلاین و فیلم مناسب باشند. کنتراست تصاویر ۲۰۰,۰۰۰:۱ است و میزان روشنایی آن‌ها ۱۵۰۰ لوکس خواهد بود.

پروژکتورهای جدید سونی در چهار مدل VPL-VW285ES با قیمت ۵ هزار دلار، VPL-VW385ES با قیمت ۸ هزار دلار، VPL-VW675ES با قیمت ۱۵ هزار دلار و VPL-VW885ES به قیمت ۲۵ هزار دلار به بازار عرضه می‌شود. سونی می‌گوید این مدل‌ها به ترتیب وارد بازار می‌شوند و آخرین مدل در ماه مارس سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد. تفاوت این مدل‌ها در ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند ایجاد تصاویر با روشنایی بیشتر با جزییات دقیق‌تر و تاریکی و سایه کمتر است. همچنین؛ کنتراست مدل‌های گران‌قیمت بیشتر است.

ویدیو پروژکتور مدل VPL-VW885ES که قیمتی ۲۵ هزار دلاری دارد؛ تصاویری با روشنایی  ۲۰۰۰ لوکس و کنتراست «بی‌نهایت» واقعی عرضه می‌کند.

 


 
1 نظر
  1. دهقان می گوید

    با سلام
    سوالی داشتم البته زیاد به موضوع مقالتون ربطی نداره ولی می خواستم بپرسم آیا شما تایید می کنید بجای خرید تلویزیون پروژکتور خریداری بشه ؟ یک مقاله خوب معرفی می کنید.
    با تشکر فراوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.