از حالا همه کاربران می‌توانند توییت‌های ۲۸۰ کاراکتری پست کنند

0

توییتر خبر داد از امروز، تمامی کاربران می‌توانند در توییت‌های خود ۲۸۰ کاراکتر استفاده کنند و دیگر محدودیت ۱۴۰ کاراکتری برداشته شده است.

توییتر از ابتدای سپتامبر به صورت آزمایشی، قابلیت توییت ۲۸۰ کاراکتری را برای برخی کاربران فعال کرده بود اما امروز این قابلیت به طور سراسری در دسترس کاربران قرار گرفت. مدت‌ها است که کاربران توییتر خواستار افزایش تعداد کاراکترهای هر توییت شده بودند.

توییتر می‌گوید یکی از دلایل این افزایش تعداد کلمات، اظهارنظر آسان‌تر و راحت‌تر کاربران است. توییتر همیشه به اختصار و کوتاهی پیام معروف بود و یکی از دلایل محبوبیت آن نیز همین محدودیت تعداد کاراکترهای یک توییت بود.

ایجاز و اختصار توییتر

توییتر سال‌های متمادی ترس داشت تعداد کاراکترهای هر توییت را افزایش دهد؛ چون احتمال داشت با دست خودش تنها مزیت‌اش را از بین ببرد. مدیران این شبکه اجتماعی نمی‌خواستند باعث از بین رفتن ایجاز و اختصار توییتر شوند.

افزیش موقتی تعداد کاراکترهای هر توییت برای برخی کاربران برعکس این نظریه را اثبات کرد.

آلیزا روسن، مدیر توییتر دراین‌باره می‌گوید: «ما در ابتدا نگران بودیم که با افزایش ظرفیت توییت‌ها، همه کاربران از این به بعد با کل ظرفیت یعنی ۲۸۰ کاراکتر، توییت کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم ابتدا آن را به‌طور موقت تست کنیم و ببینیم چه بازخوردی خواهیم داشت.»

وی ادامه می‌دهد: «در مدتی که این امکان را به‌طور آزمایشی برای برخی کاربران آزاد کردیم، دیدیم که در کمال تعجب  تنها در ۵ درصد توییت‌ها از بیش از ۱۴۰ حرف استفاده شد و ۲ درصد نیز با بیش از ۱۹۰ حرف پست شد. این دوره آزمایشی باعث شد بدون هیچ نگرانی، تعداد کاراکتر توییت‌های همه کاربران در سراسر دنیا را افزایش دهیم.»

تنها کاربران سه زبان چینی، کره‌ای و ژاپنی نمی‌توانند از این افزایش تعداد کاراکتر در توییتر استفاده کنند؛ چون ساختار زبان این کشورها متفاوت است و محدودیت تعداد کاراکتر به انتقال پیام آسیبی نمی‌زند.

توییتر با این حرکت خود به دنبال ایجاد جذابیت بیشتر در میان مخاطبان‌اش است تا شاید از این رهگذر بتواند وضعیت درآمدی خود را نیز بهبود بدهد.

کاربران توییتر از امروز صبح به شوخی و طعنه از یکدیگر می‌پرسند که با ۱۴۰ کاراکتر اضافی چه باید بکنند؟ سال‌ها است که به توییت‌های یک یا دو خطی عادت کردند و اکنون دو برابر شدن تعداد کاراکترها چه جذابیت جدیدی به این شبکه اجتماعی اضافه می‌کند؟

شما فکر می‌کنید کاربران توییتر با ۲۸۰ کاراکتر چه کارهایی انجام می‌دهند؟

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.