اپل می‌خواهد در سال ۲۰۱۸ آیپدی با Face ID و بدون کلید هوم معرفی کند

1

اپل در حال کار روی یک دستگاه آیپد جدید است که کلید هوم قربانی سیستم Face ID می‌شود. اتفاقی که برای اولین بار در آیفون X رخ داد.

بلومبرگ گزارش داده این آیپد که در اندازه صفحه‌نمایش ۱۰.۵ آیپد پرو است؛ اواخر سال آینده معرفی و عرضه خواهد شد. بلومبرگ معتقد است قلم نوری Apple Pencil نیز در حال توسعه و به‌روزرسانی است تا ویژگی‌های جدیدی را به نمایش بگذارد.

احتمالا همان طراحی آیفون X برای آیپد جدید نیز تکرار می‌شود. یعنی کلید هوم حذف شده و سیستم تشخیص چهره Face ID و طراحی لبه تا لبه جای آن را می‌گیرند. تصور این آیپد می‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد چون شما یک نمایشگر دارید که تمام فضای جلوی آیپد را پر کرده است.

طراحی جدید آیپد پرو ۲۰۱۸

اپل سفارش خرید قاب‌های آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی خود را برای ماه ژوئن به شدت کاهش داده است. این موضوع؛ عرضه یک آیپد جدید با طراحی متفاوت را تقویت می‌کند.

البته بلومبرگ در گزارش خود اشاره به طراحی لبه فوقانی آیپد پرو ۲۰۱۸ اپل نمی‌کند. معلوم نیست همانند آیفون X شاهد یک تورفتگی در صفحه‌نمایش هستیم یا خیر! بلومبرگ این موضوع را نه تایید و نه رد می‌کند.

اپل احتمالا روی آیپد پرو ۲۰۱۸ از پنل نمایشگر اولد استفاده نمی‌کند و هنوز شاهد صفحه‌نمایش ال‌سی‌دی خواهیم بود. محدودیت‌های فنی و مالی اجازه نمی‌دهند اپل پنل اولد آیفون X را برای آیپد بعدی خود استفاده کند و به نسل بعدی فناوری‌های صفحه‌نمایش‌ سوییچ کند.

سامسونگ از نمایشگرهای اولد با دقت تصویر بسیار بالا روی هر دو تبلت اندرویدی گلکسی خود و گلکسی بوک ۱۲ اینچی ویندوزی استفاده می‌کند. این تبلت‌ها هرگز در حدو اندازه آیپدها فروش نمی‌روند. به همین خاطر؛ تصور می‌کنیم سامسونگ نتواند پنل‌های اولد مورد نیاز اپل برای آیپد ۲۰۱۸ را تامین کند.

وقتی سامسونگ نتواند به تعداد کافی پنل‌های اولد بسازد؛ بعید است سازندگان دیگر مطرح بازار مانند ال جی و غیره از پس این کاربرآیند. اپل هم به خاطر این محدودیت ترجیح می‌دهد هنوز از پنل‌های ال‌سی‌دی سود ببرد.

جزییات بیشتری درباره آیپد ۲۰۱۸ اپل در دسترس نیست. هنوز نمی‌دانیم این آیپد از بدنه شیشه‌ای ساخته شده یا مجهز به شارژ بی‌سیم است یا خیر؟ آیا اپل می‌خواهد آیپد جدید را ضدآب بسازد؟

بلومبرگ در گزارش خود اشاره می‌کند که شاید تا پاییز ۲۰۱۸ شاهد معرفی این آیپد جدید نباشیم. چون فرآیند بازطراحی و تعبیه سیستم Face ID زمان‌بر و چالش‌انگیز است و اپل باید بسیاری مسایل را رفع کند. دقیقا مانند آیفون X که با تاخیر زمانی نسبت به روال معمول اپل وارد بازار شد.

منبع

   
1 نظر
  1. باربد می گوید

    به نظرم این سایت اسمش باید به یک ای فون دوست تغییر پیدا کنه …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.