چگونه در آیفون X یک کلید هوم مجازی بسازیم و استفاده کنیم؟

0

همان‌طور که می‌دانید در آیفون X کلید هوم حذف شده است و باید با کشیدن انگشت از پایین صفحه‌نمایش به بالا یا سوپ میان برنامه‌ها جابه‌جا شد.

بسیاری از کاربران از این ویژگی جدید آیفون X خوششان آمده و خیلی سریع به آن عادت کردند. با تقه زدن روی نمایشگر؛ آیفون X را روشن می‌کنند و یا برای اجرای سیری؛ کلید پاور را فشار می‌دهند.

اما برخی دیگر از کاربران هنوز به نبود کلید هوم عادت نکردند. به‌ویژه؛ کاربرانی که انگشتان بزرگی دارند؛ با ترفندهای جدید آیفون X کمی مشکل دارند.

خبر خوب برای این دسته از کاربران این است که می‌توان با یک قابلیت قدیمی iOS به نام «Assistive Touch» یک کلید هوم مجازی ساخت و استفاده کرد.

فعال‌سازی کلید هوم مجازی

AssistiveTouch یک ویژگی است که در بخش تنظیمات accessibility و زیر بخش «general» سیستم‌عامل iOS قرار دارد. این ویژگی یک کلید هوم مجازی شناور روی صفحه‌نمایش می‌سازد تا هرکجا که می‌خواهید بکشید و قرار دهید.

شما می‌توانید این کلید هوم مجازی را برای چهار عملیات اصلی و متفاوت مورد نیازتان (تقه زدن کلید هوم، دو بار تقه زدن کلید هوم، ۳D Touch و نگه‌داشتن) پیکربندی کنید. البته، در بخش تنظیمات آن می‌توانید عملیات‌های دیگری هم تعریف کنید.

برای فعال‌سازی کلید هوم مجازی مسیر Settings> General> Accessibility> AssisstiveTouch را طی کرده و وضعیت این گزینه را به ON تغییر دهید.

در بخش CUSTOM ACTIONS می‌توانید تنظیمات دلخواه خود برای کلید هوم مجازی را تعریف کنید. می‌توانید این کلید مجازی هوم را در هر کجای صفحه‌نمایش قرار دهید.

بهتر است مطابق سلیقه خودتان یک جای خالی همیشگی پیدا کنید و آن‌جا ثابت نگه دارید ولی اگر می‌خواهید مانند آیفون‌های قبلی، در محل کلید هوم باشد؛ باید ابتدا نوار داک را خالی کنید.

اینکه کلید هوم مجازی چه کارهایی انجام می‌دهد؛ کاملا بستگی به سلیقه و راحتی خودتان دارد. می‌توانید با Face ID قفل آیفون X را باز کنید و از کلید هوم مجازی استفاده نکنید یا برای ۳D Touch از مرکز کنترل کمک بگیرید.

شاید نیاز داشته باشید چند هفته‌ای از کلید هوم مجازی استفاده کنید تا دستان به حرکات آیفون X عادت کند و بعد آن را دوباره غیرفعال کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.