چگونه برای ویرایش سریع کلمات، صفحه‌کلید آیفون را به ترک‌پد تبدیل کنیم؟

0

اگر سال‌ها است کاربر iOS بوده باشید؛ متوجه شدید این سیستم‌عامل بسیار ساده و کاربردی است.

اگر یاد بگیرید چگونه با دستگاه‌های iOS بسیار ساده کار کنید؛ هیچ کاری برای شما سخت و مشکل نمی‌شود. صدها ترفند برای انجام ساده کارها در iOS وجود دارد و هنوز هم ترفندهای پنهانی یافت می‌شود که تاثیری باورنکردنی دارند.

iOS هنوز هم ترفندهای پنهانی دارد که شاید غالب کاربران آیفون و آیپد بی‌خبر باشند ولی آرزوی آن‌ها را بکنند. مانند ترفند کلیدی و بسیار مهمی که در ادامه می‌گوییم و می‌تواند زندگی شما در دگرگون کند.

همه کاربران برای تایپ سریع با آیفون یا اصلاح و ویرایش حرف و کلمه‌ای در متن، مشکل دارند و برایشان سخت است. تایپ و ویرایش در آیفون و آیپد زمان‌بر است و گاهی از حوصله کاربران خارج می‌شود.

اما اپل مدت‌ها است برای این مشکل راه‌حلی ساده و جالب ارایه کرده که کاربران بی‌اطلاع هستند و استفاده نمی‌کنند.

اگر شما روی کلید Space Bar در صفحه‌کلید iOS ضربه بزنید و نگه دارید؛ تمام صفحه‌کلید به یک ترک‌پد تبدیل می‌شود تا به شما اجازه دهد به آسانی نشانگر را در صفحه‌نمایش جابه‌جا کنید و روی حروف یا کلمات موردنظر ببرید.

با این ترک‌پد می‌توانید متن را انتخاب کرده یا سریعا ویرایش‌های خود را انجام دهید. کافی است انگشت خود را روی فضای صفحه‌کلید حرکت دهید تا نشانگر به هر طرفی که می‌خواهید؛ برود. اگر روی این پد لمسی فشار دهید و نگه دارید؛ کلمات و جملات هم انتخاب می‌شوند.

این ترفند بسیار مفید و کاربردی است. حتما تایید می‌کنید بسیار ساده‌تر از ضربه زدن بین کلمات یا نوشتن دوباره آن‌ها است.

دقت کنید که این ترفند فقط برای دستگاه‌های دارای قابلیت ۳D Touch قابل استفاده است و اپل برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ آن را با آیفون ۶ اس معرفی کرد.

در iOS 12 چه خبر است؟

در سیستم‌عامل iOS 12 این ترفند محدود به دستگاه‌های دارای قابلیت ۳D Touch نمی‌شود؛ بلکه هر دستگاهی که از iOS 12 پشتیبانی می‌کند و این سیستم‌عامل روی آن نصب می‌شود؛ می‌تواند صفحه‌کلید را به ترک‌پد تبدیل کند.

در iOS 12 هم مانند آیفون‌های ۳D Touch باید روی کلید Space Bar ضربه بزنید و انگشت را نگه دارید تا ترک‌پد فعال شود. اگر در همین حالت، با انگشت دیگر خود روی صفحه‌کلید ضربه بزنید؛ وارد وضعیت انتخاب متن خواهید شد.

کافی است در این حالت متن مورد نظرتان را با انگشت انتخاب و نهایی کنید.

در iOS 12 می‌توانید به سادگی و بدون نیاز به ۳D Touch، کلمات و جملات حتی پاراگراف‌ها را در آیفون انتخاب کنید. این ترفند در آیفون‌های مختلفی از آیفون SE بگیرید تا آیفون اس آر کار می‌کند.

همان‌طور که انتظار می‌رود؛ این ترفند برای دستگاه‌های آیپد هم مفید است. اگر روی آیپدی که ۳D Touch ندارد؛ iOS 12 را نصب کردید؛ کافی است روی صفحه‌کلید ضربه بزنید و نگه دارید. بعد با انگشت دیگر دوباره روی صفحه‌کلید ضربه بزنید تا بتوانید کلمات را انتخاب کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.