عکس و نام هکر ایرانی شبکه HBO و سریال «بازی تاج و تخت» منتشر شد

  • توسط میثاق محمدی‌زاده
  • ۱ آذر ۱۳۹۶
  • ۷ دیدگاه

دیروز؛ طی خبر «هکرهای ایرانی مظنونان اصلی هک شرکت HBO و سریال «بازی تاج و تخت» هستند» گفتیم که وزارت دادگستری امریکا در حال بررسی پرونده دست داشتن هکرهای ایرانی در هک شرکت HBO است اما نمی‌خواهد جزییاتی از پرونده لو برود.

اما دولت ترامپ تلاش می‌کند برخی پرونده‌های ضد ایران را رسانه‌ای کند تا از این طریق بتواند به کنگره فشار بیاورد. به نظر می‌رسد که وزارت دادگستری زیر بار نرفته است اما بالاخره جزییات بیشتری درباره پرونده هک شرکت HBO از سوی یک نهاد امنیتی امریکا منتشر شد.

امروز؛ FBI عکس و نام هکر ایرانی ماجرای شرکت HBO و سریال «بازی تاج و تخت» را منتشر کرد.

«جون کیم» جانشین دادستان فدرال منطقه جنوب نیویورک، در یک نشست خبری گفت «ب.م» با نام مستعار «سکوت وحشت» متهم به هک سیستم‌های تلویزیون HBO به قصد اخاذی است.

به گفته جون کیم؛ «ب.م» حدودا سی سال سن دارد و ساکن ایران است. وی از سوی مقامات قضایی ایالات متحده تحت تعقیب است و به محض خروج از ایران؛ دستگیر و محاکمه خواهد شد.

طبق اطلاعاتی که درباره این پرونده منتشر شده است؛ «ب.م» از مدیران شبکه HBO حدود ۶ میلیون دلار باج‌خواهی کرده است تا اطلاعاتی که درباره سریال‌های مهم این شبکه تلویزیونی و از جمله داستان سریال «بازی تاج و تخت» به دست آورده است را روی اینترنت منتشر نکند.

سکوت وحشت

دادستانی  فدرال منطقه جنوب نیویورک اعتقاد دارد این فرد به خاطر منافع شخصی اقدام به هک سیستم‌های تلویزیون HBO کرده است. این هکر مبلغ باج را به صورت بیت‌کوین درخواست کرده است تا راحت‌تر خرج کند و امکان تعقیب و ردگیری پول‌ها وجود نداشته باشد. بیت‌کوین؛ یک واحد پول دیجیتالی و اینترنتی رایج در برخی کشورها است که به خاطر ویژگی‌های رمزنگاری؛ قابلیت ردگیری ندارد.

اما شرکت HBO حاضر نشده است باج درخواست شده از سوی هکر ایرانی را بپردازد و وی یک سری از اطلاعات دزدیده شده از جمله داستان سریال «بازی تاج و تخت» و بخش‌هایی پخش نشده از سریال‌های مهم دیگر این شبکه تلویزیونی را در تابستان امسال منتشر کرده است.

در پرونده هکر ایرانی آمده است که پس از هک سیستم‌های HBO، به کارکنان این شرکت ایمیلی فرستاده که در آن نوشته شده بود: «سلام به همه بی‌عرضه‌ها! بله درسته! اچ‌بی‌او هک شده!… مراقب باشید سکته قلبی نکنید!!!»

دادستانی مدعی است این هکر قبلا هم اقدام به هک سایت‌های امریکایی کرده است و عضو گروه هکری موسوم به «ترک بلک هک سیکوریتی» است. همچنین؛ دادستانی اعتقاد دارد که این هکر با نیروهای امنیتی و نظامی ایران همکاری دارد و به درخواست آن‌ها به سایت‌های دولتی سراسر جهان حمله می‌کند.

کیفرخواست هکر ایرانی در روز ۲۱ نوامبر منتشر شده است و دادستانی در تلاش برای یافتن محل اختفای او و دستگیری و محاکمه‌اش در خاک امریکا است.

در حالی که رسم معمول در چنین پرونده‌هایی این است که تمامی اطلاعات سری بمانند تا بتوانند هکر را غافل‌گیر و دستگیر کنند؛ جای تعجب دارد که اکنون تمام اطلاعات این پرونده از جمله نام و عکس هکر مظنون؛ به طور رسمی منتشر شده است.

با وجودی که اطلاعات بیشتری درباره ادعای دست داشتن هکرهای ایرانی در ماجرای هک سیستم‌های تلویزیون HBO منتشر شده ولی هنوز شائبه‌هایی درباره سیاسی بودن این پرونده وجود دارد.

نظرات

  1. کار بدی کرده ولی نمیدونم چرا آدم حس خوبی هم بهش دست میده. به هر حال باهوش بوده دیگه.

  2. چند روز دیگه دستگیر هم میکنن با این حساب

  3. یک و نیم ترابایت چه جوری با اینترنت ایران دانلود شده؟؟

  4. وطنم پاره تنم! 😐

  5. احتملا چون طرف تو ایران بوده و نمیتونن دستگیرش کنن اطلاعاتش رو منتشر کردن

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.