گوگل به جزییات توجه دارد: نسخه وبی Google Allo به شما می‌گوید باتری گوشی در حال اتمام است تا بتوانید مکالمه خود را حفظ کنید

1

گوگل چند ماه پیش یک قابلیت جدید روی برنامه پیام‌رسان «Google Allo» به نام «Google Allo for Web» یا همان نسخی وبی این پیامرسان را عرضه کرد که تنها روی مرورگر کروم اجرا می‌شد.

کاربران با استفاده از «Google Allo for Web» می‌توانند روی کامپیوترهای دسکتاپ خود از اپلیکیشن گوگل الو استفاده کنند ولی هنوز به گوشی نیاز خواهند داشت.

در پی درخواست‌های زیاد کاربران؛ گوگل در ماه سپتامبر این قابلیت را برای مرورگرهای فایرفاکس، اپرا و iOS عرضه کرد تا امکان برقراری مکالمه و چت تحت وب برای تعداد بیشتری از کاربران فراهم شود.

«Google Allo for Web» جذابیت‌ها و کاربردهای فراوانی برای کاربران دارد و در این مدت کم با استقبال خوبی مواجه شده‌ است. گوگل با عرضه این ویژگی نشان داد چرا باید «گوگل الو» انتخاب دوم همه کاربران باشد.

اما سایت ۹to5google از یک ترفند و قابلیت کوچک اما پراهمیت «Google Allo for Web» رونمایی کرده است.

پیغام کمبود شارژ باتری گوشی

اگر شما در حال مکالمه با این اپلیکیشن باشید و شارژ باتری گوشی شما در حال اتمام باشد؛ به شما یک پیغام اخطار داده می‌شود تا هرچه سریع‌تر گوشی خود را به برق وصل کنید.

این پیغام اخطار به کاربر کمک می‌کند بتواند ارتباط و مکالمه خود از روی کامپیوتر دسکتاپ یا لپ‌تاپ با یک تلفن دیگر را حفظ کند و ادامه بدهد. ویژگی «Google Allo for Web» با وجودی که تحت وب است ولی باز هم نیاز به گوشی تلفن همراه دارد. اگر شارژ گوشی به اتمام برسد؛ ارتباط شما نیز قطع می‌شود.

کاربران مختلفی گزارش دادند که اگر شارژ باتری گوشی حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد رسیده باشد؛ «Google Allo for Web» به شما پیغام خواهد داد.

شاید در نظر اول؛ این قابلیت از اهمیت زیادی برخوردار نباشد ولی نشان می‌دهد که گوگل توجه‌اش به همه‌چیز هست و برای جزییات هم برنامه‌ریزی کرده است.

برای استفاده از قابلیت «Google Allo for Web» مراحل زیر را انجام دهید:

۱- برنامه گوگل الو را روی گوشی اندرویدی یا آی‌او‌اسی خود باز کنید.

۲- از منوی اصلی برنامه در گوشه بالا سمت چپ وارد بخش «Allo for web» شوید.

۳- کد QRcode نمایش داده شده را توسط گوشی‌تان اسکن کنید.

حالا می‌توانید با استفاده از «Google Allo for Web» روی یک کامپیوتر دسکتاپ یا لپ‌تاپ با دیگران مکالمه کنید.

منبع

 
1 نظر
  1. Saeed می گوید

    WhatsApp از همان ابتدا این پیغام میداد، حتی پیغام می‌دهد که گوشی طرف مقابل هم شارژ اندکی دارد، در مورد Facetime مطمئن نیستم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.