به‌روزرسانی بزرگی برای مرورگر موبایل امن و ضدتبلیغات فایرفاکس Focus منتشر شد

0

شرکت موزیلا فایرفاکس فوکوس ۴ را عرضه کرد. نسخه جدید مرورگر موبایل موزیلا با چندین بهبود منتشر شده است.

فایرفاکس فوکوس یک مرورگر وب امن و ضد تبلیغات برای گوشی‌های هوشمند است. این مرورگر می‌تواند با ردیابی طیف وسیعی از بدافزارها یا بات‌های تبلیغاتی؛ امکان یک وب‌گردی روان و راحت بدون هیچ‌گونه مزاحتمی را برای کاربران روی موبایل فراهم کند.

یکی از ویژگی‌های این مرورگر؛ مسدود کردن خودکار تبلیغات وب‌سایت‌ها است.

وب‌گردی سریع‌، امن و محرمانه

چندین ویژگی فایرفاکس فوکس ۴ نسبت به نسخه‌های پیشین بهبودهای بزرگی کرده‌اند. قابلیت autocomplete قابلیت‌ سفارشی‌سازی بیشتری یافته است. کاربران می‌توانند برای برخی وب‌سایت‌ها از کلیدهای میانبر برای پر کردن فیلدها استفاده کنند. به علاوه، می‌توانند موتورهای جست‌وجوی بیشترین به عنوان جایگزین موتور پیش‌فرض تعریف کنند.

مثلا در قابلیت autocomplete می‌توانید نام دامنه برخی سایت‌های مطمئن و پربازدید خود را تعریف کنید تا دیگر نیازی به تایپ‌های تکراری و چندین باره در طول یک روز نداشته باشید. روی دستگاه‌های موبایل، یکی از کارهای آزاردهنده؛ وارد کردن آدرس سایت‌ها است.

موزیلا برای این مرورگر وب چندین موتور جست‌وجوی جایگزین مانند Rotten Tomatoes ارایه کرده است. این موتور جست‌وجو می‌تواند رتبه فیلم‌های خاص را در همان صفحه جست‌وجو به کاربران نشان بدهد و دیگر نیازی به مراجعه به سایت Rotten Tomatoes برای مشاهده رتبه فیلم‌ها نیست.

موزیلا براساس نیاز و درخواست کاربران؛ فایرفاکس فوکوس را در نوامبر ۲۰۱۶ عرضه کرد. هدف از عرضه این مرورگر وب موبایل نیز دستیابی به یک مرورگر فوق‌العاده سریع و سبک برای وب‌گردی محرمانه و امن براساس مرورگر فایرفاکس بود. این مرورگر در حد و اندازه مرورگر Ghostery Privacy Browser عرضه شده روی iOS است.

کاربران موبایل روی فایرفاکس فوکوس می‌توانند سریع‌تر کوکی‌ها و تاریخچه وب‌گردی خود را پاک کنند یا در مصرف دیتا صرفه‌جویی بیشتری داشته باشند. با این مرورگر می‌توان جست‌وجوهایی کاملا خصوصی و محرمانه داشت بدون اینکه اثری از کاربر بر جای بماند.


دانلود مرورگر موبایل فایرفاکس فوکوس

نسخه جدید فایرفاکس فوکوس ۴ را برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS از روی لینک‌های زیر دانلود کنید:

لینک دانلود فایرفاکس فوکوس ۴ برای اندروید

لینک دانلود فایرفاکس فوکوس ۴ برای iOS


منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.