شبکه HBO‌ به زودی فیلم فارنهایت ۴۵۱ به کارگردانی رامین بحرانی را پخش خواهد کرد

4

رمان فارنهایت ۴۵۱ شاید آنقدر مشهور باشد که نیازی به معرفی نداشته باشد. با این حال، قبلا در یک پزشک در مورد این داستان ژرف دیستوپایی برایتان مطالبی نوشته‌ام. (+ . +) این کتاب را ری بردبری نوشته بود و همان طور که می‌دانید یک اقتباس سینمایی نسبتا خوب هم دارد.

اما خبر خوب برای دوست‌داران داستان‌های دیستوپیایی و نیز ری بردبری این است که به زودی فیلمی بر اساس این کتاب پخش خواهد شد. آن هم توسط شبکه HBO که به کیفیت آثارش توجه زیادی می‌کند.

جالب است که نوشتن متن فیلمنامه و نیز کارگردانی سریال فارنهایت ۴۵۱ را رامین بحرانی انجام داده است و این شاید نخستین بار باشد که فیلم تلویزیونی باکیفیت فرنگی را یک کارگردان ایرانی – آمریکایی انجام می‌دهد. (البته اگر بتوانیم با تسامح به علت ایرانی بودن پدر و مادر بحرانی به رامین بحرانی ایرانی – آمریکایی بگوییم که در این مطلب باید کمی تأمل کرد. بگذریم!)

بحرانی از ژوئن سال ۲۰۱۶ کار اقتباس تلویزیونی این فیلم را عملا شروع کرد و از ژوئن ۲۰۱۷ کار فیلمبرداری فیلم شروع شده است.

این فیلم در سال ۲۰۱۸ پخش خواهد شد، اما هنوز زمان دقیق پخش آن مشخص نشده است.

مایکل بی جوردن در این فیلم نقش کلیدی مونتاگ را بازی می‌کند. مایکل شنون؛ صوفیا بوتله و لی لی سینگ از بازیگران دیگر این فیلم هستند.

 
4 نظرات
 1. آرش حمیدی می گوید

  دکتر جان آقای رضا بدیعی کارگردان شهیر ایرانی و سازنده مطرح ترین سریالهای عصر خود مثل ( ماموریت غیر ممکن. مرد شش میلیون دلاری و … ) رو از قلم نندازید.

 2. رامین می گوید

  سلام دوستان من خیلی دنبال کتاب ۴۵۱ فارنهایت بودم ولی متاسفانه نتوانستم پیداش کنم .
  اگر کسی می تواند کمک کند ممنون می شوام .
  Me.you2.rd@gmail.com

  1. علیرضا مجیدی می گوید
   1. رامین می گوید

    تشکر فراوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.