احتمالا تولید آیفون X متوقف و با مدل‌های جدید جایگزین می‌شود

0

سایت KGI گزارشی درباره فروش آیفون در سه ماهه نخست ورود آن به بازار منتشر کرده که کاملا برخلاف تصور همگان است.

بسیاری از کارشناسان و طرفداران اپل اعتقاد دارند آیفون X در ماه‌های اول فروش خود، بسیار موفق ظاهر شده است و رکوردها را شکسته است. اما گزارش سایت KGI نشان می‌دهد اپل در سه ماهه اول ۲۰۱۸ تنها ۱۸ میلیون گوشی آیفون X خواهد فروخت که بسیار کمتر از ۲۰ الی ۳۰ میلیون گوشی برآورد شده و رسم معمول این شرکت در فروش یک پرچم‌دار است.

سایت KGI پیش‌بینی می‌کند این وضعیت اصلا برای مدیران اپل رضایت‌بخش نباشد چون در حال از دست دادن بازار چین هستند. این سایت می‌گوید شاید اپل در واکنش به این وضعیت، سه گوشی جدید سال ۲۰۱۸ خود را در فصل پاییز معرفی و خط تولید آیفون X فعلی را به طور کامل متوقف کند.

شایعات پیرامون گوشی‌های جدید اپل می‌گویند از سه گوشی جدید رونمایی خواهد کرد که یک مدل جایگزین آیفون X فعلی اما با رفع برخی مشکلات است. گوشی بعدی یک آیفون ۶.۱ اینچی LCD و سومین آیفون هم ۶.۵ اینچی با نمایشگر اولد است.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

سایت KGI در گزارش خود تاکید می‌کند، اپل به فروشند سوم بازار چین تبدیل شده است و رتبه‌های اول و دوم در اختیار هواوی و اپو قرار دارند. کاربران چینی زیاد روی خوش به گوشی آیفون X نشان نداند و به‌خصوص مشکل notch صفحه‌نمایش توی ذوق‌شان می‌زند.

کاربران چینی ترجیح می‌دهند صفحه‌نمایش بزرگ‌تری داشته باشند در حالی‌که طراحی نمایشگر آیفون X بیشتر شبیه به یک اسمارت‌فون ۵.۵ اینچی است. بنابراین؛ در فروش چندان موفق ظاهر نشده است.

عمری کوتاه کمتر از یک سال

اپل احتمالا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ حدود ۱۸ میلیون گوشی آیفون X به فروش برساند و در سه ماهه دوم هم بیشتر از ۱۳ میلیون گوشی خریداری نشود. به این ترتیب؛ باید گفت آیفون X در نیمه سال ۲۰۱۸ به پایان عمر خود نزدیک شده است. چون در این صورت در مجموع ۶۲ میلیون گوشی آیفون X به فروش رفته است که فاصله زیادی تا انتظار ۸۰ میلیونی قبلی اپل دارد.

برخلاف آیفون X، گزارش‌ها نشان می‌دهد آیفون‌های ۷ و ۶S به خوبی فروش می‌روند و حتا رشد هم داشتند. اپل، در نیمه اول سال ۲۰۱۸ با رشد ۵ درصدی فروش این گوشی‌ها نسبت به سال گذشته مواجه می‌شود.

پیش‌بینی سایت KGI این است که اپل در فصل پاییز از یک گوشی آیفون ۶.۱ اینچی LCD با قیمتی بسیار پایین‌تر از آیفون X و حدود ۶۵۰ تا ۷۵۰ دلار رونمایی کند. یکی از دلایل عدم استقبال از آیفون X در کشورهایی مانند چین به قیمت هزار دلاری آن برمی‌گردد.

اپل گزارش مالی خود درباره فروش سه ماهه نخست را یکم فوریه می‌دهد و باید دید در آن زمان واقعا آیفون X چقدر فروش کرده است. البته؛ پیش‌بینی سایت KGI برای سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ است که در گزارش مالی دوم اپل نمود پیدا خواهد کرد.

شاید خبر رونمایی از سه آیفون جدید با طراحی مشابه آیفون X در سال ۲۰۱۸ همه کاربران را به وجد بیاورد و چندان خبر بدی ارزیابی نشود ولی مطمئنا برای اپل گران تمام خواهد شد.

منبع: + و +

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.