ریسنس از ساعت لوکس و مکانیکی رونمایی کرد که با آیفون هم جفت می‌شود

0

شرکت ساعت‌ساز معروف ریسنس از یک ساعت مفهومی شیک به نام Type 2 e-Crown در نمایشگاه ساعت SIHH 2018 رونمایی کرد.

ساعت e-Crown ظاهر و طراحی شبیه ساعت‌های قدیمی و مکانیکی دارد ولی به برخی از قابلیت‌های ساعت‌های هوشمند مجهز شده است.

وقتی ساعت‌های هوشمند پا به بازار گذاشتند، چندین شرکت‌ ساعت‌ساز به دنبال ترکیب و تلفیق ساعت‌های مکانیکی با ساعت‌های هوشمند بودند و نمونه‌هایی هم روانه بازار کردند. عمدتا مشکل در طراحی صفحه اصلی ساعت است که شبیه به ساعت‌های مکانیکی نمی‌شود در حالی‌که بسیاری از کاربران هنوز دوست دارند روی دست خود یک ساعت با عقربه متحرک مشاهده کنند.

ساعت مفهومی e-Crown توسط تونی فادل، بنیانگذار شرکت Nest و یکی از طراحان اصلی آیپاد، طراحی شده است و ظاهری شبیه به ساعت‌های سنتی و مکانیکی دارد. اما چندین ویژگی ساعت‌های هوشمند مانند ارتباطات بلوتوث و جفت شدن با گوشی موبایل برای استفاده از اپلیکیشن مربوطه را نیز در دل خود جای داده است.

سنتی ولی تا حدودی هوشمند

این ساعت از دو انرژی جنبشی و خورشیدی استفاده می‌کند. وقتی انرژی باتری آن به زیر ۵۰ درصد برسد؛ به طور خودکار شروع به استفاده از انرژی خورشیدی خواهد کرد.

در صورتی که انرژی خورشیدی در دسترس و قابل استفاده نباشد؛ اگر انرژی ساعت تمام شود؛ کافی است یک تقه به روی صفحه ساعت بزنید تا دوباره شروع به کار کند و نیازی به تکان دادن دست نیست.

برای شروع کار با این ساعت، در همان نخستین بار، تنظیمات ساعت را دستی و روی خود ساعت انجام می‌دهید. در دفعات بعدی، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن آیفون، تنظیمات را انجام دهید یا دو موقعیت زمانی برای نمایش ساعت تعریف کنید.

به طور کلی، اپلیکیشن iOS این ساعت بسیار ساده و جمع‌وجور است. به شما امکان تنظیم ساعت، تغییر موقعیت زمانی، تنظیم نور صفحه ساعت در روز یا شب و چند ویژگی کوچک مشابه را می‌دهد و دیگر خبری از اطلاعات تناسب اندام، اعلان‌های گوشی و برنامه نیست.

ساعت Type 2 e-Crown را می‌توان یک ساعت لوکس مکانیکی دانست که چند ویژگی هوشمند نیز دارد. این ساعت برای افرادی که می‌خواهند هنوز ساعت‌های سنتی به مچ دست ببندند، طراحی شده است اما برای راحتی بیشتر، چند ویژگی نیز روی اپ در دسترس است.

متاسفانه قرار نیست این ساعت به تولید انبوه برسد و فعلا وارد بازار نمی‌شود. البته؛ به گفته شرکت ریسنس، یک مدل از آن در ماه ژوئن همین سال وارد بازار می‌شود.

ساعت‌های ریسنس همیشه قیمتی در حدود ۱۵ تا ۳۵ هزار دلار دارند اما ممکن است قیمت ساعت e-Crown به خاطر زیبایی و ویژگی‌های هوشمندی که دارد؛ بیشتر از این مقدار باشد.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.