ویژگی جدید توییتر به طور هوشمندانه‌ای عکس‌ها را برش می‌دهد تا پیش‌نمایش جذاب‌تری پیدا کنند

0

چندی پیش توییتر محدودیت کارکترهای هر توییت را افزایش داد تا کاربران زمان بیشتری مشغول خواندن هر توییت باشند. حالا این شبکه اجتماعی به دنبال تغییر شکل نمایش تصاویر است تا کاربران زمان بیشتری را صرف تماشای آن‌ها کنند.

به طور خاص، توییتر دنبال این است که کاربران بخش‌های مهم‌تر تصاویر را زودتر و بیشتر ببینند. توییتر می‌خواهد این ویژگی را با استفاده از شبکه‌های عصبی پیاده‌سازی کند و پیش‌نمایشی از بخش‌های جالب‌تر تصاویر را به طور خودکار نمایش دهد.

مهندسان توسعه‌دهنده ویژگی جدید توییتر توضیح دادند که در ابتدا این ویژگی با استفاده از یک نرم‌افزار ساده و پایه تشخیص چهره پیاده‌سازی شده بود که برای عکس‌های دارای چهره انسان جواب می‌داد ولی برای تصاویر دارای چهره‌های حیوانات، اشیا و منظره‌ها؛ ناامیدکننده بود.

چالش‌های اجرای بی‌درنگ برش عکس‌ها

آن‌ها به ناچار سراغ تحقیق درباره سیستم‌های ردیاب چشمی رفتند و با استفاده از آن‌ها سعی کردند شبکه‌های عصبی و برخی الگوریتم‌ها را آموزش دهند تا بتوانند پیش‌بینی کنند مردم می‌خواهند چه چیزی را تماشا کنند.

هنگامی که یک شبکه عصبی توانست این مناطق برجسته یا مهم عکس‌ها را شناسایی کند؛ تیم توسعه‌دهنده نیازمند یافتن راهی برای اجرای بی‌درنگ آن روی توییتر بودند. باید تنها یک سوم یا کمتر از یک عکس روی توییتر به صورت پیش‌نمایش قرار بگیرد و بقیه عکس برش بخورد.

در نهایت؛ این تیم از فرآیندی به نام «knowledge distillation» استفاده کردند که به طور ساده‌ای سرعت شبکه عصبی را ۱۰ برابر بیشتر از طرح اولیه می‌کند. با پردازش جدید؛ شبکه عصبی می‌تواند به طور بی‌درنگی بخش حساس یک عکس را تشخیص داده و برش‌های لازم را انجام دهد. کل این فرآیند می‌تواند به صورت لحظه‌ای اتفاق بیفتد و کاربران متوجه فرآیندهای پشت‌صحنه نمایش عکس‌ها نشوند.

این ویژگی اکنون روی اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه وبی توییتر پیاده‌سازی و اجرا شده است. دفعه بعدی که عکس‌هایی را روی توییتر آپلود می‌کنید؛ شاهد خواهید بود که به طرز هوشمندی چینش و نمایش داده می‌شوند که کاربران زمان بیشتر مشغول تماشا باشند.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.