کارمندان اپل در دفتر «سفینه فضایی» این شرکت در و دیوار را اشتباه می‌گیرند و محکم به شیشه برخورد می‌کنند

0

چند هفته‌ای است که یک سری از کارمندان اپل به دفتر جدید این شرکت موسوم به «spaceship» نقل مکان کردند.

مجموعه «سفینه فضایی» اپل در دنیا بی‌نظیر است و تا کنون هنوز هیچ شرکتی نتوانسته است یک دفتر کار با چنین فناوری و معماری طراحی کند. در ضمن، بزرگ‌ترین دفتر کار جهان است؛ به‌طوری‌که ۱۳ هزار کارمند در بخش‌های مختلف آن فعالیت خواهند کرد.

اپل به ماده شیشه علاقه زیادی دارند و همه می‌دانیم در بسیاری از طراحی‌های ساختمانی خود از شیشه استفاده می‌کند. چندین فروشگاه این شرکت در کشورهای مختلف تمام با شیشه طراحی شده و از درب‌ها یا دیوارهای بزرگ شیشه‌ای سود می‌برند.

دفتر کار جدید این شرکت نیز از این قاعده مستثنا نیست و در و دیوار آن در بسیاری از بخش‌ها تمام شیشه‌ای هستند. ارتفاع برخی از دیوارهای دفتر «سفینه فضایی» اپل به ۴۵ فوت می‌رسد. البته، اپل از استیل هم در این طراحی‌ها استفاده کرده است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

دردسرهای علاقه شدید به شیشه

در حالی‌که به نظر می‌رسید اپل پیشرفته‌ترین و بی‌نقص‌ترین دفتر کار جهان را ساخته است و کارمندان این شرکت باید از حضور در چنین فضای کاری؛ بسیار خوشحال باشند اما برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد کارمندان تازه مستقر شده در این مکان با مشکل روبرو شدند.

آن‌ها دایم به در و دیوار دفتر «سفینه فضایی» اپل برخورد می‌کنند چون در تشخیص در و دیوار به مشکل برخوردند. این‌قدر همه‌چیز در این دفتر کار شیشه‌ای است که تشخیص دیوار از در یا دیگر بخش‌ها سخت شده است.

کارمندان در حالی که دارند با تلفن موبایل صحبت می‌کنند یا در حال صحبت با همکاران هستند و عجله دارند از یک جلسه به جلسه دیگری در طبقه بالا بروند؛ ناگهان به دیوار شیشه‌ای برخورد می‌کنند و نقش بر زمین می‌شوند.

برخی سایت‌ها از برخورد دو نفر در هنگام ورود به این ساختمان‌ها گزارش دادند و می‌گویند این دو نفر مجروح هم شدند. هنوز اپل واکنش رسمی به این خبرها نداده است و دقیقا مشخص نیست چه تعداد افراد دیگری هم برایشان چنین مشکلی پیش آمده و چقدر مجروح شدند.

شیشه‌هایی که به عنوان دیوار در دفتر «سفینه فضایی» اپل استفاده شدند‌اند؛ از جنس خاصی بوده و در برابر زلزله ۹ ریشتری مقاوم هستند اما مشکلات خنده‌دار تازه‌ای برای اپل درست کردند.

اپل در گذشته هم شاهد چنین مشکلاتی بوده است. در سال ۲۰۱۱، یک زن ۸۳ ساله به دیوار شیشه‌ای یکی از فروشگاه‌های اپل برخورد می‌کند و شکمش پاره می‌شود. این زن به دادگاه شکایت کرد و اپل مجبور به پرداخت خسارت شد.

به نظر می‌رسد اپل باید در طراحی مینیمالیستی خود با شیشه تغییراتی به وجود بیاورد و از علایم و نشانه‌ها یا متمایزکننده‌هایی برای درب و دیوار شیشه‌ای استفاده کند تا از بروز مشکل برخورد با دیوار جلوگیری شود.

منبع


مطالب دسته سرگرمی سایت یک پزشک را بخوانید.

نمونه‌هایی از مطالبی که پیشنهاد می‌کنیم:

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.