ارزیابی‌ها نشان می‌دهند سیری در هوم‌پاد تنها به ۵۲ درصد سوالات جواب صحیح می‌دهد که کمتر از الکسا و گوگل‌اسیستنت است

0

بلندگوی هوشمند اپل وارد بازار شده و در دسترس همه قرار گرفته است. پس، باید منتظر نتایج آزمون‌ها، ارزیابی‌ها و بررسی‌های مختلف روی آن باشیم و قدرت هوم‌پاد را در رقابت با چندین بلندگوی هوشمند گردن‌کلفت دیگر بازار بسنجیم.

در آخر هفته پیش، موسسه Loup Ventures برخی نتایج و جزییات بررسی‌های خود روی هوم‌پاد را در مقایسه با بلندگوهای دیگر منتشر کرد.

این شرکت تحقیقاتی فناوری‌محور می‌گوید در این آزمایش‌ها نزدیک به ۷۸۲ پرسش از هوم‌پاد پرسیده است و کیفیت صدا و سهولت استفاده از این بلندگوی هوشمند اپل را به طور کامل و جامع بررسی کردند.

شرکت Loup Ventures می‌گوید: «هوم‌پاد می‌تواند ۹۹.۴ درصد سوالات را درک کند و متوجه شود ولی تنها ۵۲.۳ درصد آن‌ها را به طور صحیحی پاسخ می‌دهد.»

در مقایسه، بلندگوی گوگل‌هوم می‌تواند ۸۱ درصد سوالات را صحیح جواب دهد و الکسا به رقم ۶۴ درصد رسیده است. کورتانای مایکروسافت نیز ۵۷ درصد پاسخ صحیح داده است.

نکته مهم دیگری که شرکت Loup Ventures بدان اشاره می‌کند، عدم توانایی هوم‌پاد در پاسخ‌گویی و انجام کارهای عادی و ساده‌ای مانند ناوبری، ایمیل و تماس‌ها است. وقتی این درخواست‌های ساده از آزمایش‌های هوم‌پاد حذف شدند؛ درصد موفقیت آن در پاسخ‌گویی به سوالات به ۶۷ درصد می‌رسد که از الکسا و کورتانا بالاتر است.

یورش اپل به بازار بلندگوهای هوشمند

تخمین زده می‌شود که اپل در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۷ میلیون دستگاه هوم‌پاد به فروش برساند و در سال ۲۰۱۹ رکورد ۱۰.۹ میلیون هوم‌پاد را بزند.

همین‌طور، شرکت‌های تحقیقاتی انتظار دارند در پایان امسال، اپل حدود ۱۲ درصد بازار بلندگوهای هوشمند دنیا را در اختیار خود داشته باشد.

شرکت Loup Ventures وضعیت مردم در تصمیم‌گیری برای خرید هوم‌پاد را هم بررسی کرده است و با پرسش از ۵۰۰ شهروند ایالات متحده در شهرهای مختلف، متوجه شده است ۳.۳ درصد آن‌ها می‌خواهد یک هوم‌پاد در سال آینده خریداری کنند.

۵.۵ درصد این افراد هم تصمیم دارند حتما یک هوم‌پاد خریداری کنند ولی نمی‌دانند چه زمانی موفق خواهند شد. این افراد حتما مصرف‌کننده حداقل یک محصول اپل هستند.

هنگام عرضه ساعت هوشمند اپل؛ باز هم چنین برآوردی از علاقه و شوق مردم برای خرید اپل واچ دیده شده بود. در سال ۲۰۱۵ هم حدود ۷ درصد مردم قصد داشتند اپل واچ را خریداری کنند.

شرکت Loup Ventures حدس می‌زند اپل روی قدرت سیری در ماه‌های آینده تمرکز کند و به‌زودی وضعیت این دستیار صوتی هوشمند در بازار و رقابت با الکسا و گوگل اسیستنت بهتر و این عقب‌ماندگی جبران شود.

همچنین، اپل تبلیغات گسترده‌ای روی هوم‌پاد و یکپارچه‌سازی آن با سیری تدارک دیده است که می‌تواند باعث بهبود وضعیت آن در بازار شود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.