اینتل عینک‌ هوشمند تازه‌ای به نام Vaunt ساخته که به سختی می‌توان آن را از عینک‌های ساده تشخیص داد

0

عینک هوشمند تازه اینتل که Vaunt نام دارد، نه دوربینی بر روی خود دارد که اطرافیان کاربر را نگران کند که از آنها فیلم تهیه می‌شود و نه دکمه یا صفحه لمسی‌ای. این عینک همچنین اسپیکر، لنز یا صفحه LCD و حتی میکروفن هم ندارد!

به عبارت دیگر تشخیص اینکه کاربر آن عینک هوشمند به چشم گذاشته، یا عینک عادی، خیلی دشوار خواهد بود.

پس چه چیز این عینک را هوشمند می‌کند؟!

تاباندن نور که همان جریان جاری اطلاعات باشد به شبکیه چشم کاربر.

نسخه اولیه این عینک در ماه دسامبر سال میلادی پیش عرضه شد و افراد محدودی آن را آزمایش کرده‌اند. ظاهر و فریم این عینک، متنوع است و همچنین آن را می‌توان بر روی عینک‌های تجویز شده هم نصب کرد.

شاید تنها چیزی که در صورت دقت زیاد اطرافیان، آنها را متوجه متفاوت بودن این عینک کند، لکه نور سرخی است که گاه بر روی لنز راست عینک قابل مشاهده خواهد بود.

البته هیجان‌زده نشوید. فعلا مانند گوگل گلس، برنامه‌ای برای عرضه عمومی این عینک پیشبینی نشده. توسعه‌دهنده‌ها البته همین امسال به عینک دسترسی خواهند داشت.

اینتل هم محافظه‌کارانه در مورد تبلیغ این عینک عمل کرده و به جای اینکه مانند گوگل بر طبل میان‌تهی مدام بکوبد و بگوید این عینک زندگی ما را تغییر خواهند داد، به این بسنده کرده که این عینک قابلیت تطبیق با زندگی ما را دارد.

قلب تپنده این عینک فناوری VCSEL است که در واقع یک لیزر کم‌توان است که تصویری با وضوح ۴۰۰ در ۱۵۰ پیکسل را به روی لنز راست می‌اندازد که بعد این تصویر توسط لنز به داخل چشم بازتاب پیدا می‌کند.

روی قسمت چپ عینک هم سایر تجهیزات فنی قرار داده شده، طوری که وزن دو سوی عینک متوازن باشد.

عینک Vaunt از طریق بلوتوث با با گوشی شما ارتباط برقرار می‌کند. این عینک البته یک اپلیکیشن پردازنده و نیز حسگرهایی مانند شتاب‌سنج و قطب‌نما دارد. به این ترتیب عینک می‌تواند تغییر جهت سر کاربر را متوجه شود.

نسخه اولیه عینک اینتل، میکروفن ندارد، اما نسخه‌های بعدی برای اینکه بتوانند با دستیارهای هوشمند مانند الکسا ارتباط برقرار کنند، مجهز به میکروفن خواهند شد.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.