ایموجی‌های جدید سامسونگ با چهره‌ای جدید برای دستگاه‌های گلکسی و اندروید اوریو از راه رسیدند

0

شاید چند سال پیش، صحبت درباره ایموجی‌ها یا خبر به‌روزرسانی آن‌ها اهمیت زیادی نداشت ولی اکنون اوضاع فرق کرده است و ایموجی‌ها یکی از ابزارهای مهم ارتباطی میلیون‌ها نفر هستند.

مردم این روزها ترجیح می‌دهند به جای نوشتن متن‌های طولانی یا جملات خشک و بی‌روح همیشگی فاقد معنی شفاف؛ از ایموجی‌ها برای انتقال احساسات و افکار خود استفاده کنند. این‌طوری می‌شود که شکل و ظاهر ایموجی اهمیت پیدا می‌کند و افزوده شدن چند ایموجی جدید یا به‌روزرسانی آن‌ها می‌تواند یک خبر مهم در دنیای فناوری باشد.

سال‌ها است که سامسونگ از یک سیستم قدیمی برای نمایش ایموجی‌ها استفاده می‌کرد که نه زیبا بودند و نه می‌توانستند پیام کاربران را به درستی منتقل کنند. بسیاری از کاربران از ظاهر ایموجی‌های گوشی‌ها و دستگاه‌های گلکسی شکایت داشتند.

سرانجام، سامسونگ با به‌روزرسانی رابط کاربری اکسپرینس خود از نسخه ۸.۵ به ۹، چهره ایموجی‌ها را هم به‌روزرسانی کرد تا به ایموجی‌های سایر شرکت‌ها شباهت پیدا کنند یا حداقل کاربر فرستنده و گیرنده درک درستی از ایموجی ارسال شده داشته باشند.

زیباتر و زنده‌تر

سامسونگ در اکسپرینس ۹، حالات چهره ایموجی‌ها را از ابتدا طراحی کرده است و رنگ‌ برخی‌ها مانند ایموجی‌های حیوانات نیز تغییر کردند. چندین ایموجی جدید مانند یک صورت با چشم ستاره‌ای، یک سر در حال انفجار و یک چهره با عینک تک لنزی نیز اضافه شده است. برخی دیگر از ایموجی‌ها مانند ناخن لاک خورده، مرد در حال رقصیدن و موجود بیگانه بازطراحی بهتر و زیباتری دارند.

همه ایموجی‌های جدید سامسونگ زردرنگ هستند که البته کاربران می‌توانند این رنگ پیش‌فرض را تغییر دهند.

با وجودی که ایموجی‌های جدید سامسونگ بسیار قشنگ‌تر و بهتر از گذشته شدند و شاید از شرکت‌های دیگر پیشی گرفتند ولی باید اذعان کرد هنوز به پای ایموجی‌های اپل و iOS نمی‌رسند و در این زمینه سامسونگ هنوز از اپل عقب‌تر است.

رابط کاربری اکسپرینس ۹ بخشی از به‌روزرسانی اندروید اوریو برای دستگاه‌های گلکسی است. کاربرانی که این به‌روزرسانی را دریافت و نصب کنند؛ به طور خودکار به ایموجی‌های جدید سامسونگ دسترسی خواهند داشت.

 


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.